Pravděpodobnost, Spekulace a Rizika


Warning: Undefined array key "use_custom_image" in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/custom-about-author/display-about-author-block.php on line 134

Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Pravděpodobnost, Spekulace a Rizika

Podívejte se malý kousek textu k e-booku, k jedné z částí mého online kurzu… Je to jen malá inspirace. Vybraná témata chci s vámi řešit na podzimních Seminářích

  Jak začít na burze aneb Chytré podnikání pro odvážné

Připravil jsem pro vás mimořádně termín do Bratislavy, Ostravy a Prahy, opět s omezenou kapacitou.

Zamyslete se nad tím, co vám říkají následující pojmy a proč je dobré se dozvědět více…

Pravděpodobnost. Vše v našem životě, v jakémkoliv podnikání i na burze se děje s určitou mírou PRAVDĚPODOBNOSTI. Pouze na burze ale máme pouze 2 možnosti, to je lepší, než kasino, nebo jakékoliv klasické seriózní podnikání, nebo většina věcí, které v životě děláme. Ve všem je totiž prvek pravděpodobnosti a jde o to, zda tomu rozumíme :-).

A potom, jak o věcech přemýšlíme, jaké máme zkušenosti, informace a jak se rozhodneme. Potom jak se zachováme následně, když se věci s určitou mírou pravděpodobnosti vyvíjejí. K dobré, nebo horší variantě. Pouze na burze jsou DVĚ varianty, dvě možnosti vývoje. Co bychom za to dali v běžném životě nebo podnikání!

Spekulace. Vše, co v našem životě, od rána do večera, děláme… Vše v podnikání a ve všem, kde se musíme nějak rozhodovat. Na burze… Vše v sobě má určitou míru SPEKULACE. Dá se říct, neustále spekulujeme na to, že se v budoucnu odehraje něco, co si myslíme, něco, co si naplánujeme a něco, v co doufáme. Ne vždy se to podaří. Respektive – většinou se to z nejrůznějších důvodů nepodaří. Většina všeho, o čem se každý den rozhodujeme, má v sobě prvky pravděpodobnosti a spekulace. Znáte ve svém okolí někoho, kdo by se někdy v něčem o něčem nerozhodoval a nebyl tak spekulant?

Burza je nejlepší místo, kde si prvek Spekulace natrénovat.

 

Spekulant, to zní trošku pejorativně… Kdysi spekulanty věšeli na kandelábry, exekutoři těchto pravděpodobnostních procesů spekulovali, že jim to projde. Některým to neprošlo, Tomu se říká nezdařená spekulace. Protože vše má svoje

Rizika. Denně postupujeme nejrůznější rizika z rozhodovacích postupů nebo svého jednání. Denně spousty nejrůznějších rizik kolem… Ani si většinu z nich pro jistotu raději neuvědomujeme. Rizika zdravotní – životospráva, dispozice, stressy, pohyb, návyky… Rizika ve vztazích – motivace, jednání, co řekneme, jak se zachováme, co uděláme. Nebo neuděláme, vše je riskantní a má nějaký výsledek.

A co rizika v podnikání!? Neexistuje možnost zisku nebo vydělávání peněz bez postoupení rizik! Veřejnost je někdy nevzdělanci a hlupáky matena nějakými pojmy „jistota“, „bez rizika“, „se zárukou…“. Již jen úvaha pořídit si živnostenský list nebo s.r.o. je riziková :-). Znáte nějakého podnikatele, který je úspěšný, že by nikdy a nijak nepostoupil nějaká rizika?

 

Burza a obchodování na burze kombinuje termíny Pravděpodobnost,
Spekulace a Rizika.

 

Pouze na burze pracujeme se dvěma možnostmi. Ale za to se pohybujeme v prostředí, které je 10, 50, 100, 200x rychlejší, než vše, co obvykle zpracovává náš MOZEK v denní realitě.

Je dobré výše uvedeným termínům rozumět a na burze vytrénovat mozek a mysl na Pravděpodobnost, Spekulace a Rizika.

Neboť možnost, nad kterou mnozí uvažují, že nechtějí podstupovat nějaké pravděpodobnostní rozhodování, spekulace o čemkoliv a podstupovat nějaká rizika, je možnost scestná, nereálná a ve skutečnosti nejvíce riziková. Je dobré o těch věcech něco vědět a počítat s nimi. Burzovní obchodování, i nanečisto, bystří MOZEK :-).

Tak se nad tím zamyslete, přeji hezký víkend!

Jirka Mazur

Je specialistou na podnikání s využitím internetu a obchodování na burze. Své know-how, vzdělávací akce a názory zvěřejnuje na svých webech, viz. Projekty. Více o Jirkovi najdete tady.

Můžete mi aktuálně napsat na jiri@wintraders.com nebo kontaktovat spolupracovníky ZDE.

Připojte se mezi příznivce chytrého podnikání na Facebooku!

Facebook Twitter YouTube 

Příspěvek byl publikován v rubrice Burza - hra s penězi a jeho autorem je Jirka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Pravděpodobnost, Spekulace a Rizika

  1. Dobrý den Jirko
    Nádherný víkend nám v Brně začíná spíše deštivě, takže tato spekulace zatím moc nevyšla :-). Riziko, že bude mrznout opravdu není ale to deštivo se jeví z pohledu dneška jako velmi pravděpodobné. Ale tak je to v životě často, že se pro něco rozhodneme a zariskujeme a ono to není úplně tak jak jsme si mysleli. Ale to má taky své kouzlo a hlavně riskujme dál – jednou to přece klapne 🙂
    Přeji krásný den i celý víkend a děkuji za článek moc se mi líbí
    Jana Kubková

    • Dobrý den Jano.. Tak asi ta spekulace je někd yzcela individální věc a u některých spekulacích záleží na místě a okolnostech… Já jsem v Beskydech. Tady je krásně a sluníčko! Zkuste se přemístit 🙂 A spekulace vyjde! Ale myslím, že i v Brně se vyčasí. Jirka

  2. Hezký článek a názorné příklady. Pro traiding nejsme vychováni, ale je vidět, že základy jsou všude kolem nás. Nejdůležitější je vydržet a riziko krotit 🙂 (money management…)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *