PROČ JÍT VLASTNÍ CESTOU?


Warning: Undefined array key "use_custom_image" in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/custom-about-author/display-about-author-block.php on line 134

Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Jít vlastní cestou, nebo cestou někoho jiného?

 

» Buď žijete život někoho jiného, pracujete pro myšlenky někoho jiného, nebo žijete život pro sebe a zpracováváte vlastní myšlenky.

» Buď jdete vlastní cestou, nebo po vyšlapaných stezkách. Buď objevujete, nebo jenom sníte. Co je lepší?

» Děláte to, co od vás očekávají ostatní, nebo konáte to, co od sebe očekáváte vy sami?

Jedna ze dvou cest je zdánlivě těžší. Ale je zábavnější, dává smysl, zážitky. Klade překážky a odměňuje. Ve výsledku je jednodušší, protože ušetříte čas, energii a vlastní JÁ na neustále přizpůsobování se systému a jiným lidem.

Email-JM-07102015Jít vlastní cestou, nebo cestou někoho jiného?

Která z těchto cest vede k ŽIVOTU NA PRAVÉ STRANĚ?

Aha… Vy někteří možná nevíte, co je to ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ :-).

Je to název konceptu a programu, který jsem zveřejnil před pár měsíci a již rezonuje tisíci hlavami těch, kteří se o něm dozvěděli. Název a termín ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ je natolik chytlavý, že se jej nelze zabavit, pokud pochopíte. Dále čtete na vlastní riziko :-)!

Předpokládám, že chcete být v životě i v podnikání úspěšní, ale…

 

CO JE TO DEFINICE ÚSPĚCHU?

 

» Každý jsme dostávali od rodičů, ve škole či od systému nejrůznější definice úspěchu. Většina z nich vedla k závislosti na dění na Levé straně…
» Zjistil jsem, že definice úspěchu se nachází úplně jinde, než nám říkali. Dejme tomu vlastní výzvy a překonání sama sebe, nové objevy – co vy na to?

První krok na Pravou stranu je pro někoho těžký, pro jiného osvobozující.

Jak podle vás vypadají definice úspěchu z Pravé strany cash-flow kvadrantu?

Co je to cash-flow kvadrant a proč je tak dramaticky důležité vědět, kde jsem a jak to ovlivňuje můj život?

» Tak jasně, 90 % lidí se orientuje na to, aby vydělávali peníze, nejlépe prací – protože tak byli naučeni rodiči, systémem, školou. O jiných možnostech nevědí, nebo se jich obávají. Přece jen ty jistoty…

» Ale dejme tomu tak 10 % lidí dříve, nebo později zjišťuje, že věci lze dělat i jinak. Prostě se jim něco sepne v hlavě a jdou na své. Říká se tomu podnikání. Ale ne všem se to podaří tak, jak si vysnili, nebo jak si představovali. Proč?

Jednoduchá otázka – jednoduchá odpověď. Protože řemeslo zvané „podnikání“ se nikde nevyučuje, nikdo o něm nic moc neví. Mimo tu hrstku úspěšných a ti si svá tajemství střeží.

 

Jsou dva světy

 

Ten na Levé straně cash-flow kvadrantu, kterým je mlčící, někdy reptající, většina 90 % lidí. Potom je to svět na Pravé straně. To je menšina. Tito lidé nemlčí a neremcají – prostě dělají. A protože dělají věci jinak, mají jiné výsledky!

» Lidé na Levé straně dělají to, co se od nich očekává. A to i tehdy, když s tím nejsou spokojení. Dělají to prostě proto, že si myslí, že musí. Protože potřebují peníze, živobytí, přežít. Neznají jiné cesty. Nikdo jim o těchto cestách nikdy nic neřekl. Nevědí, že na to mají právo, že mohou… Tuší jen velmi málo o svobodě, nezávislosti. Jejich ČAS je omezen, protože jej prodávají za peníze. Jejich ČAS není jejich, patří jiným lidem. A musí to prostě vydržet, třeba do důchodu. Nebo také nemusí. Protože existuje něco, jako svobodné rozhodnutí.

» Lidé na Pravé straně dělají to, o čem si myslí, že je správné. Správné pro ně i pro lidi kolem. Zpravidla nedělají to, co se od nich očekává, ale rádi překvapují akcí a změnou. Určují tempo a vývoj událostí, přetvářejí svět kolem sebe. Znají hodnotu ČASU a střeží si jeho vlastnictví pro sebe. Znají hodnotu svobody a nezavislosti. Rozhodují se svobodnou vůlí a vědí, že lze věci dělat jinak – třeba podle vlastní hlavy. Mám rád tento svět :-).

DOPORUČENÍ → Nedělejte to, co se od vás očekává, ale to, co považujete za správné. Je to lépe placeno!

Pokud jste přesvědčeni, že vám tyto myšlenky něco říkají…
Pokud vás tyto myšlenky přitahují…
Pokud chcete vědět něco více o konceptu ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ…
Pokud vám něco říkají hodnoty, jako jsou ČAS :: SVOBODA :: NEZÁVISLOST :: SEBEREALIZACE…
Pokud správně tušíte, že peníze se vydělávají procesem myšlení a podnikáním…
Pokud chcete podnikat nebo pokud podnikáte…

Potom si nenechejte ujít můj první podzimní webinář pro veřejnost z mé databáze.

Informace o něm a rezervaci zdrama – máte zde:

Cervena_sipkaWebinář: ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ živě online!

Registrace-webinar-ZNPS-15-rijen-2015

Peníze se nevydělávají prací, ale procesem myšlení!

 Je třeba vědět, že ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ se týká pouze 10% lidí!

 Patříte mezi ně? Nebo se mezi ně chcete dostat?

 Znáte principy cash-flow kvadrantu a jeho význam pro váš život a podnikání?

 Znáte tajemství a vychytávky z Pravé strany?

Přijďte na webinář – živé vysílání.  Akce je pouze pro registrované.

Na druhé straně registrace, která je zdarma, vás čeká jiný svět.

Je to svět PRAVÉ STRANY. Život v něm je jiný a dost dobrý.

Stačí jen dělat ty správné věci se správnými lidmi na správném místě a ve správný čas. Ten čas je právě teď!

Jenom poznámka: Sleduji na čs. webu další várku webinářů a programů s nejrůznějším podtextem osobního rozvoje, produktivity, sebeobjevování, slibů milionových podniků, levostranných kruzů… Chci vám říct toto.

Kam zaměřujete pozornost, tam to roste. Je věcí svobodné vůle, kam zaměříte pozornost a proč. Výsledek následně buď je, nebo není. To je na vás. Kam se zaměříte, tak se budete mít! Na co věnujete svoji energii a čas, tak se bude vyvíjet váš život. To, co dnes máte, úroveň života, svobody, nezávislosti i stav bankovního konta, to je výsledek toho, jak jste v minulosti přemýšleli.

Pokud se vám ten výsledek nezdá, je jediná možnost – změnit myšlení a směr. Co tak nakročit opravdu k podnikání a přestat hledat pseudonávody, účastnit se levostranných akcí a přestat řešit výmluvy? A pokud již podnikáte – proč to vše nevylepšit a postavit na úplně jiný level?

Mých 25 let v podnikání s obratem pár miliard korun, s praxí marketéra, úspěšného podnikatele na internetu i v klasickém podnikání, jsou vám k dispozici :-). Na webináři vám o tom budu povídat.

To je vše dnes! Přeji krásný den a ty správné inspirace na Pravou stranu všem!

 

Jirka Mazur

Podnikatel a autor konceptu a programu ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ

Je specialistou na podnikání s využitím internetu a obchodování na burze. Své know-how, vzdělávací akce a názory zvěřejnuje na svých webech, viz. Projekty. Více o Jirkovi najdete tady.

Můžete mi aktuálně napsat na jiri@wintraders.com nebo kontaktovat spolupracovníky ZDE.

Připojte se mezi příznivce chytrého podnikání na Facebooku!

Facebook Twitter YouTube 

Příspěvek byl publikován v rubrice Videa a rozhovory s VIP a jeho autorem je Jirka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 komentářů u „PROČ JÍT VLASTNÍ CESTOU?

 1. Jirko, tak jednoduchý ten přechod na pravou stranu není…a ty to víš. Jak chceš přejít na pravou stranu pokud je ti 30 let, máš hypotéku (jinak bydlet nemůžeš – nájem je za stejné peníze a rodiče mi milion nedali), manželku na mateřské atd…člověk je rád, že vyjde z výplaty a i když má informace o levé straně, tak prostě přejít nemůže (nemá rezervy, nemůže vypadnout z příjmů atd.). A takových případů je více..není to úplně jednoduché přejít na levou stranu…vždy to nejde.. Díky za tvůj koment a chtělo by to možná více pokory v Tvých článcích…jinak jsou ale super. Hezký den přeji, Vladimír

  • Díky za zpětnou vazbu. Jen tak na okraj – pokory před kým? Před těmi, kteří se zadlužili dříve, než si dali šanci? To věc rohodnutí každého. Jak říkám, každý se má přesně tak, jak si naplánoval a jak myslel. Moje cesta je pro ty, kteří chtějí, ne pro ty, kdo hledají výmluvy :-)- Ale jinak držím palce! Jirka

   PS: Přechod na Pravou straněu lehký není a východiska má každý jiná – nicméně většinou taková, jaké si sám o své svobodné vůli naorganizoval. Jednodušší to mají lidé, kteří si to uvědomili dříve, než se spustili do pasti závazků a pustili se do své cesty bez zátěže… 🙂

   • Úžasná reakce Jirko, pro někoho je možná bolestná, protože je naprosto pravdivá! Ještě před dvěmi lety jsem se vymlouvala přesně jako Vladimír, než jsem si uvědomila, že za dluhy si člověk může opravdu sám….Také jsem se v nich octla a házela vinu na druhé, ale se vším jsem přece nakonec souhlasila a tak si nemůžu na nic stěžovat….Každý je schopen tvořit si rezervy, ale musí chtít.

    Začala jsem myslet naprosto pozitivně – ještě mi není ani 40, tak to mám přeci štěstí, že si uvědomuji možnost něco změnit teď a ne až v důchodu a to že jsem na mateřské beru jako výzvu k tomu, abych něco udělala, změnila svůj život k lepšímu, spousta žen na mateřské začala podnikat, proč bych to nemohla zvládout i já?

    Chápu to tak, že každému to trvá jinak dlouho – podle toho jak je schopen se učit, jakou má chuť něco změnit a do jakých se dostal dluhů. TAkže naučila jsem se hledat způsoby a ne důvody. Věřím, že když se chce, tak na pravou stranu se dostanu a rozhodně to plánuji před důchodem 🙂

    Zdraví Michaela

   • Ok, taky díky za reakci. Ale stejně mi není příliš jasné, co má dělat mladý člověk např. po skončení VŠ v 25 letech, pokud nemá peníze a nechce bydlet u rodičů (což není moc ideální varianta v 25 letech bych řekl), má přítelkyni a řeší bydlení…musí jít do nájmu nebo do hypotéky. V obou případech se jedná o dost podstatnou zátěž pro příjem mladých lidí. A nedejbože, pokud mají nějakou „nehodu“ nebo se prostě rozhodnou mít v 25 letech mimčo…což je u ženy ideální věk. Jak chcete přecházet z mateřské, která činí kolem 7.500 Kč/měsíčně na pravou stranu? Chápu, že v takové situaci není každý (i když s tím bydlením a hypotékou je dost lidí), ale chci tím říct pouze to, že ne úplně vždy jde se rozhodnout pro přechod na pravou stranu…občas to musí prostě pár let počkat. A pokoru jsem myslel před životem…jako celkově, vděčnost za zdraví, za bohatství atd.. 🙂 Ale s těmi výmluvami souhlasím…možná nejde přejít na pravou stranu v situaci výše, ale půjde to za 10 let…až děti vyrostou, bydlení se trochu poplatí, vytvoří finanční rezerva atd.

    Pěkný den přeji, VS

    • To je právě ono, taky jsem po vysoké neměla absolutně páru o nějaké pravé straně, protože se to tam prostě neučí. Člověk se tam naučí spoustu věcí, ale jak to použít – jedině v zaměstnání, nebo podnikání, které vyžaduje nějaký kapitál.

     Nejideálnější by bylo začít právě dělat něco při škole, ale kdo o tom nic neví, nezačne. A hypotéka není zase taková hrůza, jde o to směrovat to už aktivně na pravou stranu, nezadlužovat se nesmyslně dál – (stavebka, další úvěry)

     Navíc si nejsem jistá, zda by každá žena, která vyjde vysokou chtěla jít hned na mateřskou 🙂

     Jsem v situaci, kdy mám za sebou několikaletou praxi téměř v oboru, teď jsem doma s 2. dítětem, na obě děti skoro sama a už jsem začala. Určitě se nám povede na pravou stranu přejít.Věřím tomu.

     • Jo a ještě jedna důležitá věc Vladimíre, jsem si jistá, že Jirka s tím bude souhlasit – nemá smysl čekat, až se vše poplatí, až budou děti odrostlejší, to je největší omyl. Kdo takhle smýšlí, nezačne NIKDY.

      V dnešním digitálním světě je možné začít něco dělat i při práci a s minimálními náklady, rozhodně to nejsou desetitisíce.

 2. Tajemství č. 1 říká, že Čas je nejcennější aktivum – já ho sice nemám nafukovací, ale na to prostě musím reagovat. Tak 1) si myslím Vláďo že’s to s tou pokorou myslel předně tak jak sis to myslel – jednoduše tě to čtení pěkně nakrklo. „Jak to může ten Mazur takhle ledabyle psát, to snad není normální.“ „Tomu chlapíkovi jednoznačně chybí pokora a kus porozumění“ Ovšem po Jirkově reakci si prostě musel taktně otočit. Reakce Míši je výstižná: Nehledat důvody ale způsoby!!! Nevím jak dlouho si v kurzu a jak moc programu ŽNPS věnuješ pozornost – protože to je stěžejní jako už u všeho kam koncentruješ své síly. Ovšem i já jsem to zprvu viděl obdobně. Nicméně ve všem co nám tady Jirka říká je tolik praktických vhledů a moudrosti které doslova mění svět kolem. Člověk mění své chování a převáří si tím automaticky i svůj charakter. A to, že to tady náš Bohatý táta podává v takové ležérní podobě – může prostě někomu přijít neurvalé. Ale chápej, že na Pravé straně si děláš svůj systém, svojí pohodu a je ti úplně jedno pokud to druzí nechápou. Někteří z nich jako Jiří natáhnou pomocnou ruku aby i ostatní porozuměli, ale kdo nevytrvá ve finále celkově nemůže ani pochopit.
  Mám už z tohoto kurzu tolik poznámek,.. fuuu.. ale to jsou informace hodné zlata. Asi u 1/3 z nich jsem tak nějak vnitřně cítil že to tak je, ale ten šotek našeptávač ti říká „aaa to je jen v tvé hlavě“ Blbost, neřeš to, to bys musel vyvíjet jiné myšlenkové schémata než máš – jednoduše namáhat se a myšlení hold bolí… Hurá obhájeno – tak a nemusím dělat nic:-) Ale jakmile jsem „náhodou“ narazil na tento kurz a viděl, že část postupů provádí člověk s jasnými výsledky a s x nulami na kontě, říkám si, tak a teď to vidíš černé na bílém funguje to!!! Šotek od té doby zmlknul (mluvím o vnitřním hlasu v hlavě samozřejmě) a cítím se báječně!!! Každé Tajemství mám podtržené zvýrazňovačem dle 80/20″ často je čtu a „aha momenty“ chodí postupně – někdy se mi spojí něco k myšlence ke které jsem včera jenom pokyvoval.. Má to jednoduše grády a ohromnou sílu!!! Moc se těším na to že už je zima – ač jí nemám rád, je to ideální pro rozjímáním a věnování se PC s tou správnou filosofií.
  PS: jak si to tak po sobě čtu, tak si říkám že, je to dobře vyřčená myšlenka – je za tím ale kus pravdy i svého příběhu současně. Tu si určitě uložím:-)
  David

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *