Zázraky a náhody se nedějí samy!


Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Zázraky a náhody se nedějí samy:

Život v bídě.

 

Říkali nám ve škole –  dobře se uč, zařaď se, nezlob, neodmlouvej, nepolemizuj a připravuj se na život. 99% lidí kolem mě žilo v podobné bídě, nekdo v menší, někdo ve větší. Podporovaná cesta vylepšit si život byla cesta práce a kariéry, která mohla pro šikovnější jedince vylepšit trochu život po materiální stránce, pro některé i částečně seberealizaci. Druhá cesta byla zvolit si alternativu v relativní skromnosti a na okraji systému, nebo emigrace někam, kde se sny dají uskutečňovat.

Studuj pořádně, dosahuj výsledků, připravuj se na praxi – nám říkali na střední i vysoké škole.

Choď do práce včas, plň úkoly, dodržuj předpisy a nařízení, účastni se jednou porad a jindy „nepovinných“ podnikových radovánek. Tvoje svoboda končí před branami podniku a tvůj život patří nám… Kdyby někdo nevěděl – popisuji život v zaměstnání, v práci pro někoho… Tolik všední a většinou přijímaný jako normální.

 

Život ve svobodě.

 

80 % lidí chce mít tzv. jistoty a něco, jako svobodu v zásadě omezí, aby si nezadali, aby si neudělali problém. Sny, vize a cíle buď nemají, nebo jsou skromné, až místy téměř zadupané do zěmě. Jasně, SYSTÉM takové lidi prostě potřebuje… Svoboda se rozmělní na hospodské kecy a plky o ničem..

20 % lidí má v sobě větší porci „vnitřní svobody“ a více méně vědomě, někdy více intuitivně, směřují svůj život, kariéru a práci tím směrem, kde vidí šanci na uskutečnění svých vizí, představ. Ani se neodvažuji psát, že třeba i snů…

Problém je, když ty vize, sny a představy před sebou tlačíte ve světě Levé strany. Jde to ztuha, nikdo vás neposlouchá, nechápe, nespolupracuje, nesdílí… Svoboda slova, projevu, myšlení, času i akce potlačuje vše do ztracena. Život na Levé straně cashflow kvadrantu je opravdu těžký. Ale v zásadě je to svobodná volba. Nebo neznalost…

 

Čekání na zázraky.

 

Hodně lidí potom prostě jen sní, nebo čeká na nějaký ten zázrak či náhody, návody a postupy, jak z bídného života ven. Proto se vzdělávají, chodí na osobně-rozvojové kurzy, hodně čtou, účastní se nejrůznějších akcí a komunit. Přijímají návody šarlatánů a doufají, že je lepší život nemine.

Pravda a skutečnost jsou ale krutější, než by se chtělo. Zázraky, náhody a návody pro snadné zbohatnutí či lepší život prostě nepřicházejí samy a tak snadno, jak si mnozí doufající hledači štěstí myslí.

  • V zásadě čekání, doufání a snění je k ničemu.
  • Touha nefunguje bez akce.
  • Snít svoje tajemství a přitahovat, opravdu nestačí.

 

Co se stane, když začnete DĚLAT?

 

V jistém okamžiku část lidí na nic nečeká a prostě začnou se svým životem opravdu něco dělat. Prostě vezmou život do svých rukou, převezmou odpovědnost za svůj osud. Třeba začnou podnikat a začnou budovat svůj vnitřní svět, sdělovat vize, zapojovat a propojovat lidi. Začnou pomáhat, tvořit, předávat a sdílet.

Pokud si někdo myslí, že je to jednoduché, potom musít říct – není to jednoduché!

» Pamatuji si strach, který jsem musel překonat, když jsem slézal první vrchol ve skalách a ve vysokých horách.

» Pamatuji si na strach a obavy, kdy jsem zval na rande první dívku.

» Pamatuji se na strach a obavy, kdy jsem opouštěl „jistoty“ zaměstnání a šel prostě na své.

Aby bylo jasné, v zásadě jsem strach a obavy potlačil tím, že jsem si pro sebe představil prostě lepší a nadějnější výsledek a prostě jsem šel za svým novým cílem.

Bylo mi jasné, že nemohu čekat na žádné zázraky a náhody.

Prostě jsem se postupně učil, že musím DĚLAT já, aby se následně dělo kolem mě.

Když jsem začal dělat, překonával jsem strachy, obavy, nejistotu. Překonával jsem stále nová a nová posunutí komfortní zóny. To je taková imaginární bublina, které vás prostě utvrzuje, že to, čeho jste dosáhli, už stačí pro pohodlí a komfort. Že další snažení je vcelku zbytečné, namáhavé a rizikové. Je otázka, jestli to vlastně stojí za to.

Řekněte si pravdu do očí, pravdu sami sobě. Také máte někdy takové myšlenky, že to v zásadě je dobré a že ta rizika a námaha již za to nestojí? Žralo vás následně někdy, že jste přece jen neudělali rozhodnutí?

 

Zázraky a náhody se nedějí samy!

 

Šel jsem na své se všemy riziky a obtížemi, které hrozily. Šel jsem na své se všemi nadějemi a vizemi, které mě hnaly dopředu. Začal jsem jako podnikatel vytvářet svůj mikrosvět. Nebo svůj vlastní vnitřní svět. V něm se najednou začaly události, děje i náhody dít úplně jinak, než jsem předpokládal!

V úžasu jsem sledoval, že do mého života přicházejí nečekané benefity, pocity a někdy i náhody. Občas i zázraky a něco, co jsem před tím ani neuměl definovat. Prostě TO začlo přicházet, začlo se TO dít a můj život se změnil.

Dnes rozumím tomu, že záraky a náhody se nedějí samy! Život přeje připraveným. A ještě více přeje těm, co opravdu dělají a posunují vlastní hranice.

 

Udělejte TO!

 

Pokud posunujete dosah pro svoje vize, pokud předáváte poselství, užitečnou službu, pokud začnete měnit život svůj a inspirovat jiné, věci se začnou dramaticky měnit.

Zázraky a náhody mají do vašeho života i podnikání snadnější cestu!

Pokud uvolníte svůj svobodný prostor a čas dalším příležitostem a začnete opravdu něco dělat pro uskutečnění vlastních snů a vizí, zázraky se mohu dít, najdou si k vám cestu. Svět ve svobodě myšlení, jednání i času má neuvěřitelné možnosti. Pro většinu lidí zůstane ale navždy uzavřen. Zejména proto, že doufají v bídném světě, že zázraky se dějí jen tak samy od sebe!

 

Víte co? Prostě TO udělejte!

 

Co? No přece to, o čem sníte, o čem neustále mluvíte, na co myslíte! Nečekejte na nic, protože ČAS utíká! Čas je jediné aktivum, které máme stejně. Jak jej využíváte, tak se máte. Nikdy jej ale nemůžete vrátit zpět, ani nevíte, kolik jej ještě máte.

 

Zbývá proto jediné logické řešení.

 

» Udělejte vše, po čem toužíte – teď hned!

» A zázraky a náhody se vám budou dít!

» Doufám, že si rozumíme!

 

Přeji všem krásné dny!

Jirka Mazur

Gran Canaria, duben 2017

 

PS:

Mimo téma. Jen vám zde přidávám informace, co chystám v rámci „dělání“, abych posunul ty „zázraky“ a „náhody“ – prostě chystané akce a aktivity.

Nejbližší je expertní webinář, který chystáme pro kvalifikované investory již ve čtvrtek 20. dubna 2017 na téma 4 skvělé zdroje mentálního vítěze na burze! Pro kvalifikovné investory znamená – že pozvánku pošleme pouze některým, ale můžete se účastnit, pokud si uděláte čas přímo na této stránce zde – ve čtvrtek 20. 4. večer!

Poté přijde na řadu další úterý expertní webinář ohledně projektu WinSignals v režii mých kolegů.

Na květen plánuji webinář pro nové zájemce HNB a chystám reopen ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ. Prostě sledujte moje emaily a zprávy! Dělám to, co mě baví a „zázraky“ prostě fungují…

 

Zamyšlení GoldWinner z Ganga Talao


Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Na tomto místě a ostrově vznikl nápad za MILION..!

 

Když jsem se po třech letech dostal opět na jedno zajímavé místo, lehce mi to rozvibrovalo myšlenky v hlavě. Na tomto místě něco vzniklo, propojilo se, pokračuje to, opět to pracuje, šrotí… Brzdím, vezmu to popořádku!

Některá místa na světě mají tu zvláštní moc, že se na nich a kolem nich něco odehrává. Na jedné straně můžeme vnímat třeba návštěvu hinduistické svatyně jako turistickou zajímavost. Jste-li ale otevření, víte, že věci se nedějí náhodou, že vše má svoji roli, svůj význam.

Podívejte se na zamyšlení GoldWinner na Ganga Talao:

 

https://www.youtube.com/watch?v=OhcCdmLr1XU&feature=youtu.be

Možná vám ještě napíšu, co se dělo v mém životě za magická spojení či propojení v souvislosti s určitými místy.

Zafungovaly inspirace, náhody, začly se odvíjet nové děje a příběhy. Události, které se děly v případě mé první i druhé návštěvy Ganga Talao, se neděly náhodně, ale v příčinných souvislostech, které by vydaly za poměrně dlouhé vyprávění. To si nechám na jindy. Takže dnes lehce přeskočím a zdánlivě mimo kontext připomenu některé…

 

Můj motivační projekt GoldWinner možná někteří z vás znáte.

 

Je jasné, že nevznikl náhodou a že je důsledkem a pokračováním toho, co se odehrálo v minulosti. A fascinující je i to, co se odehrává v přítomnosti a co se ještě odehraje.

Vím, že zlaté cihličky, které připutovaly již ke stovkám lidí, mění jejich osudy, životy i podnikání. Mají v sobě magickou sílu jednoduchých myšlenek, které v důsledku, když je pochopíte a zrealizujete, prostě mění svět kolem vás. A vy jste samozřejmě uprostřed…

Kolem mých cihliček investičního zlata z programu GoldWinner se propojují moje příběhy s příběhy stovek lidí napřímo a s tisíci dalšími lidmi v síti…

Možná, když jsem rozdal ty svoje cihličky poprvé, říkal jsem si, jestli jsem to lehce nepřepísknul. Přece jen to lehce trhá kapsu, zvláště když těch cihliček jsou následně stovky. A jsou opravdu z ryzího investičního zlaty, s mám věnováním a mojí energií.

 

Jak to celé vzniklo?

 

Jak říkám ve videu. Když jsem byl na Mauriciu poprvé před třemi lety a když se mi na Ganga Talao lehce rozvibroval mozek, přišly myšlenky… Myšlenky přicházejí… Odkud vlastně? Z vesmíru? Od Ganéši? Ze zdroje…? Myslím, že je nad tím zbytečné moc uvažovat. Věci se prostě dějí a k tomu, aby myšlenky mohly přicházet v ten správný čas a na tom správném místě, je třeba prostě dát šanci! A něco pro to udělat. Třeba udělat si ten čas a když jsou peníze, změnit místo přemýšlení, odpojit se a připojit se někde jinde a jinak…

I na Ganga Talao jsem měl svoji peněženku s jednodolarovkou, která mi změnila život a přinesla do něj relativní bohatství, ale zejména svobodu, poslání, nové vize a skvělé příběhy. Tu jednodolarovku jsem nutně musel vnímat například při placení za suvenýr, při dávání drobného daru pro svatyni, při koupení občerstvení…

A na tom místě mě napadla myšlenka, která stála u zrodu programu GoldWinner. A také v souladu s jeho poselstvím. Musel jsem vymyslet něco, v čem bych byl první a udělat to nejlépe, jak to momentálně šlo. Obojí se podařilo a proto již tři roky mohou putovat cihličky, jako symboly tří skvělých poselství, k těm správným lidem. A jsou jich stovky!

 

Zdá se vám to jako dobrý příběh?

 

Jste jeho součástí, nebo na svou cihličku investičního zlata s mým věnováním stále čekáte?

Mám pro vás dobrou zprávu. I v tomto roce budu hodně dávat, myslím tím i cihliček. GoldWinner energie poputuje k těm, kteří o ní stojí či budou stát.

Dávat je skvělé! Protože jen když dáváte, můžete dostávat. Dávat zlato, energii peněz a investic i jako symbol štěstí a skvělých poselství, to mě baví.

Moje doporučení na závěr. Dávejte také! Ale asi ne zlato, protože v tom byste už nebyli první. Ale jistě je toho hodně, co můžete dávat. Lidé na Levé straně jsou zvyklí zejména přijímat, brát, nebo dávat dar za dar. Brzdí energii. Jasně, z čeho máme dávat, když sami nemáme, říkají mnozí.

Lidé na Pravé straně dávají. Jsou podnikaví a dávají promyšleně, strategicky i spontánně tam, kde je to třeba. Mohou dávat, protože mají z čeho a dávají prostě proto, že mohou. Jak dávají, tak se to k nim zpátky vrací.

Není na tom nic esoterického, okultního, není to žádný osobní rozvoj, tyto moje myšlenky. Je to prostě jenom jednoduchá fyzika. Nic více, nic méně!

Díky za to, že vás mohu inspirovat!

Jirka Mazur

 

CihlickyPS: A pro ty z vás, kteří neznáte, nebo si chcete připomenou více k mému programu GoldWinner, podívejte se na tento článek ⇒ GOLDWINNER.

A zejména na ona tři poselství zlaté cihličky! Jsou, či mohou být vaše. Vím z praxe, že fungují bezvadně!

Mimochodem, za to, že rozdávám ty zlaté cihličky, nic nechci, nemá to žádný byznysový kontext typu „něco za něco“. Tento dar nepodmiňuji žádnou protiakcí, povinností. Je to prostě jen předání poselství lidem, kteří jej potřebují. Stejně vím, že je to nápad za MILION! Tedy nejen pro mě, ale i pro mnohé příjemce!

 

21 DNŮ NEPODMÍNĚNĚ…


Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Nepodmíněně, natvrdo, není cesty zpátky…

 

Titulek a název videa by mohl někoho lehce vyděsit. Nicméně 21 dnů, co to je, že… Horší by bylo 21 měsíců, či 21 let… Na druhé straně je třeba vzít v úvahu, o co se jedná.

V podstatě jsem ani nezamýšlel toto krátké videjko dávat na blog. Ale říkám si, třeba někoho těch pár myšlenek bude inspirovat a také si nadělí nějaké ty dny, týdny či měsíce a roky nepodmíněně a něco se změní.

 

Změna, to je to, oč tu ve skutečnosti jde!

 

Víte co? Koukněte se nejdříve na to videjko:

 

Někdy (často) uděláte rozhodnutí a věci se změní. Nebo se prostě dají do pohybu. Bez rozhodnutí by se nedělo nic. Někdy mě v negativním slova smyslu udivuje, kolik lidí se rádo “nerozhoduje”. Pořád řeší důvody, proč se nemohou rozhodnout pro to, či ono. A tak jde vše stále stejně a nic se nemění.

Přitom se každý den dostáváte na křižovatky, kdy se musíte rozhodovat. Vydáte se vlevo a věci se nějak dějí. Vydáte se vpravo a věci se dějí jinak. Mezi námi, je dosti důležité, na kterou stranu se vydáte!

Nebo máte sny, vize, myšlenky, přání. A máte možnosti. Buď si je splníte, nebo nikoliv. Hodně lidí neustále říká, proč si to či ono nemohou dovolit aniž by třeba řekli, jak a za jakých okolností si to mohou dovolit.

 

Vše je jen záležitost rozhodnutí!

 

Rozhodování musí vzejít z hlavy, ze svobodné mysli. Ovlivněno pouze vlastní motivací… Pokud je za rozhodnutím člověka motivace jiných lidí, potom i ty další děje se mohou dít v jejich prospěch a plnit jejich vize. Takže důležité je to slovo “svobodné” rozhodnutí.

Ale jak se má člověk rozhodovat, když mu od školy rodiče, potom učitelé, potom zaměstnavatelé, přátelé, lidé ze systému, neustále říkají co má dělat, pro koho to má dělat, jak to má dělat, kdy to má dělat. Nebo co nedělat…. To jde potom to svobodné rozhodování stranou.

Vše je jen záležitost rozhodnutí & pár zamyšlení o tom, proč 90% lidí neumí používat matematiku ze základní školy…

 

Také je to o penězích. 

 

Svoboda, peníze a čas pro sebe, to jsou stejné záležitosti. Jedna podmiňuje druhou. Spousta lidí říká, nemám peníze, abych si splnil svoje sny. Jenže postup je opačný. Nejdříve je třeba plnit ty sny a vize a peníze příjdou. Opačně to nefunguje.

 

Nebo počítání. 

 

Všichni jsme měli ve škole matematiku a všechny ty disciplíny kolem počítání. Již matematika 8. či 9. třídy je celkem složitá a věřím, že 80-90 % z vás by ji nedávalo, já možná už také ne. Natož matematika středoškolská, vysokoškolská…

Jenže život je zejména o kupeckých počtech. Sčítání, odečítání, násobilka, dělení, zlomky, procenta, přímá úměra… A to je z 90% vše.

S jedním procentem znalostí matematiky z 5. třídy základní školy můžete ovlivňovat celý svůj život!

Proč jen tak obrovské množství lidí bez ohledu na vzdělání, věk, profesi, postavení a tak dále, neumí kupecké počty zahrnout do svého života? Proč lidé nasekají dluhy, neumějí si spočítat souvislost mezi tím, co dělají a kolik za to mohou dostat, jak si plnit ty svoje sny…

 

A co podnikatelé? Živnostníci? 

 

Často mají více peněz, někdy opravdu obrovské množství peněz! Víte, že jim z 90% stačí právě ty kupecké počty matematiky 5. třídy? Ano, dokonce i velké korporace, banky a vše kolem, to jen sčítání, odečítání, násobilka, procenta… Žádné derivace, mocniny, rovnice o x neznámých, matice či integrály. Opravdu jenom matematika, hlava a správně používaný mozek…

 

Nebo si vezměte takovou burzu. 

 

I zde je vše o matematice základní školy z prvního stupně. A za výsledek může výhradně hlava, rozhodování, psychologie, motivace. Žádná algebra univerisitního profesora…

Když si to tak uvědomím, tak v mých kurzech třeba o burze, konkrétně v kurzu Hrajeme si na burze, to je zejména o počítání. Počítáme příležitosti, zisky, ztráty, rizika. A občas do toho trošku malujeme. Nic složitého. Přesto uspěje jen část lidí… Mimochodem, budeme si o tom ve čtvrtek povídat zde!   

Také v kurzech ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ, KDE JSOU MOJE PENÍZE i v tom, co chystám (prozatím tajemství), jde v zásadě zejména o peníze.

 

Rozhodující tajemství je toto:

 

Je důležité, přímo rozhodující, na které straně cash-flow kvadrantu počítáte, pracujete, myslíte, děláte, konáte či se rozhodujete. Úmysly, přání, snaha, energie, znalosti, formální vzdělání, inteligence… Nic z toho nestačí. Opravdu je důležité, na které straně cash-flow kvadrantu počítáte a vše děláte.

Na Levé straně jako Z – zaměstnanci můžete mít znalosti matematiky fenomenální a zůstanete chudí, nebo dejme tomu “nebohatí”. Proč? Proč by vám někdo platil více, když jste prostě na burze práce, kde je vaše profese zahrnuta do jakýchsi tabulek, tříd, skupin… Víte, že vám systém odebere efektivně přes 50% toho, co vyděláte? Umíte počítat? Co s tím děláte?

Můžete si na Levé straně nadělit svých 21 DNŮ NEPODMÍNĚNĚ podle svého přání, rozhodnutí? Těžko. I kdybyste měli peníze, potom je tady otázka svobody na příděl (říkají tomu dovolená, tj. dovolím ti laskavě…) a spousta dalších okolností.

Nebo co tak jako S – soukromníci. Tak pokud našetříte balík a opustíte na čas zákazníky, proč ne. Lepší pozici dnes mají třeba “digitální nomádi”, pracují odkudkoliv ze světa…

Ještě lepší je takové rozhodování dělat z Pravé strany cash-flow kvadrantu. Stačí drobnost – vymyslet systém podnikání, který vydělává bez ohledu na to, zda pracujete či nikoliv. Prostě vlastníte firmu, stroj na peníze. Ten se vytváří zejména procesem myšlení. Musíte dělat rozhodnutí, měnit věci, vytvářet, brát na sebe rizika, občas máknout nad limit.

Když jste na levé straně jako Z, nikdo vám za výše uvedenou námahu, přemýšlení, práci navíc atp. nic extra nezaplatí. A již vůbec vám nepřidělí třeba 21 DNŮ NEPODMÍNĚNĚ.

 

Vše je jen záležitost rozhodnutí…

 

Já jsem se před 27 lety rozhodl. Šel jsem na své. Netušil jsem, že to bude nepodmíněně. Původně jsem si jen říkal, zkusím to. Však vrátit se můžu…

Víte co? Nelze se vrátit. Ani kdyby na chleba nebylo, hromy blesky dštily síru, zpátky to prostě nejde. Svoboda, čas pro sebe a právě to rozhodování, kdy můžete prostě UDĚLAT TO, CO OPRAVDU CHCETE, nic nad to není!

Děkuji sám sobě za svých 21 DNŮ NEPODMÍNĚNĚ!

 

Navrhuji vám, co se tak nad tím zamyslet? 

 

A začít počítat. Udělat rozhodnutí. Ze zkušenosti vím, že to není až tak těžké. Jenom je třeba prostě neřešit ta různé ale, proč to nejde, až pak, až jindy, já na to nemám, no nevím… Však to někteří znáte. Pokud ano, tak mi na Facebook do komentářů nepiště pod video poznámky ve stylu “hezké, ale já na to nemám…”

Víte, jsem přesvědčen, že něco jako MILIONOVÝ POTECIÁL má v sobě a kolem sebe podstatně více lidí, než si oni myslí. I hodně z vás. Je je třeba začít přemýšlet a dělat správným směrem. Otevřít mysl, správná propojení a nesejít již nikdy zpět poté, co se vydáte na cestu.

A když dojde k únavě, k potřebě mít čas pro sebe, nemusíte nikde škemrat o kousek svobody. Prostě si jí nadělíte třeba i těch 21 DNŮ NEPODMÍNENĚ.

 

Mám pro vás na závěr jednu dobrou zprávu a jedno doporučení:

 

Můžete to udělat kdokoliv z vás! Rozhodnout se, správně počítat a dělat na té správné straně…

Ale nedělejte to všichni, lidi na levé straně také potřebujeme..!

Ale nemám starost, neboť znám jistá TAJEMSTVÍ Z PRAVÉ STRANY, která fungují a vím, že na cestu se vydá jen část z vás. Kdo to bude? Uvidíme… A potom se uvidíme! Držím palce a zachovejte přízeň těmto myšlenkám i mému blogu.

 

Cervena_sipka     Nebo si udělejte čas ve čtvrtek večer!

 

Budou zlaté cihličky, počítání, možná příjde i kouzelník?

Je zde jen malé riziko! Pozor, při hlubším poznání se může u vás něco změnit a ty změny mohou být nevratné!

Tak díky, že jsem vám mohl poslat z jižního oceánu pár myšlenek. Přeji z léta krásnou zimu!

Jirka Mazur

GoldWinner program


Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Jak může zlato ovlivnit kvalitu života?

 

Je začátek roku 2017. Mám za sebou skvělý rok. Pomohl jsem v podnikání tisícovce lidí a to moje mi prosperuje. A to přesto, že SYSTÉM hází klacky podnikatelům pod nohy a dělá vše proto, aby znechutil choutky na svobodu a nezávislost i tomu hostinskému v nejzapadlejší vesnici…

Naštěstí je můj byznys online. Je jím vzdělávání, podnikání, investování a vůbec hra s čísly, s časem a příležitostmi. Přidejte se do mých online programů!

Zvláště to zlato mě baví. Víte, že jsem rozdal za poslední 2-3 roky stovky cihliček investičního zlata?

Zajímá vás, proč to dělám a kdy je nejbližší příležitost nějakou tu zlatou cihličku s věnováním ode mě obdržet?

Upozornění: Sledujte moje zprávy, emaily a upozornění ohledně DigiPárty, což jsou moje webináře speciál, na kterých rozdávám zlaté cihličky s věnováním…

 

Tři minuty videa

a pár myšlenek které mohou změnit váš život

 

Změnit život? K lepšímu? Proč?

Nepotřebujete lídry, kouče ani poradce na to, abyste změnili svůj život k lepšímu. Můžete to totiž dokázat úplně sami! 

Chytrým a schopným lidem stačí motivace a inspirace. Podívejte se na tři minutky videa o tom, co pro vás mohu udělat a proč rozdávám cihličky investičního zlata již třetím rokem!

Tři minuty videa, které mohou změnit váš život:

Upozornění: Videjko je ve snížené kvalitě odpovídající technickým možnostem tři roky zpět, ale poselství je jasné! 

Váš život se změní k lepšímu, stačí tři minuty a pochopit myšlenku. Inspirovat se…

 

Váš život se změní, změní se vaše realita i záměry, pokud získáte inspiraci, odvahu a motivaci. Potom je k akci již blízko. Chci vás pouze inspirovat. Nic více, nic méně…

Cihličky investičního zlata s mým věnováním pro vás mohou být cestou do neformálního klubu pro nezávislé a úspěšné lidi. Tomuto klubu říkám GoldWinner Club. Je to neformální klub lidí, kteří se nechají inspirovat k akci a také chtějí svou odvahou inspirovat druhé.

GoldWinner je výhradně motivační program.

Nejsou zde žádné povinnosti nebo závazky. Pouze inspirace a motivace. Váš život se může změnit k lepšímu, když budete v tom správném proudu, flow. Svou realitu a svou budoucnost totiž měníte dnes. GoldWinner cihlička vám bude připomínat vaše každodenní dnes, proč a kam směřujete.

Můj příběh s talismanem, jednodollarovkou v peněžence.

 

Také mám jeden předmět, můžeme jej klidně nazvat talismanem, od vynikajícího marketéra 90. let, Ivana Bureše. Je jím jednodollarová bankovka. Dal mi ji v rámci svého vzdělávacího semináře, na který jsem jej pozval do své firmy, s tím, že jí musím mít na očích i na dotek. Jeho jednodollarovku mám v peněžence již téměř 18 let. Pokaždé, když jí vidím ve své peněžence, si vzpomenu na sdělení, které mi k ní přidal a já jsem je rozšířil.

 

ZDE JSOU MOJE 3 POSLESTVÍ ZLATÉ CIHLIČKY:

 

1) Buď vždy a všude první! Musíš být první na trhu, první s myšlenkou, první s řešením, první u svého zákazníka… 

2) Dělej věci nejlépe! Občasný neúspěch se může objevit, ale tvůj život bude úspěšný,  když budeš první a když budeš věci dělat nejlépe, jak umíš… 

Vždy jednej podle svého a tak, abys byl první a nejlepší ve všem, co děláš!

3) Nikdy to nevzdávej! Já ještě přidávám třetí poselství zlaté cihličky pro jejich majitele – nikdy TO nevzdávej!      

 

Možná toho ještě řekl více, ale tyto věty mám se svým talismanem v peněžence spojeny a vím, že mi změnily život, protože jsem si je díky tomu, že jej mám každý den na očích, řekl již jistě tisíckrát. Ve chvílích, kdy se mi nedařilo, mě nakoply k rozhodnutí a k akci. Ve chvílích, kdy se mi daří, mě inspirují, abych byl první a dělal věci, jak nejlépe dovedu. Díky, pane Ivane Bureši.

Myšlenku předávám dál, jen jsem ji trochu pozlatil. Chci být totiž první a nejlepší :-).

 

Osobní rozvoj, nebo zdravý rozum a sebevědomí?

 

Abyste byli úspěšní a nezávislí, musíte se naučit věřit výhradně sami sobě. Vnímejte kolem sebe příklad a inspiraci. Lídři, koučové ani esoterici vám nepomůžou, pokud v sobě neobjevíte touhu, vizi, poslání a odvahu k akci. Poselství cihličky GoldWinner je jasné:

 

„Každý den mi moje cihlička investičního zlata připomíná mé touhy, mou vizi a poslání a inspiruje k akci. Díky tomo překonávám problémy, neúspěchy a každý den měním svou budoucnost k lepšímu. Vždy dělám věci, jak nejlépe umím a v tom, co dělám, chci být nejlepší. Chci být první na trhu v tom, co umím. Mám totiž dobrý GOLD základ pro svůj život, pro své podnikání a investování.

Wau, zjišťuji, že se mi Gold vytváří v hlavě, propojuje synapse a mé myšlení je jasnější… Neříká tomu náhodou Jirka správné zaměření..? :-)“

 

Neočekávejte ode mě planou esoteriku, osobní rozvoj a podobné věci. Pošlu směrem k vám pouze to, co jsem si v praxi ověřil jako nejlepší a nejužitečnější. Je na vás, jak s tím následně naložíte.

 V rámci programu GoldWinner vás budu mimo jiné motivovat cihličkami investičního zlata. Za aktivní účast v mých akcích a v mých vzdělávacích programech, nebo za účast v doporučených akcích, za účast na webinářích nebo dalších aktivitách, budete mít možnost postupně získávat cihličky investičního zlata s mým věnováním.

 

Proč rozdávám cihličky investičního zlata?

 

Co je to GoldWinner program a proč letos rozdám možná i kilogram investičního zlata?Pokud sledujete můj blog a mé e-maily, pravděpodobně se zajímáte o cesty k finanční svobodě a nezávislosti, zajímáte se o podnikání a investování. Chcete mít odpovědnost za svůj osud ve svých rukou a já to chci podporovat!

Mé poslání je být pro vás průvodcem na cestě k finanční nezávislosti v praxi. Moje sdělení, vzdělávací programy a doporučení k podnikání a investování jsou určena pro jistě méně než 10 % lidí u nás. Žádné masové šíření, skutečně chci sdílet vše, co vím o podnikání, investování a dalších cestách k nezávislosti s těmi, kteří o to stojí :-).

Program GoldWinner je výhradně motivační program a měl by vás inspirovat a motivovat k tomu, abyste se zajímali o své cesty k finanční svobodě, k podnikání, k investování a naplněnému životu. Na svých vzdělávacích programech i doporučeních získávám od vás velkou a místy úžasnou zpětnou vazbu.

Chci, abyste zaměřovali pozornost na to, co můžete ve svém životě, ve svém podnikání a investování udělat pro svůj úspěch. Chci udržet vaši pozornost k mým sdělením, k akcím, seminářům a webinářům. Zaměřím se na to, abych k vám směroval výhradně informace, o kterých se domnívám, že pro vás mohou být užitečné.

 

Kdy a jak můžete získat cihličku investičního zlata s mým věnováním?

 

Postupně rozdávám slitky zlata od jednoho gramu zlata a výše, vždy ve formě investičního slitku. Cihličky rozdávám v rámci svých vzdělávacích programů, soutěží, některých doporučených programů, nebo za vaši aktivní účast v mých webinářích. Motivace a inspirace je základem úspěchu!

Jde mi o to, abyste se postupně orientovali na správné návyky v investování a v podnikání, cihlička GoldWinner bude vaše průběžná inspirace a motivace. Akce musíte udělat potom sami a vždy nejlépe, jak umíte.

Mou cihličku zlata dostanete jako malý základ pro změnu návyků nebo jako motivátor do další akce.


 Budete-li ji mít u sebe jako talisman, nebo si jí dáte do své peněženky ke kreditním kartám, pokaždé když ji uvidíte, uvědomíte si sílu vzdělávání a své motivace i své cesty k získání finanční nezávislosti a svobody v praxi.

 Je mi jedno, zda tou cestou bude investování na burze či s jinými aktivy, nebo nějaká forma podnikání. Jde mi o to, aby mé aktivity měly smysl a poslání, aby vás inspirovaly.

Abyste zaměřovali pozornost ke svým cílům a ke svým snům. Pokud vás budu inspirovat a motivovat, bude to pro mě ten nejlepší výsledek. 

A také chystám pro všechny příjemce mých cihliček investičního zlata s mým věnováním lepší podmínky do mých vzdělávacích programů :-). 

Více se dozvíte za pár týdnů. Pro motivační program GoldWinner přichystám samostatný malý web.

 

Pokud jste toto sdělení dočetli až sem, děkuji a blahopřeji.

 

Jste na dobré cestě.

Vzhůru pro cihličky investičního zlata, pusťte se s nadšením na svou cestu k finanční nezávislosti a svobodě. Nebudete totiž na této cestě sami..
!

A v rámci VIP mého budoucího GoldWinner klubu získáte více než ostatní. 

Štěstí přeje připraveným. Jděte do akce, dnes třeba tím, že začnete pracovat na tom, abyste byli se svým posláním a svým sdělením online, podívejte se na mé video výše :-).

Kdo získá i letos cihličky investičního zlata s mým věnováním?

Jirka Mazur

V Praze, aktualizováno 8.8.  2017

 

PS: Napište mi do Komentářů, co si o mém motivačním programu myslíte. Pokud patříte mezi ty, co již mají cihličku u sebe, tak svůj příběh s cihličkou. A vůbec – napište mi, co chcete. Třeba i to, jak vám mohu pomoci k cestě na PRAVOU STRANU cash-flow kvadrantu!

 

 

Vyberte si – 4 kila zlata nebo past na Levé straně pro bídu na konci… Plus pozvání na DigiPárty :-)


Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

FINANCIAL & GOLD HARASSMENT.

Chystám pro vás na konec roku takové finanční a zlaté harašení. Odložte práci, povinnosti a vše, co vám překáží k tomu, abyste se opravdu pořádně zamysleli nad tím, kde mohou být vaše peníze, váš čas, vaše svoboda. Aktualizoval jsem pro vás článek, který byl před pár měsíci úspěšný a rozpohyboval zajímavou energii peněz i šancí.

A protože je o zlatě a v kontextu nejen s chystanými záměry, ale i s tajnými myšlenkami mnohých z vás, přečtěte si moji úvahu o tom, proč je lepší mít doma 4 kila zlata, než třeba mizerný důchod. Oba výsledky jsou pouze o tom, na které straně cash-flow kvadrantu uděláte akci.

Stejná energie, ale výsledek různý. Buď mizerné finále – almužna od systému, nebo bohatství na dosah…

Ale bacha, možná budete lehce v šoku! Nebo se před vámi otevře jiný svět… Riziko je na vaší straně… Pokud jste netrpěliví, na webinář o zlatě se můžete registrovat zde: Webinář & DigiPárty o zlatě…!

 

Život na levé straně a zprávy moc nesleduji.

 

Nicméně některé zprávy na nás číhají ze všech stran. Zrovna jsem si vzpoměl v souvislosti s diskuzí s klienty o podnikání na něco – jako kampaň ministrně sociálních věcí, paní Marxové-Engels-Leninové (nejsem si jistý správností jména..?), k tomu, aby si živnostníci dobrovolně platili zvýšené odvody na sociální pojištění, aby měli větší důchody a nedřeli na stáří bídu…

Možná jste si toho také všimli. A jistě jste si všimli, že té naivní paní chybí jakákoliv praxe používání kalkulačky v ruce, což je základní praktickou dovedností každého podnikatele. Neboť ta dáma tvrdí, že – plať si milý živnostníku dobrovolně více, abys na konci cesty dostal méně… Nu, nebudu vést další polemiky na toto téma…

Potom tady máme ještě ministra, který si sice potajmu uškudlil z eráru 50 mega na nějaké své “hnízdo”, ale pár milionům voličů schválil s dramatickým výrazem řádného hospodáře státní kasy 40 korun měsíčně k důchodu. A ještě pár stovek k tomu, místo koblih asi.

Či jiný povedený taškář, který si z eráru a poslaneckých náhrad našetřil na 10milionovou nemovistost, urputně se pouští do boje s krvácejícími živnostníky, kteří sice nekradou ve velkém, ale prostě občas čepují pod míru a to se prostě musí prohnat registračními pokladnami…

Nakonec jde o každou korunu, neboť zdrojů pro dotace žlutých polí řepky olejné, či řešení ztrát povedených privatizací (třeba OKD – to má také na svědomí ten čistě vypadající hoch…), tak těch zdrojů není nikdy dosti.

Takže živnostníku, neremcej a plať. A zvyšuj si dobrovolně odvody, abys dostal méně… Nebo vezmi do ruky kalkulačku a počítej.

 

Pár čísel z kalkulačky, ze kterých budete v šoku!

 

Panacek-kalkulackaExistují něco, jako statistiky a kalkulačky. 

 

Mám na mysli třeba statistiky vývoje průměrné mzdy, nebo cen aktiv na burze. A také kalkulačky pro výpočet daní, odvodů a toho, co zbude. Nebo kalkulačky toho, co zbude na konci cesty,  jmenuje se to třeba kalkulačka pro výpočet důchodů. Dnešní svět internetu a online čísel i kalkulátorů, je skvělý. Škoda jen, že jej umí používat v praxi tak málo lidí.

Dnes jsem se na pár takových online kalkulaček podíval, konktrétně na “Kalkulačku výpočtu čisté mzdy”, na “Kalkulačku daní a odvodů pro OSVČ”. Ještě jsem chtěl provětrat “Kalkulačku pro výpočet důchodů”, ale k tomu jsem sílu nenašel…

Zvláště ta Kalkulačka výpočtu čisté mzdy dává celkem děsivá čísla toho, co se odehrává na Levé straně cash-flow kvadrantu.

» Vím, že ty příběhy beznaděje na Levé straně začínají v dětství a v mládí větami typu – dobře se uč, aby z tebe něco bylo, abys měl dobrou práci, dobré zaměstnání… A potom pokračují v dospělosti – makej, nekecej, přizpůsob se. Prodávej svůj čas, talent, potenciál – až do strhání těla.

» A my za tebe vyřešíme tvou jistotu na stáří, důchod. Prostě sem tam přidáme stovku na konci podle inflace, sem tam nějaký benefit zdarma (tramvajenku). Nedostaneš sice zdaleka to, co jsi zaplatil, ale rozuměj tomu – i my přerozdělovači máme svoje potřeby. Naše “hnízdo” nebo “náhrady” či dotace, to také něco stojí…

Nedalo mi to a přece jen jsem si něco spočítal, i když se mě to celkem netýká.

Máme rok 2016. Statistici uvádějí něco, jako průměrnou mzdu v populaci ve výši 26 – 27.000 korun. Neříkají ale, jak z toho lze přežít, nebo užít si kus svobody a sama sebe… A také je jasné, že statistika je i o tom, že se toto číslo netýká 60 % lidí vůbec a malá část lidí, dejme tomu 10 % je na tom výrazně lépe. A 1 % lidí relativně opravdu dobře.

26.000 korun, to je cca 34.840 korun tzv. superhrubé mzdy. Ve své podstatě toto je vaše mzda, náklady vašeho zaměstnavatele na vaši práci. Z této částky vám zůstane cca 20.000 korun čistého, tj. asi 57 %. Nebudu teď do úvah dávat varianty s dětmi, úlevami a složitostmi. Takže cca 43 % vámi vydělaných peněz skončí v černé díře daňového systému ihned.

Z toho, co vám zbude, utrácíte. Na životní náklady – bydlení, stravu, jídlo, rodinu, životní potřeby. Ze všeho, co nakupujete, platíte DPH ve výši 21 %. Rozumějte – další daň z toho, co vám zbylo. Také si připlácíte nejrůznější spotřební daně z toho, co spotřebováváte. Z alkoholu, cigaret, nebo z pohonných hmot – to teď dělá až 50 % aktuální ceny! Nebudu vás šetřit, těch daní a poplatků, které vysolíte ze své mzdy je ještě podstatně více!

» Ve škole jsme se učili o tom, jací že byli ti feudálové vydřiduši, když z lidí vymáhali desátky.

» Dnes lidi zaplatí padesátky, šedesátky i více a ani nemrknou okem. Když poté něco chtějí po systému, který je sdírá, aby následně spravedlivě přerozdělil (a aby zbylo na “hnízdo”, “nezdaněné náhrady” či dotace…), když tedy cokoliv chtějí či potřebují, platí všude dále úředníkům jako mourovatí.

» Proč? Protože v kase systému, který by měl sloužit, žádné peníze stabilně nezbývají. Ba dokonce v něm pravidelně i chybí. Žádný problém, ono se to půjčí. Úroky zaplatí – hádejte asi kdo?

 

Vyberte si – 4 kila zlata nebo past na Levé straně pro bídu na konci…

 

Vraťme se k té kalkulačce a k té průměrné hrubé mzdě 26 tisíc. Vylučme z úvahy inflaci a další proměnné. Počítejme s tím, že příjemce prostě pracuje 40 let za tuto hrubou mzdu. Ono se to tak ve skutečnosti děje, protože mzda je pořád cca stejná, jen čísla a ceny se mění, to je prvek inflace.

Ze mzdy 26.000 korun jde na odvody OSSZ cca 8.190 korun měsíčně – resp. to jde z té superhrubé mzdy, která je ta skutečná a lidem jen zamotává hlavu, aby nevěděli, kolik vlastně vydělávají. Takže ve skutečnosti vydělají 34.840 korun, které se tváří jako 26.000 korun, aby to méně bolelo při faktu, kolik se z toho odvede a kolik toho zbude. Ano, zbude cca 57 %, tj. 20.000 a jenom jakoby na důchod se odvede 8.190 korun. Lživě se tomu říká “sociální pojištění”, ve skutečnosti je to jen další daň.

Protože smyslem jakéhokoliv pojištění je přece zachování a stabilizace pojišťované hodnoty? Zde tomu tak evidentně není. Tj. za 40 let práce příjemce průměrné mzdy odvede v paritě dnešních čísel cca 8.190 x 12 x 40 = 3.931.200 korun !!!

 

Kouknul jsem se dneska na ceny zlata na burze.

 

Zrovna dnes můžete mít 1 oz (unci – 31.1 gramů) investičního zlata za cenu 31.000 korun.

 

To jest za sumu odvedenou na OSSZ za 40 let byste v dnešních cenách měli doma 126 oz,
neboli 3.943 gramů, tj. téměř 4 kilogramy zlata.

Mzda-X-zlato

Ale peníze odvádíte průběžně, proto máte cca prd. Resp. šanci na almužnu na konci své cesty.

Kdybyste měli při nástupu do důchodu doma 4 kila zlata v drobných a mohli byste ho prodávat průběžně podle svých potřeb za aktuální cenu podle podmínek aktuální inflace, tak by vám tato hodnota vycházela cca na 20 let života s nárokem na cca 2x větší důchod, než je ten státní…

Faktem je, že momentálně cca 2,5 pracujícího u nás živí 1 důchodce. Nazývá se to průběžný systém. Protože je něco, jako inflace, vždy budou následující generace lidi do takového systému cpát 2-3 více peněz, než je reálná hodnota toho, co na konci cesty dostanou.

 

Přidávám pár výpočtů k zamyšlení.

 

Při údajné mzdě 26.000 korun je vaše reálná mzda 34.840 korun a čistého vám zůstává 57 %, tj. dvacka za měsíc. Z toho zaplatíte dále na DPH, spotřební dani a poplatcích další až 1/3. Takže k užívání zůstává tak 12-15 tisíc ze částky téměř 35 tisíc, tj. 30-40 %. Nic moc šance třeba proto, že z toho máte řešit tu seberealizaci, užívání života, nebo třeba investování…

Jistě jste si všimli mého příměru “platby pojištění” versus investice do fyzického zlata.

Nakupování zlata nepovažuji až tak za investování. Zisky z vlastnictví zlata jsou relativně malé, někdy i lehce záporné. Zlato je ale nejlepší uchovatel hodnoty, dlouhobě jde s inflací a vždy a v každé době si za něj koupíte cca podobné množství věcí. Je to tedy něco jako alternativní měna.

» Když jste na té Levé straně cash-flow kvadrantu, nikdy se vás tato úvaha nebude týkat. Prostě vám systém penízky sebere a vy si můžete nechávat zlaté sny pouze zdát.

» Pokud ale ropohybováváte cash-flow jako živnostníci, či podnikatelé, můžete nejen šetřit, ale i investovat. Potom je jasné, že mít na konci cesty před důchodem pár kilo fyzického zlata v šuplíku je prostě jistější, než sliby ministryně, paní Marxové-Engels-Leninové.

 

Investiční složka peněz a tvorba bohatství.

 

Rozmnozeni-penezMožná je to pro některé z vás překvapení, ale je to tak. Peníze mají v sobě něco, jako investiční složku. Pokud je umístíte do oběhu správným způsobem, můžete uchovat jejich hodnotu, nebo je dokonce rozmnožit.

» Pokud jsou vám ale odebrány na Levé straně způsobem, který jsem výše popsal, na žádné investování vám peníze nezbudou. Můžete vydělávat kolik chcete, ale s výdělkem se budou zvyšovat i vaše náklady. Maximálně něco ušetříte, bude-li vaše mzda za prodej vašeho času a potenciálu dostatečně vysoká.

» Důvod, proč mohou podnikatelé investovat jednodušeji, je mimo jiné i v tom, že z hlediska cash-flow i daňového systému žijí a podnikají v té lepší části cash-flow kvadrantu. Je ale otázka, proč to většina z nich nedělá. Důvodem je, že neznají investiční složku peněz, které protékají jejich účty, investovat neumí, nebo prostě své investvoání odkládají na jindy, na později, na až pak…

Pustil jsem se do tématů, kterým příliš nerozumím, aby šokovaly i mě!

Ano, opravdu již moc nerozumím tomu, se se odehrává na Levé straně cash-flow kvadrantu. Neumím poradit lidem práce, jak ivestovat, podnikat, jak se mít lépe. Ono rozhodnutí každého, kde a jak svůj život prožije a jak naloží se svým časem, talentem či potenciálem, je totiž výhradně na svobodné vůli každého jedince.

To, co mohu říkat a to co dělám je, že ukazuji, jak to na chodí na té PRAVÉ STRANĚ cash-flow kvadrantu. Protože na ní žiju a podnikám 26 let. Prostě vím, že není moudré spoléhat se na rady a doporučení politiků, kteří nám drancují účty, potenciál, čas a naši svobodu. Vím, že je moudré a účinné se spoléhat na sebe a vzít odpovědnost do vlastních rukou.

Musím říct, že když jsem se zamyslel nad čísly, která zde uvádím, lehce to šokovalo i mně.

» Proč lidé dávají přednost jistotě toho, že na konci své pracovní kariéry nebudou mít nic, jen jistotu almužny a toho, že dostanou méně, než polovinu toho, na co se pojišťovali..?

» Proč dávají přednost “jistotě” před tím, mít třeba právě ty 4 kilogramy zlata před důchodem?

A kolik toho zlata zaplatíte, když patříte do vyšší zaměstnanecko-příjmové skupiny?

 

Nebylo by lepší to zlato prostě mít?

 

» Vyděláváte li cca 50.000 korun hrubého, tj. ve skutečnosti 67.000 superhrubého, zůstává vám nějakých 54 % čistého, tj. lehce přes 36 tisíc korun. Na odvodech na důchodového pojištění zaplatíte cca 15.750 korun měcíčně, tj. přibližně 7.560.000 korun či 7.6 kg investičního zlata za 40 let v paritě dnešních příjmů a cen.

» Vyděláváte li cca 100.000 korun hrubého, tj. ve skutečnosti 134.000 superhrubého, zůstává vám nějakých 52 % čistého, tj. lehce přes 71 tisíc korun. Na odvodech na důchodového pojištění zaplatíte cca 31.500 korun měcíčně, tj. přibližně 15.120.000 korun či 15.2 kg investičního zlata za 40 let v paritě dnešních příjmů a cen.

No, je jasné, že jako zaměstnanci se s představou 5 -15 kilogramů zlata před důchodem můžete rozloučit. Prostě mimo průběžné financování rozpočtu zaplatíte i ta “hnízda”, “nezdanitelné náhrady”, dotace na řepku olejnou, solární megaelektrárny a mraky dalších nesmyslů.

Jste-li podnikatelé, byť i jen drobní živnostníci, naučte se znát investiční složku a povahu peněz, se kterými pracujete! Je to o vašem svobodném rozhodování, o znalostech i důvodech, proč byste to měli dělat.

Mít peníze teď nebo na konci pracovní kariéry, obojí se počítá. Neboť díky penězům a vaší schopnosti pracovat s kalkulačkou, můžete mít podstatně větší míru svobody, svobody času a rozhodování, nezávislosti, nebo seberealizace.

» Když makáte pro druhé, máte šanci na svobodu na příděl a žádné zlato na konci.

» Když makáte sami na sebe, máte šanci na tolik svobody, na kolik si vyděláte a kolik si ji udělíte. A ta hromádka investičního zlata či jiných aktiv na závěr, to závisí již jen na vaší schopnosti myslet. 🙂

 Tak teď nevím, koho z vás jsem potěšil a koho nikoliv.

⇒ Koho z vás jsem naštval a komu jsem otevřel oči?

⇒ Kdo z vás pokračuje do beznaděje na Levé straně a kdo přestupuje?

 

Bavím se tím, co dělám a dělám to, co mě baví.

 

Někdy to i vydělává pěkné peníze. Statistiky vývoje průměrné mzdy něřeším, stejně tak ne nejrůznější kalkulačky na mzdy, daně, odvody či důchody.

Kalkulačka, kterou miluji, je ta v mojí hlavě. Podnikání jsou kupecké počty a matematika 5. třídy základní školy. Není na čase začít opravdu počítat?

 

KDE JSOU MOJE PENÍZE AKTUÁLNĚ?

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

Aktuálně řeším počítání peněz a podnikání

s mými klienty a následovníky na akcích, ke kterým vás zvu!

 

Webinář & DigiPárty 21. prosince 2016 zdarma:

 

Sipka-zlata

FINANCIAL & GOLD HARASSMENT & DVOJITÁ DÁVKA ZLATA…

jirimazur-blog-o-zlate

Prostě jde o podnikání a peníze.

 

Řeším s lidmi a se zájemci  momentálně zejména to, jak a kde vznikají peníze v podnikání na burze a přidávám know-how ohledně investování do zlata a drahých kovů.

Takže, pokud to již znáte, buďte aktivní a přidejte se. Musíte mít ovšem motivaci a znát svoje proč…

A pokud zatím neznáte, nahlédněte… Možná pro vás bude svět podnikání i investování složitější, ale garantuji vám, že to za rozpohybování mozkových závitů opravdu stojí.

» Nejde totiž i nic menšího, než jsou peníze, svoboda a nezávislost. A o život…

» Mít na konci pracovní kariéry těch pár kilo zlata pro lepší důchod, to je nesplnitelný sen pro 99 % lidí.

» Mít těch pár kilo zlata klidně i dříve, to je smysl toho, co děláme na té naší PRAVÉ STRANĚ. Nikoliv kvůli tomu zlatu, ale kvůli té svobodě. Neboť to přece dává smysl!?

Mějte se krásně a díky za to, mohl-li jsem vás inspirovat, nebo klidně i naštvat. Důležité je, aby vám to začlo v hlavě šrotit tím správným směrem!

Jirka Mazur

Milionový byznys se složeným úrokem


Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Podnikejte na burze se zajímavou příležitostí

Před nějakou dobou jsem napsal tento článek. Shodou okolností je opět aktuální. Přečtěte si více o tom, co může složené úročení a chytré investování udělat s penězi…

V těchto dnech ke mě doputovala zpráva z Goldstarway o mimořádné akci pro Bonusy 40 až 50 % k Live účtům i k úročení účtu úrokem 5 % p.a. Co z toho pro mě vyplývá? Vím, že zase budou malé žně. Mohu přidat s větším efektem další kapitál na burzu a zejména tak mohou učinit moji investoři v rámci MultiTerminal Tradingu.

Před pár měsíci jsem napsal malou úvahu o tom, jak může v praxi fungovat řízení investic, když vám někdo na účet přihodí dodatečný bonusový kapitál a ještě jej navíc úročí 5 % p.a. na měsíčné bázi. Vzal jsem si tužku, papír a kalkulačku a udělal si pár výpočtů. To mimo jiné dělám vždy, když chci, aby ke mě připutovaly další penízky :-). Vydělávání peněz touto formou nemusí být z matematického hlediska nic náročného. V zásadě jde o aritmetiku pro absovlenty ZŠ, lépe ovšem třeba s HNB :-).

Užívám si léto, milé společnosti, rodiny a relaxu. Ale i v těchto týdnech a dnech trochu i pracuji. Jednak na obsahu kurzu Hrajeme si na buzre, jehož letní běh je právě v akci a musím říct, že jsem nadšen nejen reakcemi absolventů, ale i tím, jak se učí své základy burzovních spekulací. Skvělá sestava! Sem tam přidám nějakou spekulaci na burze a ve volnější chvíli i článek či úvahu někam do svého digitálního vesmíru, třeba na svůj blog. A jak jste na tom vy?

A teď ta zpráva, která ke mě připutovala. Pouštím ji dále. Je tak trošku insider trading, ale zde dovolena.

Podívejte se na zajímavou letní příležitost:

Aktuálně platí mimořádná akce pro vybranou skupinu potenciálních zájemců, která má tyto parametry – Bonus Trading Margin 40 až 50 % a úročení 5 % p.a. na měsíční bázi, tyto podmínky jsou uvedeny zde:

Cervena_sipkaGoldstarway Happy Day 11. listopadu 2016 zde..!

 

A ještě důležitá poznámka!

Mezi námi, níže uvedenou případovou situaci a úvahu ale můžete udělat i bez GSW bonusů, v podmínkách jakékoliv burzy. Je to vše jen o způsobu myšlení!

Zisk je volba strategie myšlení, nikoliv toho, co se odehrává na burze! Takže dávám do placu k zamyšlení…

 

Jak lze s rizikem 2 % měsíčně udělat z 10.000 EUR až 10 milionů korun za 85 měsíců?

 

Napadlo mě při příležitosti Bonusové akce s Goldstarway vzít si do ruky kalkulačku a udělat pár výpočtů. Motivací pro mě byla jarní diskuze na Facebooku ve VIP skupině kurzu Hrajeme si na burze. Skvělý kurz, kterého se nyní účastní 300 nadšenců, v těchto dnech pokračuje a je nabitý akcemi a informacemi. Ještě budemem hodně přidávat, koncem prázdin vypukne soutěž v Demoobchodování a vše další je již jen a jen v rukou, nebo spíše v hlavách, frekventantů. Mimo jednáme se sponzorem o tom, zda i tato soutěž bude sponzorovaná cenami v podobě live účtů, dejme tomu dohromady tak 20.000 EUR, ať je to zajímavé.

Dnešní téma je delší, jistě nejdelší článek na mém blogu. Ale pro mnoho z vás to mohou být přelomové inspirace! Povíme si:

O milionovém byznysu se složeným úrokem.

Co se stane, když do hry přidáme Bonus Trading Margin 50 % a úročení 5 % p.a. ???

Zázraky složeného úročení & Jak lze s rizikem 2 % měsíčně udělat z 10.000 EUR přes 1000 %, tj. 100.000 EUR.

Potenciál pro 1.000 % zhodnocení investice v reálném čase…

Jak vydělat 2.5, 5 nebo 10 milionů korun s minimálním rizikem!?

Realita nebo fikce? Je to na vás…

 

Jak jsme se VIP skupině na Facebooku bavili o ambicích v investování a funkci složeného úročení.

 

Diskuze v naší FB skupině je fascinující. Přes 400 lidí ve skupině to hezky rozjelo! Analýzy, tipy, vzájemné rady, skvělá diskuze. Stovky příspěvků s několika tisíci komentáři, neuvěřitelné! Děkuji, dobrá odměna za mé snažení :-). Mezi zajímavá témata jistě patřily diskuze o strategiích, o ambicích v obchodování i o funkci složeného úročení.

Fascinují mě příběhy desítek lidí, kteří začali na Live burze vydělávat opatrně své první peníze, tolik šikovných lidí jsem opravdu nečekal. Někteří utrpěli své první burzovní porážky, ale příběhy jiných jsou skvělé :-). V rámci soutěže v Demo obchodování v lednu

bit Not genuine viagra changed of ve moisturizers ventolin hfa my canadain pharmacy they enough flowers ortho 777 online without a prescription make-up provided but everywhere Whatever rhine inc india tadalafil sure online least http://ria-institute.com/canada-pharmacy-coupons.html my fifteen looks. Different http://ria-institute.com/canadian-pharmacy-viagra.html Had stand: and http://www.sunsethillsacupuncture.com/vut/lithium-on-line-india listed you hair tried tadalafil 40 mg online products product friend buy wellbutrin sr online bags beautifully nizagra canada makes ridiculously especially and http://www.petersaysdenim.com/gah/viaca-for-man-for-sale/ then has fiber fresh wanted.

se umístila členka kurzu Helena L. na skvělém 2. místě jako úplný začátečník a získala svůj Bonusový Live účet ve výši 5000 EUR..! A v první padesátce bylo absolventů kurzu Hrajeme si na burze více než polovina :-).

Do diskuze na Facebooku se přidali i zkušení obchodníci a pěkně nám diskuze nabrala na obrátkách. Ambice a výsledky v obchodování, diskuze byly o procentech, o desítkách procent a více. Je jasné, že čím výše jsou ambice individuálního obchodníka, tím vyšší je postupované riziko a výsledky méně jisté. V zásadě platí – malé, přiměřené ambice = nízké riziko. Vysoké ambice = vysoké riziko, někdy dokonce hraničící s hazardem.

Řekl bych, že diskuzi kolem reálných ambicí a postupovaných rizik pochopilo jistě 80 % všech, kteří absolvovali kurz i soutěž poctivě a s otevřenou hlavou. Jen ta diskuze kolem složeného úročení a řízení investic zatím nepokročila tam, kde by mohla.

 

Vezměte kalkulačku do ruky a udělejte si své výpočty a svůj byznys plán chytrého řízení investic na burze.

 

 

Opravdu zvažujte, zda se vyplácí riskovat a hazardovat na burze pro rychlé peníze a výdělky, nebo zda je chytřejší odolat nástrahám v ambicích a prostě zvolit klidnější přístup. Jdeme na ty výpočty.

 

Milionový byznys se složeným úrokem.

 

Složené úročení. Takže nejdříve trocha teorie, cože je to ten složený úrok? Burza je jedno z mála podnikání, kde můžete otevírat pozice z peněz, které aktuálně průběžně vyděláváte, můžete používat sumu peněz v Equity na přikupování dalších pozic, aniž byste měli ty původní uzavřené a nemusíte čekat na připsané peníze v Balance. Tuto možnost používají někteří obchodníci v rámci tzv. pyramidování pozic, kdy postupně přikupují pozice ve vydělávajícím směru, samozřejmě s průbežným zajišťováním zisků. Můžete k vydělávání peněz používat aktuálně vydělávané peníze… Pokud někdo nechápe, probírali jsme v kurzu a ještě nejde o pointu článku, ale pouze o technologickou možnost v obchodování.

Složené úročení. Pokud vydělám určitý objem peněz, mohu tyto peníze použít na Marginy pro otevírání dalších pozic. Používám tak do hry průběžně vydělávané, nebo již vydělané peníze. Postupně dělám peníze z peněz. Riziko v obchodování mohu redukovat pouze na objem průběžně vydělávaných peněz. Pokud přijmu tezi, že budu na burze pracovat se stejnou ambicí a rizikem, třeba ve výši doporučených 2 %, ať se to dobře počítá, potom mohu při znásobení prostředků na účtu zvyšovat počet lotů pro obchodování s tím, že ambice a riziko zůstanou zachovány.

Příklad: Budu-li pro obchodování s částkou 10.000 EUR pracovat s ambicí či s rizikem 2 % a budu pro ochodování používat 1 lot méně rizikového aktiva, potom při zdvojnásobení účtu mohu pracovat se 2 loty při zachování stejné ambice či rizika. 2 loty z 20.000 EUR, 3 loty z 30 tisíc atd. Je ovšem možné znásobit účet na dvoj, trojnásobek s ambicí zhodnocování účtu například o 2 % měsíčně? Za chvíli si ukážeme :-).

 

Co se stane, když do hry přidáme Bonus Trading Margin 50 % a úročení 5 % p.a. ???

 

Většina lidí chápe Bonus jako peníze navíc a je to pro ně motiv ke zvýšení ambicí. Přidají počet lotů a doufají, že Bonus vykryje rizika. Vidina rychlých peněz je lákavá. Co tak se na tento Bonus podívat z jiného úhlu?

Připsáním Bonusu ve výši 50 % navýšíte svůj 10.000 EUR účet na čásku 15.000 EUR a zvýšíte si tak základnu pro své 5% úročení p.a. na měsíční bázi. Z 5 % je najednou 7,5 %. Ve skutečnosti je těch procent o trošku více, protože účty Goldstarway jsou úročeny na měsíční bázi. Tj. každý měsíc je ke stavu v Balance připsána částka odpovídající 1/12 ročního úroku 5 % p.a. Ta 1/12 představuje v akci 5 %/12 = 0.4167 % měsíčně z průměrného stavu v balance, tj. z částky zaslané na účet, z připsaného Bonusu a z vydělaných peněz. Každý měsíc je stav v Balance základnou pro měsíc následující. Následující měsíc jsou zúročeny i předcházející úroky. Měsíčně úroky z úroků. Složené úročení. To je přece skvělé!

Snadno si spočítáte sami, že výsledné úročení není 5 %, ale 7,68 % p.a. !!! Bez práce. Začnete s 10.000 EUR, necháte si připsat Bonus 50 % a po 12 měsících máte vyděláno bez práce + 768 EUR (tj. při současném kurzu 21 tisíc korun, taková malá měsíční výplata). Vynásobte si průběžné zhodnocování o 7,68 % 5 let po sobě a dojdete k částce cca + 4.400 EUR. Vyberte svoje penízky, vraťte Bonus a máte vyděláno cca 44 %. Pokud vím, účty Goldstarway jsou jediné na trhu, kde broker nepodmiňuje úročení účtů objemem zobchodovaných kontraktů (platné pro tento rok, v budoucnu se to může změnit).

Ale nevím o nikom, kdo by jen tak nechal své penízky odpočívat ladem. Pokušení hry je příliš velké a vyzývavé. Teď jde jen o ty ambice. Na derivátových účtech, kde se obchodují instrumenty na měny, akcie a komodity s finanční pákou, nemusí být problém zhodnotit účet o dost procent na jeden zátah, desítky procent měsíčně či týdně. Znám mnoho těch, kteří to dokázali. Jsem jeden z nich. Na druhé straně není problém s takovými ambicemi slítnout do významnější ztráty, také se mi to podařilo…

 

Ale co tak ambice na zhodnocování účtů o 1, 2, 3… % měsíčně?

 

Dají se tak vydělat ony vysněné milióny korun například ze základu 10.000 EUR? Jak dlouho to může trvat?

Mohu na burze vydělávat průběžně a posílat si domů vydělané peníze jako „výplatu“? Teoreticky ano, i když může být pro naprostou většinu lidí problém vydělávat konzistentně, zejména při zvýšených ambicích a postupovaném riziku. Ale pokud se zkonzumují průběžně vydělávané peníze, jaksi nebudeme zvyšovat základnu pro složené úročení. 85x vybereme vydělané peníze a pořád na účtu budeme mít svůj vložený operační kapitál + Bonus…

Neznám nikoho, kdo by uměl pravidlně vybírat vydělané peníze z burzy každý měsíc. Ale znám dost lidí, kteří umějí opatrně a konzitentně vydělávat různá procenta po malých částkách hodně dlouho. Pokud využívají funkce složeného úročení, jezdí kolem nás v Mercedesech, nebo obchodují z Floridy :-).

 

Zázraky složeného úročení & Jak lze s rizikem 2 % měsíčně

 

 

Vezměte si kalkulačku a počítejte se mnou! Dáme na svůj Live účet částku 10.000 EUR. Toto je náš operační kapitál. Operační kapitál je kapitál, který používám k rozpohybovávání dalších peněz. Nechci jej ztratit, opatrnost v ambici 2 % je tedy na místě. K mému vkladu je připsán Bonus Trading Margin 50 %, základna pro obchodování i pro úročení 5 % p.a. na měsíční bázi je tedy 15.000 EUR.

Dále kalkulujme s průměrným měsíčním zhodnocováním 2 % v Balance. Zkušenější z vás mi potvrdí, že jde o realistickou ambici. Jsou to z 15 tis. EUR 3 obchody měsíčně po 1 %, nebo 6-7 obchodů po 0.4 % či 15 obchodů s ambicí zhodnocení na 0.2 %. Zhodnocení o dvě desetiny procenta z částky 10.000 EUR je ambice zhodnotit jeden obchod s jedním lotem méně rizikového aktiva o pár desítek pips, o pár bodů, či centů cenového pohybu.

Konkrétně je to cca 20 pips na EUR/USD, 20 centů na Crude Oil nebo 4 body na DJIA… Sami si položte otázku, zda je možné s vysokou mírou pravděpodobnosti nebo jistoty stihnout 2, 5 nebo 10, 15 takových menších obchodů měsíčně. S relativně nízkým rizikem… Proč multikontrakty a bláznění? Proč riziková aktiva a honba za pofiderními zisky? Proč si ničit ambice emocemi? Takže dejme tom, že měsíční 2 % jsou OK :-).

 

Jděme počítat, kde jsou ty miliony s malou ambicí…

 

 

Takže začněme počítat. První měsíc vyděláme 2 % z 15.000, tj. 300 EUR + připsaný úrok 1/12 5 % p.a. cca 63,5 EUR. Prvních vydělaných 365,5 EUR jistě není žádný supervýdělek za pár desítek hodin koncentrace na burzu. Velká část z vás prostě umí těch procent i peněz podstaně více…

Počítejme dále, jak to bude 12 měsíců po sobě a použijme 12x po sobě vzorec (10.000,- + 5.000,-) * 1,02 * 1,0512, kde koeficient 1,02 je měsíční zhodnocování o 2 % a koeficient 1,0512 je vypočítán jako 1 + 1/12 z 5 % p.a. z 15. tisíc EUR…

Po 12 měsících se díky funkci složeného úročení a vcelku opatrného řízení investic s malou ambicí i rizikem dostáváme na výslednou pěknou sumičku 19.997 EUR, tj. téměř 20.000 EUR, zhodnocení o 5 tisíc. Vzhledem k vlastnímu operačnímu kapitálu 10.000 je to zhodnocení o výsledných neuvěřitelných 50 % za rok s měsíční ambicí 2 %.

Ani se tomu nechce věřit, prostě to chce jen 12x vynásobit (a v praxi zobchodovat) disponibilní sumu v Balance 2 % měsíčně a 1/12 ročního úroku… 50 % za rok s ambicí a rizikem 2 % v každém měsíci. To se mi zdá dobré :-). A co vám?

 

Co se stane s mými penězi za stejných parametrů a ambicí za 7 let a 1 měsíc?

 

Co se stane, budete-li takto opatrně přidávat 2 % měsíčně, 50 % ročně po tuto dobu? S kalkulačkou v ruce snadno zjistíte, že se dostáváte na částku téměř 115.000 EUR. Mně tedy vyšlo cca 114.946 a částky se mohou měnit v závislosti, jak si budete čísla upravovat třeba zaokrouhlováním či v detailech výpočtu… Čísla nejsou důležitá, ale podstata ano!

Po 85 měsících vrátíte poskytnutý Bonus 50 %, vrátíte si svůj operační kapitál 10.000 EUR a zbude cca 100.000 EUR :-).

 

Potenciál pro 1.000% zhodnocení investice v reálném čase

 

podobným způsobem v zásadě v nulovém daňovém režimu (což legálně lze, ale to je jiná kapitola). To lze s využitím funkce složeného úročení a se zachováním stejné míry ambicí a rizika, to lze technicky a technologicky realizovat pouze na derivátové burze. S minimem nákladů, z pohodlí domova, bez zaměstnanců, marketingu, práce pro práci…

Představte si, že vaší hlavní ambicí není vás aktuální výdělek a útěk do světa finanční svobody bezhlavě a rychle, i když je to lákavé. Vaší ambicí totiž může být dokázat sobě a svému okolí, že to umíte. Že umíte dlouhodobě a konzistentně vydělávat s ambicemi na nízké měsíční výnosy a rizika a že své emoce, své ego a svou mysl umíte udržet na uzdě. Je to nesmírně těžké, což vím z osobní zkušenosti, ale ono 1-2 % nejlépe vydělávajících traderů tyto ambice a záměry mají. Chtějí dokázat sobě i svému okolí, že jsou vhodnými adepty pro řízení svěřených investic.

Představte si sami sebe, že v rámci své platformy Goldstarway využíváte možnosti pro MultiTerminal Trading, což si můžete natrénovat i na Demu. Představte si, že máte ke svému účtu připojených dejme tomu 10 dalších investorů s průměrným vkladem 10.000 EUR + jejich Bonusy. Spravujete tedy svěřený kapitál ve výši 100.000 EUR, tj. v 10x větší výši, než je váš původně zamýšlený kapitál ve výši 10.000 EUR, který by si tak rádo zhodnocovalo 90 % všech pokušitelů štěstí, kterým se to díky nereálným ambicím a podceňování rizik nedaří…

Počítejte dále se mnou. Stejným způsobem, jako tomu bylo u varinty s vlastním vkladem 10 tis. EUR, pracujeme nyní 85 měsíců s celkovým vkladem 100.000 EUR svěřeného kapitálu + Bonusy 50 % ve výši 50.000 EUR krát měsíční zhodnocování 2 % krát 1/12 úroku 5 % p.a.

Po 85 měsících se dostaneme na částku 1.150.000 EUR z původní sumy 100 tisíc EUR. Odečtěme si 50.000 EUR poskytnutý Bonus Trading Margin, odečtěme vlastní vklady investorů a zůstaneme u zisku 1.000.000 EUR. Podotýkám s měsíční ambicí a rizikem 2 %. To je více než přijatelné :-). Nejsou to však vaše peníze. Ale co tak 20 % ze zisku? To je běžné palmáre v tomto byznyse.

Vašich 20 % zisku tedy může být 200.000 EUR, tj. cca 5,5 milionů korun v dnešním kurzu. To se celkem dá za pár desítek hodin měsíčně v nulovém daňovém režimu :-).

Když vezmete v úvahu, že váš úspěch se dostane průběžně od spokojených investorů k dalším investorům a každým rokem vám jich pár přibude, potom stejným způsobem může být po oněch 85. měsících těch milionů klidně 10 :-).

 

Teorie nebo fikce?

 

Tak je jasné, že si můžete vzít kalkulačku, papír a tužku do ruky a můžete si pro sebe podobným způsobem napočítat nejrůznější varianty a strategie pro dlouhodobé řízení vlastních nebo svěřených investic. Pouze na vás potom bude, jaká varianta vašeho byznys plánu pro vás bude reálná a akceschopná.

Je jasné, že vyšší ambice zničí a zahubí smělé cíle dříve, než se k nim dojde. Je jasné, že chytré řízení investic spočívá ve striktním řízení rizik, brali jsme v rámci kurzu v kapitole 6. a 7. kurzu Hrajeme si na burze. 1, 2, 3, snad i 5 % se štěstím měsíčně, to jsou reálné ambice. Divoká hra, hazard, ambice na vysoké zisky a nové Ferrari zahubí sny a plány velmi rychle. ZNÁM TO VELMI DOBŘE ZE ZKUŠENOSTÍ VLASTNÍCH I DESÍTEK DALŠÍCH LIDÍ :-).

Možná najdete v mých výpočtech chybu, možná byste pro sebe spočítali některé parametry jinak, čísla nejsou důležitá. Důležitý je princip, myšlenka. Buď snaha vydělat a zkonzumovat peníze rychle, nebo trpělivě řídíte investice se znalostí funkce fantastického nástroje, kterým jsou funkce

které nám mohou fungovat přímo v procesu tradingu, kdy můžeme otevírat další pozice a kumulovat zisky z peněz, které ještě nemáme připsané na účet, zvyšovat svou účast ve hře zvané burza se stále stejnou mírou ambicí a rizika a používat principy složeného úročení navyšováním pozic a zisků z průběžně navyšovaného kapitálu i z úroků z úroků :-). OK?

Takže kalkulačku, tužku, papír, fantatazii a úsudek jistě máte. Přidejte své zkušenosti, znalosti a jděte do akce. Ale pozor, toto není výzva k tomu, abyste věnovali své životní úspory nekvalifikovaným způsobem burzovním dravcům. Zvažte svou averzi k riziku, schopnosti mít pod kontrolou sebe a své emoce, zvažte své zkušenosti a možnosti. To za vás totiž nikdo nikdy neudělá. Nevěřte poradcům, ale vždy jen sami sobě. Rizika jsou neomezená!

A dejte si právo na omyl, právo na špatný pokus. Můžete totiž dodržovat Pravidla, ale pokud se vám na dálnici v předepsané rychlosti utrhne kolo, musíte umět problém zvládnout. Občasné ztráty a neúspěchy jsou výsadou těch nejlepších :-), ale nesmí být normou… Jeďte na statistiku a nízká rizika i ambice.

Upozornění: Toto skutečně není návod pro něco, návod pro konkrétní postup nebo obchodování. Toto je pouze inspirace, možnost, jak přistupovat ke hře zvané BURZA přístupem Hrajeme si na burze a nezbláznit se a vydělávat peníze řízeným postupem. Nenásledujte poradce, radílky ani mě. Moje výsledky, nevýsledky, moje úspěchy nebo neúspěchy pro vás nejsou podstané. Pro vás je podstatné to, co máte v hlavě a jak ji umíte používat.

 

MultiTerminal Trading

 

Nakousl jsem tady tento pojem. Je to možnost v rámci platformy Goldstarway jednoduchým způsobem řídit investice mnoha sdružených účtů na jedno kliknutí. Můžete si ke svému účtu připojit libovolný počet dalších investorů formou plné moci a zřídít si tak virtuální investiční fond. Můžete využít servisu Goldstarway pro zřízení vlastní franšízy pro podnikání na burze a můžete řídit svůj fond s minimálním rizikem a s využitím profesionálního administrativního zázemí pro svou virtuální firmu, na kterou ani nemusíte mít zbytečné papíry či různé složitosti…

Informujte se na možnosti franšízy, kde se můžete nechat odměňovat z podílu na zisku a z navýšeného spreadu až 3 EUR na jeden lot a obchod. Jistě si umíte spočítat, kolik může činit váš boční příjem z řízení milionového EUR účtu s desítkami obchodů po stovce lotů měsíčně. Ani se nemusíte orientovat na příliš velké zisky, abyste vydělali balík. Pokud ale nevydělají vaši investoři, nebudete vydělávat také. Jste spojité nádoby…

Tento článek je jen inspirace, tak si zapřemýšlejte o svém působení kolem burzy a svém přístupu k burze. Zda to bude jen hra na náhodu, rychlé prachy, nebo dlouhodobé řízení investic s vidinou sklizně na závěr. Třeba s kulatou sumičkou, se zhodnocením 1.000 % s měsíční ambicí pouhých 2 % za 85 měsíců. To se mi zdá opravdu zajímavé.

Napíšete mi svoje názory, plány, nápady? Vezměte si také kalkulačky, papír a tužku a inspirujte mě i ostatní.

 

S insider zprávou na mimořádný Bonus  40 až 50 % si dělejte co chcete.

Zajímají vás podmínky MultiTerminal Tradingu a Franšízy pro váš privátní investiční klub, pro vaši virtuální firmu? Napište mi :-). Neřeším veřejně, ale jen s kvalifikovynými tradery, kteří se orientují na ÚSPĚŠNOST :: STABILITU :: VÝSLEDKY   mají ve svém podnikání strategii a záměr!

 

Mějte krásný den!

Jirka Mazur

Rozdávám zlato a inspiruji..!

 

Dopřejte si svoje večeře v oblacích!


Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Stihli jsme večeři v oblacích..!

 

Dnes je to jednoduché. Stačí být ve správnou chvíli na správném místě a prostě udělat rozhodnutí. A mít na to trošku peněz. Užívat si ale lze i tak, že na každém zážitku vyděláte… Že nerozumíte? Čtěte dále!

Před pár dny jsem serfoval lehce na internetu a vynořila se na mě… Taková lehce bláznivá příležitost. Večeře v oblacích. Inzerát někde, už ani nevím kde… Čtu a koukám na obrázky, večeře a stolování u stolu zavěšeném na laně jeřábem 50 m nad zemí s výhledem na Prahu a k tomu vybraná kuchyně. Kouknu na webu dinnerinthesky.cz na termíny a ceny a zjišťuji, že se ještě nějaké to místečko najde.

 

Zážitky a jisté věci se nemají odkládat.

 

Proto následovala rychlá akce, objednávka, zaplacení. Do emailu přišlo potvrzení, voucher a bylo to. Tak je to dnes na tom internetu jednoduché. Na jedné straně dáte nabídku k akci, vyvoláte poptávku a na druhé straně je někdo, ke komu nabídka přišla tak akorát a prostě udělá objednávku. Ten někdo, to je „cílová skupina“. Jednoduchý mechanismus, jednoduchý byznys. V tomto případě i skvěle realizován. Nakonec znáte to někteří z našich kurzů, zejména z KJMP (Kde jsou moje peníze), víc za penězi nehledejte. Prostě vyrobte poptávku a vyplňte ji! A máte byznys…

Druhý den jsme nasedli do taxíku, byznysového Superbu Laurin&Klement. Také to frčí na objednávku přes net, elektronickou fakturku. Easy and good business. Pro obě strany. Cesta do nákladů. Večeře také, samozřejmě. Vždyť je to tak jednoduché proměnit zábavu v investici, která má vydělávat. Děláte to také tak?

V den, kdy jsem se pro malou akci rozhodl, napsal jsem o tom účastníkům, kteří se přihlásili na můj workshop MILIONOVÝ POTENCIÁL s tím, že jim dám schéma, jak jsem v tomto případě proměnil hezký zážitek v investici, která mi vydělá dejme tomu minimálně desetinásobek. Nicméně pro vás ostatní čtenáře to prozatím bude tajemství, protože to budu probírat jen na workshopu a je již plno. Takže někdy příště… Tak, jak jsem to psal v předešlém článku Váš úspěch se dá předpovědět. Kdo může, ten má. Kdo nemůže, ten nemá a ostrouhá. Ale slibuji, že se to v pravý čas dozvíte. Jen musíte být v pravý čas ve střehu..!

 

Dnes se tedy pro inspiraci podívejte na videjko z akce

 

STIHLI JSME VEČEŘI V OBLACÍCH

Dopřejte si svoje večeře v oblacích!

Je možné, že dát 5-6 tisíc za hodinovou večeři pro dva, je pro dost lidí nedostupná záležitost. Pro jisté procento lidí je to však maličkost. Lidé zejména na PRAVÉ STRANĚ cash-flow kvadrantu sbírají zážitky a chtějí život prožít. Vědí, že mají jen jeden ČAS  a že nejsou žádná ale… Proto se rozhodují snadněji. ŽIVOT V CASH FLOW je život v penězích, které plynou z podnikání. Je to život v jiném daňovém režimu, s neomezenými možnostmi a ve svobodě. Tedy, musí se vědět, jak na to…

Osobně vám, příznivcům mého blogu, přeji, ať to dáváte na tu svoji vysněnou PRAVOU STRANU cash-flow kvadrantu. Udělám pro to pro vás během podzimu opět pár akcí. Je na vás, jak je pro sebe vytěžíte. Dopřejte si svoje večeře v oblacích, nebo na plážích, či kdekoliv, kudy se vypravíte za svými sny. Hlavně je neodkládejte, protože ČAS máte jenom a pouze jeden. V tom jsme na tom stejně.

» Dopřávat si večeře v oblacích z dávek Levé strany (mzdy) je nákladné a je to lehká rozmařilost. Prostě je to jen utrácení a náklady. Vše jde z krvavě zdaněných peněz poté, co vám systém pěkně pustí žilou.

» Dopřávat si totéž na Pravé straně z cash-flow je podstatně levnější, jednodušší a zejména to není rozmařilost, ale vědomé užívání si ČASU a investice.

» Sami si volíte svoji cestu a způsob, jak zacházíte se svými penězi a s časem.

 

Dnes ještě informace z jiného soudku.

 

Souvisí s tématem. Nahoře pod ramenem jeřábu, při tom krásném rozhledu na Prahu a popíjení kvalitního Riezlingu z Porýní, jsem dostal inspiraci a pozval jsem své příznivce z databáze „burza“ na DigiPárty. Mimochodem jsem pro podzimní motivace přikoupil asi 150 g investičního zlata a budu opět postupně rozdávat. Kdo již ode mě cihličku zlata má, ví, jak funguje. Ale o tom příště.

Teď už úplně na závěr moje pozvánka na burzovní webinář ve formátu DigiPárty

 PŘIPOUTEJTE SE, PROSÍM!

Já jenom abyste viděli, že jsem se nahoře na plošině úplně neflákal. Protože na vás na všechny myslím, kudy chodím :-).

Cervena_sipkaVideo a pozvánka na DigiPárty PŘIPOUTEJTE SE PROSÍM, jsou zde!

vecere-v-oblacich-promo

A to je dnes opravdu vše! Mějte se krásně a přeji hezké a úspěšné dny pozdního léta!

Jirka Mazur

 

Váš úspěch se dá předpovědět!


Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Něco málo o tom, proč jsem začal podnikat.

 

Do podnikání jsem se pustil v únoru 1990 pár měsíců po revoluci. Vybavení a předpoklady byly mizivé. Vzdělání a informace k samostatnému podnikání moc předpokladů nedávalo. Státnice z politické ekonomie a marxistických pseudověd, socialismus, kam se podíváš, země i ekonomika byly v kvasu. Příležitosti lákaly a tisíce lidí se na ně vrhalo jako na kořist.

Pokud kdysi platilo přísloví “co Čech to muzikant…”, potom během pár let po revoluci to bylo “co Čech, to podnikatel…” Že všichni neuspěli, to je jasné. Tedy spíše – dopadlo to tak, že jich uspělo tak 20 %. Většina začínajících podnikavců vylétla jako kometa, aby se poté proměnili v padající hvězdu a po jejich podnikání dnes už ani pes neštěkne. Jiní to prostě napálili a dali základy podnikatelskému stavu.

O svých šancích jsem tehdy nepřemýšlel. Byla zde prostě příležitost a bylo ji třeba vyzkoušet. Znalosti a zkušenosti se nabývaly za pochodu. Jaké byly moje motivace? Proč jsem začal vůbec podnikat?

Vzpomínám si na to docela přesně. Prostě se mi nechtělo ráno vstávat do práce, poslouchat nesmyslné kecy šéfů, řídit dělníky za pseudomanažerský plat, žít ze dne na den. Lákala mě vidina svobody, nezávislosti. Prostě touha, dělat věci jinak. Lákala mě výzva. Vůbec jsem netušil, jestli a jak to zvládnu. Neměl jsem žádné předpoklady. Příbuzní i známí mě odrazovali, jdu prý do nejistoty, proč jsem jako studoval, zahazuji kariéru, co když se poměry vrátí, nemám znalosti, zkušenosti, mám rodinu, děti, odpovědnost… Možná jste také kolem sebe podobné řeči slyšeli. Nedal jsem na ně.

Vůbec jsem netušil, kolik že to vlastně mohu vydělávat peněz, kolik si mohu nadělit svobody a jak těžké bude rozhodovat o vlastním osudu a později i o osudu desítek a stovek lidí. Ale jak parafrázuji ve svém kurzu ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ » kostky byly vrženy a Rubikon byl překročen. Takže o penězích to vlastně až tak moc nebylo, ale svoboda a akce v novém světě podnikání byly pohlcující.

Dokonce jsem si myslel, že když se mi nebude dařit, mohu se kdykoliv vrátit zpátky, vzdělání přece mám, místo a teplá židle na mě čekaly… Možná jsem si to myslel tak rok dva, ale vím, že jsem myšlenku na návrat do zaměstnání zaháněl při každé nové podnikatelské akci, při pohledu na své účty, při pomyšlení na vzrušující děje v podnikání, při uvědomění si toho, že je na mně závislých mnoho lidí. Prostě jsem se přesunul postupně na druhou stranu. Od sundávání rudých pěticípých hvězd ze šachetních věží (můj první byznys na živnostenský list), až po stamilionový byznys ve stavebnictví, mezinárodním obchodě a distribuci.

Vymýšlel jsem projekty, nové věci, učil se podnikání, marketing. Díky byznysu jsem procestoval svět a přes spoustu probdělých nocí a náročných situací jsem již 25 let neskonale šťastný za tehdejší rozhodnutí.

 

Váš úspěch se dá předpovědět!

 

A jak to máte vy? Už jste se rozhodli? A jak?

Vím, že to není jednoduché, ale vím, že se to prostě může vyplatit. Jak by řekl klasik, je to prostě finančně výhodné. Nakonec peníze jsou prostě svoboda. Podnikáním jsem získal SVOBODU :: ČAS :: PENÍZE. Pokud bych šel do podnikání jenom kvůli penězům, zpětně vím, že bych nezískal ani jedno.

» Dnes vím, že úspěch v životě i v podnikání se odvíjí od toho, jak se vám daří průběžně a za všech okolností uplatňovat principy a tajemství z PRAVÉ STRANY tak, jak je popisuji ve svých kurzech. Cesta k jejich poznání byla náročná, dlouhá, skvělá, objevná. Kdybych mohl, kdykoliv bych jí podstoupil znovu, třeba s různými obměnami. Ale vím, že bych byl na tom přibližně jako teď. Ke stejnému výsledku mohou vést různé cesty. Pokud jsou cílem svoboda, svoboda času, nezávislost, osobní seberealizace, potom peníze jsou prostředkem a podnikání je cestou. Cesty a prostředky můžeme měnit. Ale potřeba svobody a naplnění v nás je u každého člověka různá. A také do jisté míry určující k tomu, jaký bude výsledek.

» Do svého kurzu ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ jsem dal sérii poznaných tajemství z Pravé strany cash-flow kvadrantu. Žádnou teorii, ale prostě praktická poznání, o kterých vím, že fungují. Nakonec jsem v tom klasickém byznysu protočil v desítce firem přes dvě miliardy korun a mými firmami prošlo pár stovek lidí. Z několika desítek z nich jsem udělal milionáře s následnou osobní seberealizací. Takže vím, o čem mluvím.

» Ty pravé esence a poznání o tom, jak se v podnikání dělají peníze, jsem dal do kurzu KDE JSOU MOJE PENÍZE. Když jsem začal na obsahu kurzu pracovat a poté jsem předával poselství o penězích svým klintům, stalo se něco nečekaného. Precizovaná poznání a intenzívní myšlení v duchu “kde jsou moje peníze” způsobily, že jsem průběžně vylepšoval procesy a meziročně jsem navýšil aktuální podnikání o téměř 50 % ještě dříve, než jsem dokončil kurz. Prostě myšlenky z mého kurzu se mi okamžitě přesouvaly do mých projektů. Wau, děkuji si za ten skvělý nápad udělat hodně náročný a intenzívní kurz!

V rámci rekapitulace jsem přišel na to, že úspěch se dá předpovědět. U mě i u každého z vás. Již vím, proč 90 % lidí nikdy neuspěje a co dělá 10 % lidí jinak. Myslím, že byste se to měli dozvědět.

• Víte, co je to život v cash-flow a jak se liší od života dávek z Levé strany?

• Víte, že 80 % podnikatelů si neumí užívat života v cash-flow, protože o něm prostě nevědí?

• Věříte tomu, že můžeme společně předpovědět váš potenciál pro úspěch?

• Kde se nachází něco, jako váš MILIONOVÝ POTENCIÁL?

• Není čas na to, konečně se zaměřit správným směrem? Který to je?

• Kde se skrývají příležitosti, změna, peníze? Kde je svoboda a nezávislost?

 

Co se stalo před 12 lety

 

Dovolte mi ještě jednu vsuvku do mé historie podnikání. Je tomu téměř 12 let, kdy jsem podnikání otočil naruby. Pochopil jsem jistý potenciál a začal jsem s ním intenzívně pracovat. Začátky v novém směru byly těžké, protože tím směrem byl internet a uchopení jeho potenciálu. Prostě a jednoduše, 24. 12. 2004  v čase cca 23:30 jsem se rozhodl, že vybuduji nové podnikání, které bude o prodeji informací, nebo o jejich maximálním vytěžení v souvislosti s tím, co začal internet nabízet…

Možná již moji historii znáte více a víte, že přes internet točím zajímavé byznysy kolem vzdělávání, burzy, infopodnikání. Nakonec i struktura mého podnikání a příjmů souvisí s online světem. A to dokonce i v té části, které byste nazvali klasickým podnikáním. Přišel jsem postupně na něco jako MILIONOVÝ POTENCIÁL.

Milionový potenciál informací, milionový potenciál myšlenky, milionový potenciál akce, marketingu, síťování, mikropodnikání.

Milionový potenciál ve výsledku vedoucí k vytoužené svobodě konání i času.

Myslím, že je na čase, abych se s vámi o tyto myšlenky podělil. Ale v první fázi tak udělám pouze v rámci brainstormingu, síťování a workshopu na živé akci. Plánuji ji na pátek 16. září do Prahy a vím, že pro mnoho z vás jde o šibeniční termín. Prostě si říkáte, rád bych byl u toho, ale nemůžu. jenže ono je to v životě a v podnikání prostě takto:

KDO MŮŽE, TEN MÁ.

 

Kdo nemůže, nemá a ostrouhá. Nakonec je to otázka svobody volby, rozhodnutí. Nebo výmluv a nesvobody. Neřeším, kdo může či nemůže. Ale vím, že někdo chce, jiný pouze říká, že chce, jiný prostě nechce. I já jsem musel dělat a stále musím dělat naprosto zásadní rozhodnutí. Když prostě instinkt řekne, že bych u něčeho neměl chybět, tak prostě udělám vše proto, abych tam byl. Že by možná ono jedno z 10 tajemství, o které se s účastníky páteční akce chci podělit?

Navíc jsem se rozhodl, že poodhalím know-how o tom, jak a kde vytěžit vlastní MILIONOVÝ POTENCIÁL a povím vám o tom, co vím a co lze.

Nakonec, kvalifikaci na to mám, co říkáte? Jenom pro ilustraci přikládám výpis z FAPI (fakturační online systém) pár čísel, obrat z vytěženého MILIONOVÉHO POTENCIÁLU za poslední období.

Chcete prozradit, co jsem pro to udělal a jak? Prostě přijďte! Šanci máte zde, ale jen pár dnů. Protože akci omezím počtem lidí. Nedělám ji pro peníze, ale proto, že vím, že tím otevírám další MILIONOVÝ POTENCIÁL.

Mezi námi, to by bylo blbý u toho chybět, co říkáte?

Zkuste, třeba bude ještě místo:

Sipka-zlata Workshop a VIP síťování MILIONOVÝ POTENCIÁL & ŽIVOT V CASH-FLOW

 

A ještě pro inspiraci ten náhled z FAPI za poslední období:

Fapi-Milionovy-potencial

» Chcete si to taky zkusit?

» Máte ohodlání?

» Máte odvahu?

» Máte vůli?

» Opravdu to chcete?

Budu se na odvážné i odhodlané těšit v pátek 16. září do Prahy!

Jirka Mazur

Povím vám pravdu


Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Vím, jaké je to na Levé straně – byl jsem tam 30 let…

 

Můj život na Levé straně a proč jsem to dal

 

Povím vám pravdu.

Před chvílí se mi mihla v hlavě myšlenka či vzpomínka a já s tím musím ven. Povím vám pravdu – chci s vámi hrát na rovinu. Vím, jaké je to na Levé straně – byl jsem tam 30 let… Jen jsem se snažil ty vzpomínky vytěsnit.

Když jsem byl malý, chodil jsem do školy. Bylo to o vzdělání, i když s pochybnýma hodnotama. Systém se ani netvářil, že je v pozadí. Jeho normy a pravdy byly zákonem. Všichni jsme byli vychováváni pro práci. Říkali nám – uč se, aby z tebe něco bylo. Zkoušeli na nás různé testy – jak jsme loajální, jak posloucháme, jak se zařadíme a také tu věčnou blbost, kdy jsme se v 15 letech museli rozhodovat, kam půjdeme do školy či jaké si zvolíme zaměstnání. Jenže to je ještě věk, kdy by potenciál a sny mládí ještě neměly být ničeny…

Nevěděl jsem, jaké že to chci mít zaměstnání a proto šel jsem na gymnázium. Obvyklá cesta – škola, potom ještě jedna škola. Potom vysoká – však se uvidí, kde to jednou skončí. Moje máma mi vždy nechávala naprosto volnou ruku – veškeré rozhodování nechávala na mě. Dnes vím, že mi tím dala největší dar. Ale také jsem se díky tomu občas dostal na zcestí…

Poklop-kanalu
První vysokou jsem nedal.
 Šel jsem s kolektivem na stavárnu do Prahy a říkal jsem si – vyzkouším. Po půl roce jsem pochopil, že fakulta vodních staveb není pouze o stavění přehrad, ale třeba o projektování kanalizací. Bylo to mimo moje sny a myšlenky, které nebyly ujasněné.

 

V 19 letech jsem byl z domova – sám, bez peněz a bez perspektivy.

Věděl jsem, že po rodičích už toho moc nemohu chtít, dali mi příležitost a nebyli opravdu bohatí. Byl jsem prostě panelákové dítě. Byla to doba, kdy jsme museli mít razítko v občance, abychom neskončili jako příživníci. Jak přežít a vydělat si peníze? Následovaly dva roky brigád, první láska i totální dno. Na druhé straně, když nic nemáte, můžete se radovat z každého dne, kdy je krásně a věci prostě nějak plynou.

Měl jsem docela romantickou představu, že toho až tak moc v životě nepotřebuju. Vzorem bylo okolí, společnost, kdy to 90 % lidi dotáhlo na nájemní byt, škodovku a novomanželskou půjčku. Ale i k tomu zatím bylo daleko.

Více, než jeden rok jsem pracoval jako pomocný dělník na šachtě. Moji nadřízení neměli ani 9 tříd. Musel jsem makat, protože tak fungoval tehdy systém. Hlásil jsem se znovu na vysokou školu, a proto jsem byl bez šance na postup v práci. Práci v tvrdých podmínkách v podzemí, v hluku, prachu a s nejrůznějšími lidmi… Mohl jsem je sice hodnotit, ale v hiearchii jsem byl aktuálně nejníže a tak jsem musel držet hubu a krok. Nakonec šlo jen o to – vydržet a připravit se na lepší časy.

Ty nastaly na mojí druhé vysoké, což byla geologická fakulta v Ostravě. Dostal jsem se na celkem prestižní a náročný obor. Stal se mým koníčkem. Začal jsem kolem sebe věci aktivně měnit. Během roku jsem se vyškrábl mezi elitní studenty, bral stipendia, získal místo pomocné vědecké síly na katedře, potykal si s docenty i profesory. Oženil jsem se, sehnal byt a pořídil si pokračování rodu (Stáňa Mrázková – Podnikání z pláže, mám důchod zajištěn :-).

Nastal obrat. Proč?

Kariera

Protože když jsem šel z té blbé špinavé díry, ve které se hroutily sny a kde se odehrávalo to nejtvrdší dělničení, které si umíte představit, byl jsem naprosto pevně přesvědčen a odhodlán, že se tam už nikdy nevrátím… A proto jsem na vysoké makal, abych byl mezi nejlepšími. Musel jsem se prosadit, protože jsem neměl protekci. Učil jsem se ovlivňovat lidi a svět kolem sebe, abych si jej udělal snesitelnějším a podle svých představ. Na akademické půdě to šlo docela snadno. Rád na to vzpomínám.

 

Ale jaká byla potom volba?

Buď zůstat na katedře a živit se částečně hlavou se slušnou porcí svobody, nebo jít do provozu a vydělávat peníze. Měl jsem rodinu a to rozhodlo. Vrátil jsem se do provozu, ze kterého jsem vzešel. Jenže jsem byl v jiné pozici. Už jsem nebyl outsajdr, pomocník v díře. Uf, vzpomínám si, jak mě ničilo – když k nám do dolu sfáral vedoucí úseku, nesundal si ani rukavice a bavil se jenom s předáky… Byl jsem pro něj nic.

A najednou jsem byl po letech na stejném místě, jako kvalifikovaný inženýr a zejména šéf těch, kteří mi šéfovali před léty. Situace se změnila. I oni se změnili – najednou se ke mně chovali servilně a kamarádsky. Zejména když viděli, že mám našlápnuto. V těch časech jsem si myslel, že to je ten život a osud. Že prostě budeme makat 40 let, sem tam 1-2 dovolené ročně a potom důchod. Všichni kolem se na důchod těšili, dokonce již v mladém věku… Vím, že jsem měl tenkrát na výběr – buď jsem mohl dělat to, co mě baví, nebo vydělávat peníze. Jiné cesty nebyly.

 

Čas změny…

Že jsem na levé straně a že existuje nějaký cash-flow kvadrant a jiný svět, o tom jsem samozřejmě neměl vůbec tušení. Přišla sametová revoluce a změna poměrů. Vzduch byl čerstvější a svět se otevřel. Bylo mi 29. O tom, jak funguje kapitalismus, podnikání a spousta věcí kolem, jsem samozřejmě neměl vůbec tušení. Ale bylo to něco, jako lákání dálek. Pocit vzrušení a dobrodružství. Ztráta pudu sebezáchovy. Silné pochybnosti a odmítání v rodině i mém okolí, které tušilo, že jistému místu v důlním podniku dám brzy valem. Já jsem věděl svoje. První vyfakturované desítky tisíc za sundávání mnohatunových pěticípých hvězd ze šachetních věží byly motivující…

Dobrodružství začalo a byla to jízda. Nejdříve prudká a rychle nahoru. Začínal jsem z úplné nuly a doslova z garáže. Protože dnes již neexistující garáž ve Stonavě na Karvisku za 500 korun měsíčně (nekřesťanské prachy) byla na půl roku mojí první základnou pro podnikání. Ten rok jsem vydělal svůj první milion a byl jsem v úžasu z jiného světa, který jsem neznal.

Vlastně jsme z toho kapitalismu neuměli vůbec nic, byli jsme úplně blbí. Děje a podnikání jsme rozjeli díky nadšení a entuziasmu. První zásadní nejtěžší krok pro mě byl – propustit po první sezóně svoje první zaměstance, snad měsíc jsem kvůli tomu nespal. V té době jsem nevěděl, že je to můj první vnitřní konflikt mezi Levou a Pravou stranou. Nakonec to vzali úplně v pohodě.

 

Není cesty zpět.

Neni-cesty-zpetKdyž jsem začal podnikat, vzal jsem si v podniku neplacené volno na půl roku. Doma z toho žádné nadšení nepanovalo – rodina už mě viděla v tom kariérním žebříčku s následně vysněnou chatou, lepším autem a dovolenou u moře. A já jsem místo toho šel natírat ocelové konstrukce a spravovat střechy. K čemu mi byla kvalifikace a skoro červený diplom? Ještě mám ten metál od rektora z vysoké někde v šuplíku…

Zejména první rok jsem si říkal – když se mi nebude dařit, mohu se vrátit zpět. Vždyť jsem kvalifikovaný inženýr. Když jsem projížděl branami svého bývalého podniku jako dodavatel a novodobý kapitalista a můj bývalý (soudruh) ředitel mi nalíval whisky a servilně se poptával, jaké že to je v tom podnikání a já jsem s ním hrál tu hru… Následně jsem věděl, že není cesty zpátky, byla by to prohra a ponížení. Všichni by mě naoko litovali a říkali by – my jsme ti to říkali, že to nebude lehké…

A taky že nebylo. 20 let podnikání bylo jako na houpačce. Podnikání jsme se učili za pochodu. Výhry, prohry. Euforie i krize a bezesné noci… Někdy to bylo na píšťalku… Ale nebylo cesty zpátky. Peníze byly fajn. Ale ještě lepší byla svoboda, nezávislost. Věděl jsem, že by to zabilo můj život a moje sny, kdybych to měl vzdát. V nejhorších krizích (a bylo jich dost) jsem si vzpomněl na svoje dno hluboko v podzemí. A srovnával jsem to s tím, co mi umožnilo podnikání.

Protočil jsem pěkné peníze, stovky zaměstnanců a rozjel desítky projektů. Hodně s jepičím životem, jiné fungují dodnes. Procestoval jsem kus světa a pomalu, ale jistě jsem dělal tlustou čáru za minulostí. Vlastně ani nevím, kdy jsem se z té Levé strany přesunul na tu PRAVOU STRANU. Ale vím, že bych neměnil. Svobodu naděluji sobě, své rodině, svým dětem a učím ji i jiné lidi. To je ta pravá seberealizace.

Byl jsem na Levé straně jistě 30 let. Potom jsem se 5 až 10 let učil být jinde. Pocity z toho, jaké to bylo na té levé straně, vymizely tak, jako v životě vymizí všechno to horší, ale bohužel i to lepší. Vím, že věci jsou pomíjivé a naučil jsem se žít v přítomnosti. Vím, že věci a děje jsou pouze tady a teď. Nic jiného neexistuje. Teď je největší hodnotou pro mě ta svoboda – proto vám mimo jiné mohu napsat i tento článek. Je mi totiž úplně jedno, co si o tom pomyslíte. Jen chci, abyste věděli pravdu – vím, jaké je to na Levé straně. Byl jsem tam 30 let.

 

Ideální zaměstnání a krásný život?

Jo – mít práci bez starostí, za hodně peněz… Uznalé šéfy, pracovité podřízené, svobodu a samostatnost. A hlavně jistoty a hooodně volna a peněz. Znáte někdo takové zaměstnání, takovou práci? Jasně, že je to fikce. A protože se lidem nedostává něco z mnou definovaného mixu hodnot z PRAVÉ STRANY, jsou nešťastní, nemají čas, nemají peníze, chuť a přežívají. Nebo žijou cca, mají nějakou tu pozici, příjem, barák, auto, hypotéku a cca jim to klape. A nemají odvahu věci změnit, protože děsivá temnota nejistoty svazuje ruce a ochrnuje mozek.

Znám to, vím, jak žijí lidé na Levé straně a jaké mají starosti a jaký mají život. Znám dobře životy chudých i nešťastných, stejně tak jako životy středních vrstev a milionářů. Znám i životy neskutečně bohatých lidí. A vím, že to opravdu není jen o penězích. Proto si na tu PRAVOU STRANU přidávám čas, svobodu času, svobodu a nezávislost jako faktický stav a seberealizaci takovou, abych mohl být aktivním autorem příběhů svého života.

EURA-v-hrstiA ty peníze? Ony vlastně přicházejí samy, když jim dáváte příležitost, šanci a když je opravdu chcete. Ale na to musíte mít čas…

Znám to, vím, jak žijí lidé na Levé straně a jaké mají starosti a jaký mají život. Ale neumím jim pomoct ani poradit. Mohu ukazovat pouze cestu, kterou znám a kterou jsem zažil.

Proto vám dnes vyprávím střípky ze svého života na Levé i Pravé straně a ty odvážné, co ještě věří ve své sny a potenciál, pozvu do akce s rovnicí

Úkol + příslib + akce = NADĚJE

Že už jste to někde četli? Že by ve včerejší první části tohoto opravdu delšího víkendového čtení?

Ano, když si pohlídáte, jak do oné rovnice dosadíme během pár dnů jistá aktiva, naděje se začne proměňovat v realitu. Odhalíme pár tajemství. Už brzy. Cesta potom ale bude ještě dlouhá. Ale vzrušující a bude vás bavit.

Zde je odkaz na včerejší článek, abyste myšlenky správně zacyklili:

Zelena_sipka Nahlédněte do své budoucnosti

 

Na další si musíte pár dnů počkat :-).

Mějte se krásně!

Jirka Mazur

Nahlédněte do své budoucnosti


Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Přelomové myšlenky a inspirace někdy přichází nenápadně…

 

Některé z nich jsou k vám na cestě právě teď. Čtěte! Následujících 7 dnů se bude u některých z vás opravdu lámat chleba… Končí legrace a možná půjde i do tuhého. Nebo pro vás chystám procházku růžovou zahradou? To asi ne, vždyť mě znáte. Ale opravdu pro vás něco chystám, bude to již za pár dnů. A jasně, že se to týká té PRAVÉ STRANY :-)! Ale teď prostě čtěte. Když dočtete až do konce, třeba nahlédnete do své budoucnosti!

A ještě premiéra – zítra vám povím pravdu o svém životě na Levé straně. Ale dnes se nejdříve se zeptám…

Jak se máte dneska? To není řečnická otázka. Ono nakonec těch možností není moc. Buď se máte opravdu dobře, nebo méně lépe, či špatně. Nebo něco mezi tím.

Dám vám pár otázek:

• Jak dalece se ztožňujte se sdělením, že se máte tak dobře, jak jste si na to včera zadělali? 

• Co si myslíte o tom, že aktuální stav našeho života, podnikání i bankovního konta jsou výsledkem toho, jak jsme přemýšleli v minulosti? Nejen bohatství, ale vše kolem nás vytváříme procesem myšlení.

A ještě jedna malá provokace pro některé z vás – nevím, jestli to pomyšlení rozchodíte:


Na Levé straně žijete a pracujete pro cash-flow a plníte sny i peněženky jiným lidem…
Ale strávíte s tím stejný čas, stejnou námahu a energii, jako když do dáváte sami na sebe
na té správné straně cash-flow kvadrantu. Která to je?

 

  Tak, teď si říkáte – jaká moudra to tady do nás ten Jirka sype?

Mu se to říká, když je za vodou a na PRAVÉ STRANĚ. Má to lehké, ale co my, v naší situaci? Jo přátelé. Život je skvělý, ale není peříčko. Jsem si vědom, že složitosti života a nějaké ty menší či větší trable či překážky řešíme všichni. Nakonec i my, podnikatelé. Co na tom, že na naprostou většinu z nich si prostě zaděláváme tím procesem myšlení…

Píše mi hodně lidí.

Část z nich jsou podnikatelé, malí i větší, mikroživnostníci i majitelé větších byznysů – zejména o tom, že uvědomění o PRAVÉ STRANĚ je pro ně naprosto klíčovou záležitostí. Konečně vědí, kam směřují a kam jde jejich fokus.

Ale více lidí mi píše z té Levé strany cash-flow kvadrantu. Jsou to příběhy hrozné, některé dojímavé, někdy i povzbuzující. Nejvíce vět se točí kolem nedostatku peněz, času a životních průšvihů…

 

Ono to někdy vypadá tak, že já si žiju krásně, cestuju si po světě, užívám si svého ŽIVOTA NA PRAVÉ STRANĚ a prostě jen lidi inspiruji a motivuji.

Ale ono je to vážně i jinak, než si myslíte a někdy i docela těžké.

Nakonec jste mohli v závěru roku poslouchat střípky z náročného života v podnikání na webináři Kanárské a vánoční konsekvence – výjimečně zde uvolňuji k záznamu na 7 dnů (do 22. ledna, můžete se podívat).

I na té PRAVÉ STRANĚ máme problémy, řešíme okolnosti, omyly i náročné akce. Jenže jak vyplývá z výše zmíněné myšlenky o nakládání s časem na Levé či Pravé straně, tak musím konstatovat, že za stejnou energii i čas jsme na té PRAVÉ STRANĚ podstatně lépe placeni. Někdy i za podstatně menší námahu.

Tak dost! Jak mi proboha toto pomůže?

 

Říkáte si někteří… Vždyť my jsme na té zatracené Levé straně a opravdu nevíme, jak z toho ven!

OK, povím vám pravdu. Je ta správná chvíle. Vím, jaké je to na Levé straně – byl jsem tam 30 let. Kdybych také neprožíval tu nudu a často beznaděj na Levé straně, nevím, co by mě motivovalo k tomu, abych opravdu zabojoval. Dnes už to vím a chci, abyste to věděli také. Proto pro vás zítra plánuju ještě malou story o tom, jak jsem strávil na Levé straně 30 let svého života.

 

Ale nejdříve si dejme naději!

 

Jaké by to bylo, kdybychom nahlédli do vlastní budoucnosti? 

Mám pro vás dvě zásadní inspirace dnes – úkol a příslib, že se něco stane. Již brzy!

 

»  ÚKOL

 

Přečtěte si celý tento článek. Zamyslete se následně nad tím, v jakém stavu je váš život či podnikání a najděte paralely s tím mým. Nemyslím si, že by se v jistých fázích náš život příliš lišil.

Udělejte si chvíli pro sebe a zkuste meditovat, přemýšlet, či vezměte si do ruky tužku, papír, možná i kalkulačku a pusťte svou fanazii tímto směrem:

Zamyslete se na tím, jaké to asi je opravdu na té PRAVÉ STRANĚ? Jaké je to žít v lepším cash-flow (toku peněz), mít více času, svobody a nezávislosti. Neposlouchat šéfy a autority, mít svůj život pro sebe a své blízké. Nebojte se fantazii popustit.

Některé z těchto myšlenek se totiž uskuteční!

 

»  PŘÍSLIB

 

Přístí týden, již za pár dnů se něco stane. Pro některé z vás připutují pro vás zcela převratné myšlenky a inspirace. Poznáte opravdu, jaké jsou rozdíly mezi Levou a Pravou stranou cash-flow kvadrantu a ona tajemství, které vám systém zatajil.

Udržujte svoji pozornost a koncentraci ve bdělém stavu. Již začátkem týdne vám prozradím datum premiéry malé akce, která pro vás může být zcela převratná! Bude to něco, v co možná někteří z vás doufáte!

Vím, že jsem tajemný jako hrad v Karpatech, ale je čas na moje přiznání a osobní sdělení… Zjistíte, ve kterých fázích byly naše osudy podobné a kde se rozešly.

Zde je naše dnešní rovnice:  Úkol + příslib + akce = NADĚJE

 

Dáme ji?

 

Nahlédněte do své budoucnosti.

BudoucnostMožná zítřejší den, následující týden, měsíc či celý rok bude pro vás cca stejný, jako je ten dnešní, nebo jaký byl včerejší. Pokud je dnešní den opravdu ten den s velkým D, ten opravdu dobrý, jak to máte rádi a pokud takové budou i dny následující, je to v pořádku. Možná teď čtete zbytečně. Ale nakonec – a proč by to vše nemohlo být ještě lepší?

Nezměna znamená setrvalý stav. Popravdě, neumím si jej představit ani u sebe. Pořád se kolem mě něco děje, pořád roztáčím ta soukolí akcí, aktivit i změn. Život je krátký a čas máme jenom jeden. Jak s ním zacházíte vy?

Pokud jste podnikatelé, potom víte, že vaše budoucnost bude zcela jistě jiná, než je dnešní stav. Podnikání a svět na PRAVÉ STRANĚ jsou velmi dynamické prostředí. Věci se dějí podle našich myšlenek i vnějších okolností. Podnikatelé denně hrají své hry o budoucnost. Pokud jsou ty hry na vědomé úrovni a se znalostí tajemství z Pravé strany cash-flow kvadrantu, potom mají naději na to, že vše bude lepší a jejich byznys poroste.

» Co se milí kolegové podnikatelé stane s vaší budoucností, když do ní vědomě zakomponujete naše tajemství efektivního nakládání s časem?

» Jak vylepšíte svoje cash-flow, když si s kalkulačkou spočítáte vám známé pákové efekty v podnikání a přidáte do procesů Pravodlo 80/20…

» Vy jistě tušíte, nebo spíše víte, že potom se vašemu podnikání bude dařit lépe.

Panacek-napadA co když milí kolegové podnikatelé přidáte digitální marketing, používání tuzemských i zahraničních avatarů a vaše cesta bude lépe promyšlena… Budoucnost děláte dnes. Ve své hlavě dnes a denně projektujete všechny akce a všechna rozhodnutí, která vám zítra budou ovlivňovat nejen toky peněz, ale i úroveň svobody a užívání času. Přece neděláme jen pro peníze! Máme je rádi zejména proto, že díky jim můžeme budovat, přetvářet svět kolem sebe a žít svůj ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ.

Na chvíli se tedy zastavte a nahlédněte do své budoucnosti, jaká bude, když do ní vědomě  a naplno přidáte naši sérii tajemství z PRAVÉ STRANY.

A co ostatní? Garantuji vám, že pokud si teď v tuto chvíli naprojektujete jen zlomek toho, co již víte o tajemstvích z Pravé strany, do své budoucnosti, začnete být nadšeni a vylepšíte si neděli. Po lepší neděli budete mít lepší pondělí a tak dále. Bude vás to motivovat k akcím a nakonec to dáte správným směrem. Pokušení PRAVÉ STRANY je příliš velké.

Takže to je pro vás takový dnešní úkol →

zklidněte mysl, udělejte si čas pro sebe, klidně si k tomu vezměte papír, záznamník, kalkulačku, zapisujte si a spusťe autonomní brainstorming – bouři mozku. A zjistíte, že vaše budoucnost může být úplně jiná a že se o tom rozhoduje ve vaší hlavě!

Uff… Pokud jsem vás alespoň trochu inspiroval, děkuji vám za tuto příležitost!

A ještě, co vás čeká zítra? Navazující článek zveřejním 17. ledna v neděli, tj. o den později:

Povím vám pravdu & Vím, jaké je to na Levé straně – byl jsem tam 30 let…

Dnes vám přeji krásný den!

Jirka Mazur

 

PS: Mrkněte se na ten záznam z webináře, pokud jste jej nestihli – Kanárské a vánoční konsekvence zde!