21 DNŮ NEPODMÍNĚNĚ…


Warning: Undefined array key "use_custom_image" in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/custom-about-author/display-about-author-block.php on line 134

Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Nepodmíněně, natvrdo, není cesty zpátky…

 

Titulek a název videa by mohl někoho lehce vyděsit. Nicméně 21 dnů, co to je, že… Horší by bylo 21 měsíců, či 21 let… Na druhé straně je třeba vzít v úvahu, o co se jedná.

V podstatě jsem ani nezamýšlel toto krátké videjko dávat na blog. Ale říkám si, třeba někoho těch pár myšlenek bude inspirovat a také si nadělí nějaké ty dny, týdny či měsíce a roky nepodmíněně a něco se změní.

 

Změna, to je to, oč tu ve skutečnosti jde!

 

Víte co? Koukněte se nejdříve na to videjko:

 

Někdy (často) uděláte rozhodnutí a věci se změní. Nebo se prostě dají do pohybu. Bez rozhodnutí by se nedělo nic. Někdy mě v negativním slova smyslu udivuje, kolik lidí se rádo “nerozhoduje”. Pořád řeší důvody, proč se nemohou rozhodnout pro to, či ono. A tak jde vše stále stejně a nic se nemění.

Přitom se každý den dostáváte na křižovatky, kdy se musíte rozhodovat. Vydáte se vlevo a věci se nějak dějí. Vydáte se vpravo a věci se dějí jinak. Mezi námi, je dosti důležité, na kterou stranu se vydáte!

Nebo máte sny, vize, myšlenky, přání. A máte možnosti. Buď si je splníte, nebo nikoliv. Hodně lidí neustále říká, proč si to či ono nemohou dovolit aniž by třeba řekli, jak a za jakých okolností si to mohou dovolit.

 

Vše je jen záležitost rozhodnutí!

 

Rozhodování musí vzejít z hlavy, ze svobodné mysli. Ovlivněno pouze vlastní motivací… Pokud je za rozhodnutím člověka motivace jiných lidí, potom i ty další děje se mohou dít v jejich prospěch a plnit jejich vize. Takže důležité je to slovo “svobodné” rozhodnutí.

Ale jak se má člověk rozhodovat, když mu od školy rodiče, potom učitelé, potom zaměstnavatelé, přátelé, lidé ze systému, neustále říkají co má dělat, pro koho to má dělat, jak to má dělat, kdy to má dělat. Nebo co nedělat…. To jde potom to svobodné rozhodování stranou.

Vše je jen záležitost rozhodnutí & pár zamyšlení o tom, proč 90% lidí neumí používat matematiku ze základní školy…

 

Také je to o penězích. 

 

Svoboda, peníze a čas pro sebe, to jsou stejné záležitosti. Jedna podmiňuje druhou. Spousta lidí říká, nemám peníze, abych si splnil svoje sny. Jenže postup je opačný. Nejdříve je třeba plnit ty sny a vize a peníze příjdou. Opačně to nefunguje.

 

Nebo počítání. 

 

Všichni jsme měli ve škole matematiku a všechny ty disciplíny kolem počítání. Již matematika 8. či 9. třídy je celkem složitá a věřím, že 80-90 % z vás by ji nedávalo, já možná už také ne. Natož matematika středoškolská, vysokoškolská…

Jenže život je zejména o kupeckých počtech. Sčítání, odečítání, násobilka, dělení, zlomky, procenta, přímá úměra… A to je z 90% vše.

S jedním procentem znalostí matematiky z 5. třídy základní školy můžete ovlivňovat celý svůj život!

Proč jen tak obrovské množství lidí bez ohledu na vzdělání, věk, profesi, postavení a tak dále, neumí kupecké počty zahrnout do svého života? Proč lidé nasekají dluhy, neumějí si spočítat souvislost mezi tím, co dělají a kolik za to mohou dostat, jak si plnit ty svoje sny…

 

A co podnikatelé? Živnostníci? 

 

Často mají více peněz, někdy opravdu obrovské množství peněz! Víte, že jim z 90% stačí právě ty kupecké počty matematiky 5. třídy? Ano, dokonce i velké korporace, banky a vše kolem, to jen sčítání, odečítání, násobilka, procenta… Žádné derivace, mocniny, rovnice o x neznámých, matice či integrály. Opravdu jenom matematika, hlava a správně používaný mozek…

 

Nebo si vezměte takovou burzu. 

 

I zde je vše o matematice základní školy z prvního stupně. A za výsledek může výhradně hlava, rozhodování, psychologie, motivace. Žádná algebra univerisitního profesora…

Když si to tak uvědomím, tak v mých kurzech třeba o burze, konkrétně v kurzu Hrajeme si na burze, to je zejména o počítání. Počítáme příležitosti, zisky, ztráty, rizika. A občas do toho trošku malujeme. Nic složitého. Přesto uspěje jen část lidí… Mimochodem, budeme si o tom ve čtvrtek povídat zde!   

Také v kurzech ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ, KDE JSOU MOJE PENÍZE i v tom, co chystám (prozatím tajemství), jde v zásadě zejména o peníze.

 

Rozhodující tajemství je toto:

 

Je důležité, přímo rozhodující, na které straně cash-flow kvadrantu počítáte, pracujete, myslíte, děláte, konáte či se rozhodujete. Úmysly, přání, snaha, energie, znalosti, formální vzdělání, inteligence… Nic z toho nestačí. Opravdu je důležité, na které straně cash-flow kvadrantu počítáte a vše děláte.

Na Levé straně jako Z – zaměstnanci můžete mít znalosti matematiky fenomenální a zůstanete chudí, nebo dejme tomu “nebohatí”. Proč? Proč by vám někdo platil více, když jste prostě na burze práce, kde je vaše profese zahrnuta do jakýchsi tabulek, tříd, skupin… Víte, že vám systém odebere efektivně přes 50% toho, co vyděláte? Umíte počítat? Co s tím děláte?

Můžete si na Levé straně nadělit svých 21 DNŮ NEPODMÍNĚNĚ podle svého přání, rozhodnutí? Těžko. I kdybyste měli peníze, potom je tady otázka svobody na příděl (říkají tomu dovolená, tj. dovolím ti laskavě…) a spousta dalších okolností.

Nebo co tak jako S – soukromníci. Tak pokud našetříte balík a opustíte na čas zákazníky, proč ne. Lepší pozici dnes mají třeba “digitální nomádi”, pracují odkudkoliv ze světa…

Ještě lepší je takové rozhodování dělat z Pravé strany cash-flow kvadrantu. Stačí drobnost – vymyslet systém podnikání, který vydělává bez ohledu na to, zda pracujete či nikoliv. Prostě vlastníte firmu, stroj na peníze. Ten se vytváří zejména procesem myšlení. Musíte dělat rozhodnutí, měnit věci, vytvářet, brát na sebe rizika, občas máknout nad limit.

Když jste na levé straně jako Z, nikdo vám za výše uvedenou námahu, přemýšlení, práci navíc atp. nic extra nezaplatí. A již vůbec vám nepřidělí třeba 21 DNŮ NEPODMÍNĚNĚ.

 

Vše je jen záležitost rozhodnutí…

 

Já jsem se před 27 lety rozhodl. Šel jsem na své. Netušil jsem, že to bude nepodmíněně. Původně jsem si jen říkal, zkusím to. Však vrátit se můžu…

Víte co? Nelze se vrátit. Ani kdyby na chleba nebylo, hromy blesky dštily síru, zpátky to prostě nejde. Svoboda, čas pro sebe a právě to rozhodování, kdy můžete prostě UDĚLAT TO, CO OPRAVDU CHCETE, nic nad to není!

Děkuji sám sobě za svých 21 DNŮ NEPODMÍNĚNĚ!

 

Navrhuji vám, co se tak nad tím zamyslet? 

 

A začít počítat. Udělat rozhodnutí. Ze zkušenosti vím, že to není až tak těžké. Jenom je třeba prostě neřešit ta různé ale, proč to nejde, až pak, až jindy, já na to nemám, no nevím… Však to někteří znáte. Pokud ano, tak mi na Facebook do komentářů nepiště pod video poznámky ve stylu “hezké, ale já na to nemám…”

Víte, jsem přesvědčen, že něco jako MILIONOVÝ POTECIÁL má v sobě a kolem sebe podstatně více lidí, než si oni myslí. I hodně z vás. Je je třeba začít přemýšlet a dělat správným směrem. Otevřít mysl, správná propojení a nesejít již nikdy zpět poté, co se vydáte na cestu.

A když dojde k únavě, k potřebě mít čas pro sebe, nemusíte nikde škemrat o kousek svobody. Prostě si jí nadělíte třeba i těch 21 DNŮ NEPODMÍNENĚ.

 

Mám pro vás na závěr jednu dobrou zprávu a jedno doporučení:

 

Můžete to udělat kdokoliv z vás! Rozhodnout se, správně počítat a dělat na té správné straně…

Ale nedělejte to všichni, lidi na levé straně také potřebujeme..!

Ale nemám starost, neboť znám jistá TAJEMSTVÍ Z PRAVÉ STRANY, která fungují a vím, že na cestu se vydá jen část z vás. Kdo to bude? Uvidíme… A potom se uvidíme! Držím palce a zachovejte přízeň těmto myšlenkám i mému blogu.

 

Cervena_sipka     Nebo si udělejte čas ve čtvrtek večer!

 

Budou zlaté cihličky, počítání, možná příjde i kouzelník?

Je zde jen malé riziko! Pozor, při hlubším poznání se může u vás něco změnit a ty změny mohou být nevratné!

Tak díky, že jsem vám mohl poslat z jižního oceánu pár myšlenek. Přeji z léta krásnou zimu!

Jirka Mazur

Je specialistou na podnikání s využitím internetu a obchodování na burze. Své know-how, vzdělávací akce a názory zvěřejnuje na svých webech, viz. Projekty. Více o Jirkovi najdete tady.

Můžete mi aktuálně napsat na jiri@wintraders.com nebo kontaktovat spolupracovníky ZDE.

Připojte se mezi příznivce chytrého podnikání na Facebooku!

Facebook Twitter YouTube 

3 komentáře u „21 DNŮ NEPODMÍNĚNĚ…

 1. Mohl bych se zeptat proč nejde jít zpět a stát se zaměstnancem? Píšete, že jsou ty věci nevratné. V čem jsou nevratné? Tato tvrzení na mě působí nesvobodně.

  • Je to samozřejmě o svobodném rozhodnutí. Znám dokonce jednoho kolegu podnikatele, co si šel na pár let „odpočinout“ jako zaměstnanec. Pochvaloval si to, měl méně stresu, více pohody, po práci klid. Ale také měl podmínky, kdy si tak trošku mohl šéfovat sám. Měl méně peněz, méně svobody… Dnes je zpět a podniká. Ani ne tak kvůli penězům, ale aby mohl dělat věci podle sebe. Prostě to je návykové.

   Není cesty zpátky. To je o rozhodnutí. Nemít šéfy nad sebou, co moc neumí a muset je poslouchat. Svoboda na příděl, to jest kdy mi to zaměstnavatel dovolí. Svoboda na pár týdnů v roce.. Peníze… Kapitola sama o sobě.. Pokud se opravdu naučíte podnikat a zjistíte jistá tajemství byznysu, již nikdy nemůžete jít pod potupnou mzdu nádeníka… Jistě, připouštím, že asi 20 – 30% lidé v populaci má rádo svoji práci a bere ji jako poslání. Štestí, že jsou. Ale prostě musejí většinou oželet čas pro sebe, svobodu názoru, pohybu, času… Peníze samy o sobě mnoho neznamenají. Ale umožňují nejen svobodu, čas, nezávislost, ale i kvalitnější život, stravu, zážitky, cestování, zdraví…

   Když to okusíte, nechcete to již nikdy jinak. Existuje svoboda rozhodnutí. Někdo se prostě rozhodne, že obětuje svobodu a jde prostě zase makat. Většinou na někoho, kdo o tu svoji svobodu umí více zabojovat. OK?

   Nevratnost je samozřejmě relativní, i ta horší možnost existuje. Ale… Vše je věc rohodnutí a nastavení mysli 🙂

   Můj blog je podpora lidí, kteří jsou na svém, pro podnikatele a živnostníky. Nebo k tomu směřují. Mentalitu zaměstnanců si již nepamatuju, je to již opravdu hooodně dlouho a mizerné zážitky člověk vytěňuje z hlavy. Prostě není cesty zpátky…

 2. Jirko, kde nájdem nejaké termíny vašich akcii či stretnutí? Rad by som sa niečoho takého zúčastnil. Veľmi ma inspirujete, na burze nie som dlho. Zhruba rok a pol a veľmi by som sa chcel stať finančne nezávislým. Začať môžem okamžite. Momentálne mám prvý krok už za sebou. Výpoveď. Tým pádom sa môžem naplno venovať čomukoľvek. Nechcel by som tuto šancu prepásť. Vedeli by ste mi s tým na začiatok trochu pomôcť? Myslím nejaké rady ako začať. Na čo si dať pozor, na čo sa zamerať. Samozrejme vramci vašich možností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *