Chyť mě, když to dokážeš…


Warning: Undefined array key "use_custom_image" in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/custom-about-author/display-about-author-block.php on line 134

Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Dokážeš to?

 

Existují dva světy a vše je mezi nimi. Máš na výběr, jeden z nich bude pro tebe lepší…

Milý čtenáři, tak nějak jsem usoudil, že pokud k sobě máme být féroví, odhodím konvence stranou a budu ti tykat.

» Jsou dvě možnosti. Buď to přijmeš, nebo ne.

» Jsou dvě možnosti. Buď budeš číst dále, nebo ne.

A také existují dva světy. Já jim říkám svět na Levé a Pravé straně. Ano, mám na mysli onen Cash-flow kvadrant. Podle toho, jakým způsobem si vyděláváš či sháníš peníze, jak žiješ, pro koho žiješ a jaké máš hodnoty, sny cíle, vize – podle toho se nám ten svět lehce rozděluje. A s ním i možnosti, seberealizace a parametry svobody…

Jsou dva světy a vše je mezi nimi. Dokonce i uprostřed na pomyslné dělící čáře cash-flow kvadrantu je zástup lidí, kteří na Levé straně hledají tzv. jistoty, ukotvení či pohodlí. Na Pravé straně potom cítí šance na svobodu, volnost, seberealizaci… A samozřejmě i peníze.

Zatímco lidé na Levé straně si vydělávají peníze tím, že prodávají svůj čas a potenciál, lidé na Pravé straně si vydělávají peníze MYŠLENÍM  a tím, že přetavují své sny na fungující realitu. 

Chyť mě, když to dokážeš – nemám na mysli tentokráte skvělý film s Leonardem DiCapriem, ale něco úplně jiného, co mnoho lidí marně nahání. Mnohdy tak dlouho, až jim to zcela unikne a poté již nepřichází.

prilezitost-penizeNebudu tě napínat, máme málo prostoru v této krátké úvaze. Tím, co lidé nahánějí, mám na mysli PŘÍLEŽITOST. Příležitost je mrška, neustále říká a oznamuje » chyť mě, když to dokážeš..!

Po většinou ji lidé nahánějí na té svoji Levé straně, protože jsou tak zvyklí a naučení. Nakonec chodili do školy, kde jim učitelé říkali – uč se dobře, abys měl dobrou práci. Také rodiče tvrdívají podobné věci. Třeba – zapomeň na to, nejdříve musíš dostudovat. To tehdy, když se na obzoru objeví jakási jiskřička příležitosti, která se poté zadusí.

Nakonec ani přátelé nepomohou. Říkají třeba – hele, to opravdu nemá smysl. Prostě drž hubu a krok, přizpůsob se, taktizuj, využij, netlač se nikam, to je podezřelé… Prostě „motivují“.

A ještě tady máme SYSTÉM. To je kapitola sama o sobě. Kultura a prostředí, ve kterém žijeme, vymývá lidem mozky a indoktoruje je řadou klišé a pochybných vzorců myšlení 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Do toho média, technologie, politici (prevíti), okolí. Říkám tomu turbomasáž mozku. Pro 90 % lidí celkem návyková záležitost s neblahými účinky.

Existují tedy dva světy a máš na výběr. Z nějakého důvodu si méně, než 10 % lidí vybere zdánlivě těžší cestu, aby poté zjistili, že jsou ve světě, který mohou přetvářet, že jsou pány svého osudu, svobodného času a že mohou vytvářet svůj příběh. Pokud se toto podaří, je to návykové a není cesty zpátky.

Jak to máš ty? Dokážeš to?

Proč ti nechci pouze radit a učit tě?

 

Možná si milý čtenáři říkáš – hele, Jirko, tak poraď, jak to mám udělat? Kde jsou tvoje moudré rady a návody?

Přiznám se bez mučení, moc jich nemám. Alespoň ne ve smyslu, že moje rada udělá s tvým životem a podnikáním zázraky. Zkušeností mám mnoho a na rozdávání. Také inspirací. Mám skvělé know-how pro podnikání, obchodování na burze a pro získání hodnot, které kladu hodně vysoko. Jsou jimi

ČAS :: SVOBODA :: PENÍZE

 

Možná si říkáš, co do toho motám ty peníze, když se nám to lehce osobněrozvojové téma tak pěkně rozjelo. Inu, prozradím. Protože bez peněz jsou vše výše napsané úvahy pouze a jenom kecy. Prostě je, tedy peníze, potřebujeme. Sny, vize, svoboda, nezávislost, zdraví, rodina, přátelé, koníčky, seberealizace, lásky, jídlo, bydlení, cestování, naplnění a poslání…

Je něco z toho, nač peníze nepotřebujeme?

Dám ti ale dnes 2 skvělé rady a jedno doporučení!

 

1. Uzavři spojenectví!

Říkáš si možná – spojenectví… Ale s kým? S partnerem, byznysové, osobní, duchovní? S Jirkou, s jeho týmem, burzovními vlčáky? Se sousedem? S nějakým guru? S politiky (netančím)?

Nebudu tě napínat. Vše, co v životě, v podnikání a penězích máš, souvisí s tvým myšlením. Jak myslíš, tak se máš. Tvoje myšlení je tvůj jediný přístav svobody. Tečka.

Co tak tedy uzavřít spojenectví sám ze sebou a zajistit, aby tě ten člověk, co se na něj ráno díváš do zrcadla méně nasíral, aby tě podporoval, aby si tě vážil, aby na tebe dělal, aby ti poskytoval volnost, svobodu, zážitky, peníze…

Nebo jinak. Prostě první a to hlavní spojenectví je to MOTIVAČNÍ  a musíš jej uzavřít sám ze sebou. Pokud to bude fungovat a tvůj spojenec tě nezradí a vždy podrží, potom teprve sháněj další parťáky. Opačně, tak jak to dělá většina lidí, to prostě nefunguje. Začni tedy u sebe!

2. Nevěř ničemu a nikomu!

To jsi nečekal, viď? Slyšel jsi někdy o Budhovi? Ten před 2,5 tisíci lety řekl zhruba toto: „Nevěř ničemu a nikomu bez ohledu na to, cos kde četl, slyšel, kdo to řekl (ani Jirkovi Mazurovi), pokud se to neshoduje s tvým vlastním rozumem a přesvědčením…“

A tady jsme u jádra věci. Čemu a komu věříš, tak se máš. Tvoje víra v cokoliv a v kohokoliv vytváří tvůj svět. Pokud nejsi tak nějak úplně spokojen, je to mimo jiné i proto, že věříš v něco či v někoho blbě. Je to napsáno dost polopaticky? Já doufám, že ano!

Mimo jiné jsem kdysi napsal do svého burzovního manuálu, který měl 650 stran, do kapitoly o ziskovém obchodovánína burze cca toto » Buď vždy nevěřící Tomáš  – to je pro změnu z první učebnice pro burziány, z Bible.

No asi se zeptáš, čemu a komu máš tedy věřit?

ver-sobeOdpověď je zřejmá » věř vždy a za každých okolností zejména sám sobě, svému úsudku, své zkušenosti, své motivaci, svým snům, vizím a vytrvale buduj svůj svět, život, příběh. Času máš nakonec relativně málo!

Takže pokud tě chci vůbec něčemu naučit a co považuji za jedno z hlavních poselství mého blogu, mých sdělení, videí či kurzů?

Uvědomil jsem si, že učím lidi mnohým dovednostem, že je inspiruji a motivuji. Nezdráhám se férově říct, že i teď manipuluji s tvou myslí. Vím, že v tom případě ale přebírám odpovědnost a musím pečlivě vážit každé slovo. Proto dnes volím vhodný slovník a styl. Sunu myšlenky, jak přicházejí. Protože vím, že se kterou myšlenkou se ztotožníš, tam posuneš svůj život.

Tak, dosti rad a povídání. Ještě jedno doporučení na závěr a trochu byznysu. Témata peněz, podnikání a burzy miluji. Prostě vím, že musím předat to, co vím, umím a že chci pro tebe a další lidi udělat to nejlepší, co umím. Ale aby bylo jasné, když píšu i pro „další lidi“ – předávám pouze těm, co opravdu chtějí přijímat! Ostatní nechť si hledají jinde :-).

Cíl je jasný » chci, aby ses NAUČIL VĚŘIT SÁM SOBĚ! Aby ses naučil věřit svým snům, svému jednání, svému rozhodování, aby sis uměl spojovat svoje myšlení, postoje a akce se svými výsledky.

 

Pokud jsi na to připraven, pojď do akce:

 

Cervena_sipkaZvu tě na DigiPárty TAJEMSTVÍ FINANČNÍCH PREDÁTORŮ

již nejbližší středu 16. listopadu 2016.

Bude to drsné a připrav se na to, že se dozvíš více o tom, jak funguje svět financí a že některé věci jsou jinak, než si lidé myslí a pisálkové o nich píšou. A také, že na tom lze obstojně vydělávat :-).

V závěru se omlouvám ženám, dívkám a kolegyním, že celý článek píšu v mužském rodě, ale obojetný rod neznám a množné číslo mi připadá alibistické. Prostě ti chci ty myšlenky předat osobně. Snad se mi něco ze zamýšleného podařilo. Uvidíme ve středu!

Díky, že tě mohu inspirovat!

Jirka Mazur

Je specialistou na podnikání s využitím internetu a obchodování na burze. Své know-how, vzdělávací akce a názory zvěřejnuje na svých webech, viz. Projekty. Více o Jirkovi najdete tady.

Můžete mi aktuálně napsat na jiri@wintraders.com nebo kontaktovat spolupracovníky ZDE.

Připojte se mezi příznivce chytrého podnikání na Facebooku!

Facebook Twitter YouTube 

Příspěvek byl publikován v rubrice Videa a rozhovory s VIP a jeho autorem je Jirka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Chyť mě, když to dokážeš…

  1. Rozhodně souhlasím, nikdy se nevzdat a vždycky bojovat, svých dosažených cílů, vizí a snů si o to více budeme vážit! =)

  2. Jirko moc príma! Vždy jsem si vážil lidí, kteří se snaží lidem jako „Bohatí tátové“ otevřít oči. Je to v dnešní době, kdy se myšlení, pod tlakem politiků a medií, posouvá spíše do leva, potřebné jako sůl. Díky za to. Ještě tak kdyby se našli lidi s takovým myšlením, kteří by se odhodlali jít do politiky a také lidé, kteří by je díky posunu ve svém myšlení, volili.

  3. Jirko super – vytesat do kamene – nebo raději nabušit to do hlavy. Tvé aktivity jsou nejen výborné a poučné, ale hlavně potřebné a prospěšné – je to protipól mazačů mozků, kteří dělají z lidí nemyslící konzumenty. Poslední dobou vnímám ( a to velmi pozitivně) přitvrzení tvého “ vyjadřovacího arzenálu“ . Jak píšeš – času máme každý relativně málo proto ti chci sdělit toto :
    To co děláš má opravdu smysl. Díky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *