Zázraky a náhody se nedějí samy!


Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Zázraky a náhody se nedějí samy:

Život v bídě.

 

Říkali nám ve škole –  dobře se uč, zařaď se, nezlob, neodmlouvej, nepolemizuj a připravuj se na život. 99% lidí kolem mě žilo v podobné bídě, nekdo v menší, někdo ve větší. Podporovaná cesta vylepšit si život byla cesta práce a kariéry, která mohla pro šikovnější jedince vylepšit trochu život po materiální stránce, pro některé i částečně seberealizaci. Druhá cesta byla zvolit si alternativu v relativní skromnosti a na okraji systému, nebo emigrace někam, kde se sny dají uskutečňovat.

Studuj pořádně, dosahuj výsledků, připravuj se na praxi – nám říkali na střední i vysoké škole.

Choď do práce včas, plň úkoly, dodržuj předpisy a nařízení, účastni se jednou porad a jindy „nepovinných“ podnikových radovánek. Tvoje svoboda končí před branami podniku a tvůj život patří nám… Kdyby někdo nevěděl – popisuji život v zaměstnání, v práci pro někoho… Tolik všední a většinou přijímaný jako normální.

 

Život ve svobodě.

 

80 % lidí chce mít tzv. jistoty a něco, jako svobodu v zásadě omezí, aby si nezadali, aby si neudělali problém. Sny, vize a cíle buď nemají, nebo jsou skromné, až místy téměř zadupané do zěmě. Jasně, SYSTÉM takové lidi prostě potřebuje… Svoboda se rozmělní na hospodské kecy a plky o ničem..

20 % lidí má v sobě větší porci „vnitřní svobody“ a více méně vědomě, někdy více intuitivně, směřují svůj život, kariéru a práci tím směrem, kde vidí šanci na uskutečnění svých vizí, představ. Ani se neodvažuji psát, že třeba i snů…

Problém je, když ty vize, sny a představy před sebou tlačíte ve světě Levé strany. Jde to ztuha, nikdo vás neposlouchá, nechápe, nespolupracuje, nesdílí… Svoboda slova, projevu, myšlení, času i akce potlačuje vše do ztracena. Život na Levé straně cashflow kvadrantu je opravdu těžký. Ale v zásadě je to svobodná volba. Nebo neznalost…

 

Čekání na zázraky.

 

Hodně lidí potom prostě jen sní, nebo čeká na nějaký ten zázrak či náhody, návody a postupy, jak z bídného života ven. Proto se vzdělávají, chodí na osobně-rozvojové kurzy, hodně čtou, účastní se nejrůznějších akcí a komunit. Přijímají návody šarlatánů a doufají, že je lepší život nemine.

Pravda a skutečnost jsou ale krutější, než by se chtělo. Zázraky, náhody a návody pro snadné zbohatnutí či lepší život prostě nepřicházejí samy a tak snadno, jak si mnozí doufající hledači štěstí myslí.

  • V zásadě čekání, doufání a snění je k ničemu.
  • Touha nefunguje bez akce.
  • Snít svoje tajemství a přitahovat, opravdu nestačí.

 

Co se stane, když začnete DĚLAT?

 

V jistém okamžiku část lidí na nic nečeká a prostě začnou se svým životem opravdu něco dělat. Prostě vezmou život do svých rukou, převezmou odpovědnost za svůj osud. Třeba začnou podnikat a začnou budovat svůj vnitřní svět, sdělovat vize, zapojovat a propojovat lidi. Začnou pomáhat, tvořit, předávat a sdílet.

Pokud si někdo myslí, že je to jednoduché, potom musít říct – není to jednoduché!

» Pamatuji si strach, který jsem musel překonat, když jsem slézal první vrchol ve skalách a ve vysokých horách.

» Pamatuji si na strach a obavy, kdy jsem zval na rande první dívku.

» Pamatuji se na strach a obavy, kdy jsem opouštěl „jistoty“ zaměstnání a šel prostě na své.

Aby bylo jasné, v zásadě jsem strach a obavy potlačil tím, že jsem si pro sebe představil prostě lepší a nadějnější výsledek a prostě jsem šel za svým novým cílem.

Bylo mi jasné, že nemohu čekat na žádné zázraky a náhody.

Prostě jsem se postupně učil, že musím DĚLAT já, aby se následně dělo kolem mě.

Když jsem začal dělat, překonával jsem strachy, obavy, nejistotu. Překonával jsem stále nová a nová posunutí komfortní zóny. To je taková imaginární bublina, které vás prostě utvrzuje, že to, čeho jste dosáhli, už stačí pro pohodlí a komfort. Že další snažení je vcelku zbytečné, namáhavé a rizikové. Je otázka, jestli to vlastně stojí za to.

Řekněte si pravdu do očí, pravdu sami sobě. Také máte někdy takové myšlenky, že to v zásadě je dobré a že ta rizika a námaha již za to nestojí? Žralo vás následně někdy, že jste přece jen neudělali rozhodnutí?

 

Zázraky a náhody se nedějí samy!

 

Šel jsem na své se všemy riziky a obtížemi, které hrozily. Šel jsem na své se všemi nadějemi a vizemi, které mě hnaly dopředu. Začal jsem jako podnikatel vytvářet svůj mikrosvět. Nebo svůj vlastní vnitřní svět. V něm se najednou začaly události, děje i náhody dít úplně jinak, než jsem předpokládal!

V úžasu jsem sledoval, že do mého života přicházejí nečekané benefity, pocity a někdy i náhody. Občas i zázraky a něco, co jsem před tím ani neuměl definovat. Prostě TO začlo přicházet, začlo se TO dít a můj život se změnil.

Dnes rozumím tomu, že záraky a náhody se nedějí samy! Život přeje připraveným. A ještě více přeje těm, co opravdu dělají a posunují vlastní hranice.

 

Udělejte TO!

 

Pokud posunujete dosah pro svoje vize, pokud předáváte poselství, užitečnou službu, pokud začnete měnit život svůj a inspirovat jiné, věci se začnou dramaticky měnit.

Zázraky a náhody mají do vašeho života i podnikání snadnější cestu!

Pokud uvolníte svůj svobodný prostor a čas dalším příležitostem a začnete opravdu něco dělat pro uskutečnění vlastních snů a vizí, zázraky se mohu dít, najdou si k vám cestu. Svět ve svobodě myšlení, jednání i času má neuvěřitelné možnosti. Pro většinu lidí zůstane ale navždy uzavřen. Zejména proto, že doufají v bídném světě, že zázraky se dějí jen tak samy od sebe!

 

Víte co? Prostě TO udělejte!

 

Co? No přece to, o čem sníte, o čem neustále mluvíte, na co myslíte! Nečekejte na nic, protože ČAS utíká! Čas je jediné aktivum, které máme stejně. Jak jej využíváte, tak se máte. Nikdy jej ale nemůžete vrátit zpět, ani nevíte, kolik jej ještě máte.

 

Zbývá proto jediné logické řešení.

 

» Udělejte vše, po čem toužíte – teď hned!

» A zázraky a náhody se vám budou dít!

» Doufám, že si rozumíme!

 

Přeji všem krásné dny!

Jirka Mazur

Gran Canaria, duben 2017

 

PS:

Mimo téma. Jen vám zde přidávám informace, co chystám v rámci „dělání“, abych posunul ty „zázraky“ a „náhody“ – prostě chystané akce a aktivity.

Nejbližší je expertní webinář, který chystáme pro kvalifikované investory již ve čtvrtek 20. dubna 2017 na téma 4 skvělé zdroje mentálního vítěze na burze! Pro kvalifikovné investory znamená – že pozvánku pošleme pouze některým, ale můžete se účastnit, pokud si uděláte čas přímo na této stránce zde – ve čtvrtek 20. 4. večer!

Poté přijde na řadu další úterý expertní webinář ohledně projektu WinSignals v režii mých kolegů.

Na květen plánuji webinář pro nové zájemce HNB a chystám reopen ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ. Prostě sledujte moje emaily a zprávy! Dělám to, co mě baví a „zázraky“ prostě fungují…

 

Vyberte si – 4 kila zlata nebo past na Levé straně pro bídu na konci… Plus pozvání na DigiPárty :-)


Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

FINANCIAL & GOLD HARASSMENT.

Chystám pro vás na konec roku takové finanční a zlaté harašení. Odložte práci, povinnosti a vše, co vám překáží k tomu, abyste se opravdu pořádně zamysleli nad tím, kde mohou být vaše peníze, váš čas, vaše svoboda. Aktualizoval jsem pro vás článek, který byl před pár měsíci úspěšný a rozpohyboval zajímavou energii peněz i šancí.

A protože je o zlatě a v kontextu nejen s chystanými záměry, ale i s tajnými myšlenkami mnohých z vás, přečtěte si moji úvahu o tom, proč je lepší mít doma 4 kila zlata, než třeba mizerný důchod. Oba výsledky jsou pouze o tom, na které straně cash-flow kvadrantu uděláte akci.

Stejná energie, ale výsledek různý. Buď mizerné finále – almužna od systému, nebo bohatství na dosah…

Ale bacha, možná budete lehce v šoku! Nebo se před vámi otevře jiný svět… Riziko je na vaší straně… Pokud jste netrpěliví, na webinář o zlatě se můžete registrovat zde: Webinář & DigiPárty o zlatě…!

 

Život na levé straně a zprávy moc nesleduji.

 

Nicméně některé zprávy na nás číhají ze všech stran. Zrovna jsem si vzpoměl v souvislosti s diskuzí s klienty o podnikání na něco – jako kampaň ministrně sociálních věcí, paní Marxové-Engels-Leninové (nejsem si jistý správností jména..?), k tomu, aby si živnostníci dobrovolně platili zvýšené odvody na sociální pojištění, aby měli větší důchody a nedřeli na stáří bídu…

Možná jste si toho také všimli. A jistě jste si všimli, že té naivní paní chybí jakákoliv praxe používání kalkulačky v ruce, což je základní praktickou dovedností každého podnikatele. Neboť ta dáma tvrdí, že – plať si milý živnostníku dobrovolně více, abys na konci cesty dostal méně… Nu, nebudu vést další polemiky na toto téma…

Potom tady máme ještě ministra, který si sice potajmu uškudlil z eráru 50 mega na nějaké své “hnízdo”, ale pár milionům voličů schválil s dramatickým výrazem řádného hospodáře státní kasy 40 korun měsíčně k důchodu. A ještě pár stovek k tomu, místo koblih asi.

Či jiný povedený taškář, který si z eráru a poslaneckých náhrad našetřil na 10milionovou nemovistost, urputně se pouští do boje s krvácejícími živnostníky, kteří sice nekradou ve velkém, ale prostě občas čepují pod míru a to se prostě musí prohnat registračními pokladnami…

Nakonec jde o každou korunu, neboť zdrojů pro dotace žlutých polí řepky olejné, či řešení ztrát povedených privatizací (třeba OKD – to má také na svědomí ten čistě vypadající hoch…), tak těch zdrojů není nikdy dosti.

Takže živnostníku, neremcej a plať. A zvyšuj si dobrovolně odvody, abys dostal méně… Nebo vezmi do ruky kalkulačku a počítej.

 

Pár čísel z kalkulačky, ze kterých budete v šoku!

 

Panacek-kalkulackaExistují něco, jako statistiky a kalkulačky. 

 

Mám na mysli třeba statistiky vývoje průměrné mzdy, nebo cen aktiv na burze. A také kalkulačky pro výpočet daní, odvodů a toho, co zbude. Nebo kalkulačky toho, co zbude na konci cesty,  jmenuje se to třeba kalkulačka pro výpočet důchodů. Dnešní svět internetu a online čísel i kalkulátorů, je skvělý. Škoda jen, že jej umí používat v praxi tak málo lidí.

Dnes jsem se na pár takových online kalkulaček podíval, konktrétně na “Kalkulačku výpočtu čisté mzdy”, na “Kalkulačku daní a odvodů pro OSVČ”. Ještě jsem chtěl provětrat “Kalkulačku pro výpočet důchodů”, ale k tomu jsem sílu nenašel…

Zvláště ta Kalkulačka výpočtu čisté mzdy dává celkem děsivá čísla toho, co se odehrává na Levé straně cash-flow kvadrantu.

» Vím, že ty příběhy beznaděje na Levé straně začínají v dětství a v mládí větami typu – dobře se uč, aby z tebe něco bylo, abys měl dobrou práci, dobré zaměstnání… A potom pokračují v dospělosti – makej, nekecej, přizpůsob se. Prodávej svůj čas, talent, potenciál – až do strhání těla.

» A my za tebe vyřešíme tvou jistotu na stáří, důchod. Prostě sem tam přidáme stovku na konci podle inflace, sem tam nějaký benefit zdarma (tramvajenku). Nedostaneš sice zdaleka to, co jsi zaplatil, ale rozuměj tomu – i my přerozdělovači máme svoje potřeby. Naše “hnízdo” nebo “náhrady” či dotace, to také něco stojí…

Nedalo mi to a přece jen jsem si něco spočítal, i když se mě to celkem netýká.

Máme rok 2016. Statistici uvádějí něco, jako průměrnou mzdu v populaci ve výši 26 – 27.000 korun. Neříkají ale, jak z toho lze přežít, nebo užít si kus svobody a sama sebe… A také je jasné, že statistika je i o tom, že se toto číslo netýká 60 % lidí vůbec a malá část lidí, dejme tomu 10 % je na tom výrazně lépe. A 1 % lidí relativně opravdu dobře.

26.000 korun, to je cca 34.840 korun tzv. superhrubé mzdy. Ve své podstatě toto je vaše mzda, náklady vašeho zaměstnavatele na vaši práci. Z této částky vám zůstane cca 20.000 korun čistého, tj. asi 57 %. Nebudu teď do úvah dávat varianty s dětmi, úlevami a složitostmi. Takže cca 43 % vámi vydělaných peněz skončí v černé díře daňového systému ihned.

Z toho, co vám zbude, utrácíte. Na životní náklady – bydlení, stravu, jídlo, rodinu, životní potřeby. Ze všeho, co nakupujete, platíte DPH ve výši 21 %. Rozumějte – další daň z toho, co vám zbylo. Také si připlácíte nejrůznější spotřební daně z toho, co spotřebováváte. Z alkoholu, cigaret, nebo z pohonných hmot – to teď dělá až 50 % aktuální ceny! Nebudu vás šetřit, těch daní a poplatků, které vysolíte ze své mzdy je ještě podstatně více!

» Ve škole jsme se učili o tom, jací že byli ti feudálové vydřiduši, když z lidí vymáhali desátky.

» Dnes lidi zaplatí padesátky, šedesátky i více a ani nemrknou okem. Když poté něco chtějí po systému, který je sdírá, aby následně spravedlivě přerozdělil (a aby zbylo na “hnízdo”, “nezdaněné náhrady” či dotace…), když tedy cokoliv chtějí či potřebují, platí všude dále úředníkům jako mourovatí.

» Proč? Protože v kase systému, který by měl sloužit, žádné peníze stabilně nezbývají. Ba dokonce v něm pravidelně i chybí. Žádný problém, ono se to půjčí. Úroky zaplatí – hádejte asi kdo?

 

Vyberte si – 4 kila zlata nebo past na Levé straně pro bídu na konci…

 

Vraťme se k té kalkulačce a k té průměrné hrubé mzdě 26 tisíc. Vylučme z úvahy inflaci a další proměnné. Počítejme s tím, že příjemce prostě pracuje 40 let za tuto hrubou mzdu. Ono se to tak ve skutečnosti děje, protože mzda je pořád cca stejná, jen čísla a ceny se mění, to je prvek inflace.

Ze mzdy 26.000 korun jde na odvody OSSZ cca 8.190 korun měsíčně – resp. to jde z té superhrubé mzdy, která je ta skutečná a lidem jen zamotává hlavu, aby nevěděli, kolik vlastně vydělávají. Takže ve skutečnosti vydělají 34.840 korun, které se tváří jako 26.000 korun, aby to méně bolelo při faktu, kolik se z toho odvede a kolik toho zbude. Ano, zbude cca 57 %, tj. 20.000 a jenom jakoby na důchod se odvede 8.190 korun. Lživě se tomu říká “sociální pojištění”, ve skutečnosti je to jen další daň.

Protože smyslem jakéhokoliv pojištění je přece zachování a stabilizace pojišťované hodnoty? Zde tomu tak evidentně není. Tj. za 40 let práce příjemce průměrné mzdy odvede v paritě dnešních čísel cca 8.190 x 12 x 40 = 3.931.200 korun !!!

 

Kouknul jsem se dneska na ceny zlata na burze.

 

Zrovna dnes můžete mít 1 oz (unci – 31.1 gramů) investičního zlata za cenu 31.000 korun.

 

To jest za sumu odvedenou na OSSZ za 40 let byste v dnešních cenách měli doma 126 oz,
neboli 3.943 gramů, tj. téměř 4 kilogramy zlata.

Mzda-X-zlato

Ale peníze odvádíte průběžně, proto máte cca prd. Resp. šanci na almužnu na konci své cesty.

Kdybyste měli při nástupu do důchodu doma 4 kila zlata v drobných a mohli byste ho prodávat průběžně podle svých potřeb za aktuální cenu podle podmínek aktuální inflace, tak by vám tato hodnota vycházela cca na 20 let života s nárokem na cca 2x větší důchod, než je ten státní…

Faktem je, že momentálně cca 2,5 pracujícího u nás živí 1 důchodce. Nazývá se to průběžný systém. Protože je něco, jako inflace, vždy budou následující generace lidi do takového systému cpát 2-3 více peněz, než je reálná hodnota toho, co na konci cesty dostanou.

 

Přidávám pár výpočtů k zamyšlení.

 

Při údajné mzdě 26.000 korun je vaše reálná mzda 34.840 korun a čistého vám zůstává 57 %, tj. dvacka za měsíc. Z toho zaplatíte dále na DPH, spotřební dani a poplatcích další až 1/3. Takže k užívání zůstává tak 12-15 tisíc ze částky téměř 35 tisíc, tj. 30-40 %. Nic moc šance třeba proto, že z toho máte řešit tu seberealizaci, užívání života, nebo třeba investování…

Jistě jste si všimli mého příměru “platby pojištění” versus investice do fyzického zlata.

Nakupování zlata nepovažuji až tak za investování. Zisky z vlastnictví zlata jsou relativně malé, někdy i lehce záporné. Zlato je ale nejlepší uchovatel hodnoty, dlouhobě jde s inflací a vždy a v každé době si za něj koupíte cca podobné množství věcí. Je to tedy něco jako alternativní měna.

» Když jste na té Levé straně cash-flow kvadrantu, nikdy se vás tato úvaha nebude týkat. Prostě vám systém penízky sebere a vy si můžete nechávat zlaté sny pouze zdát.

» Pokud ale ropohybováváte cash-flow jako živnostníci, či podnikatelé, můžete nejen šetřit, ale i investovat. Potom je jasné, že mít na konci cesty před důchodem pár kilo fyzického zlata v šuplíku je prostě jistější, než sliby ministryně, paní Marxové-Engels-Leninové.

 

Investiční složka peněz a tvorba bohatství.

 

Rozmnozeni-penezMožná je to pro některé z vás překvapení, ale je to tak. Peníze mají v sobě něco, jako investiční složku. Pokud je umístíte do oběhu správným způsobem, můžete uchovat jejich hodnotu, nebo je dokonce rozmnožit.

» Pokud jsou vám ale odebrány na Levé straně způsobem, který jsem výše popsal, na žádné investování vám peníze nezbudou. Můžete vydělávat kolik chcete, ale s výdělkem se budou zvyšovat i vaše náklady. Maximálně něco ušetříte, bude-li vaše mzda za prodej vašeho času a potenciálu dostatečně vysoká.

» Důvod, proč mohou podnikatelé investovat jednodušeji, je mimo jiné i v tom, že z hlediska cash-flow i daňového systému žijí a podnikají v té lepší části cash-flow kvadrantu. Je ale otázka, proč to většina z nich nedělá. Důvodem je, že neznají investiční složku peněz, které protékají jejich účty, investovat neumí, nebo prostě své investvoání odkládají na jindy, na později, na až pak…

Pustil jsem se do tématů, kterým příliš nerozumím, aby šokovaly i mě!

Ano, opravdu již moc nerozumím tomu, se se odehrává na Levé straně cash-flow kvadrantu. Neumím poradit lidem práce, jak ivestovat, podnikat, jak se mít lépe. Ono rozhodnutí každého, kde a jak svůj život prožije a jak naloží se svým časem, talentem či potenciálem, je totiž výhradně na svobodné vůli každého jedince.

To, co mohu říkat a to co dělám je, že ukazuji, jak to na chodí na té PRAVÉ STRANĚ cash-flow kvadrantu. Protože na ní žiju a podnikám 26 let. Prostě vím, že není moudré spoléhat se na rady a doporučení politiků, kteří nám drancují účty, potenciál, čas a naši svobodu. Vím, že je moudré a účinné se spoléhat na sebe a vzít odpovědnost do vlastních rukou.

Musím říct, že když jsem se zamyslel nad čísly, která zde uvádím, lehce to šokovalo i mně.

» Proč lidé dávají přednost jistotě toho, že na konci své pracovní kariéry nebudou mít nic, jen jistotu almužny a toho, že dostanou méně, než polovinu toho, na co se pojišťovali..?

» Proč dávají přednost “jistotě” před tím, mít třeba právě ty 4 kilogramy zlata před důchodem?

A kolik toho zlata zaplatíte, když patříte do vyšší zaměstnanecko-příjmové skupiny?

 

Nebylo by lepší to zlato prostě mít?

 

» Vyděláváte li cca 50.000 korun hrubého, tj. ve skutečnosti 67.000 superhrubého, zůstává vám nějakých 54 % čistého, tj. lehce přes 36 tisíc korun. Na odvodech na důchodového pojištění zaplatíte cca 15.750 korun měcíčně, tj. přibližně 7.560.000 korun či 7.6 kg investičního zlata za 40 let v paritě dnešních příjmů a cen.

» Vyděláváte li cca 100.000 korun hrubého, tj. ve skutečnosti 134.000 superhrubého, zůstává vám nějakých 52 % čistého, tj. lehce přes 71 tisíc korun. Na odvodech na důchodového pojištění zaplatíte cca 31.500 korun měcíčně, tj. přibližně 15.120.000 korun či 15.2 kg investičního zlata za 40 let v paritě dnešních příjmů a cen.

No, je jasné, že jako zaměstnanci se s představou 5 -15 kilogramů zlata před důchodem můžete rozloučit. Prostě mimo průběžné financování rozpočtu zaplatíte i ta “hnízda”, “nezdanitelné náhrady”, dotace na řepku olejnou, solární megaelektrárny a mraky dalších nesmyslů.

Jste-li podnikatelé, byť i jen drobní živnostníci, naučte se znát investiční složku a povahu peněz, se kterými pracujete! Je to o vašem svobodném rozhodování, o znalostech i důvodech, proč byste to měli dělat.

Mít peníze teď nebo na konci pracovní kariéry, obojí se počítá. Neboť díky penězům a vaší schopnosti pracovat s kalkulačkou, můžete mít podstatně větší míru svobody, svobody času a rozhodování, nezávislosti, nebo seberealizace.

» Když makáte pro druhé, máte šanci na svobodu na příděl a žádné zlato na konci.

» Když makáte sami na sebe, máte šanci na tolik svobody, na kolik si vyděláte a kolik si ji udělíte. A ta hromádka investičního zlata či jiných aktiv na závěr, to závisí již jen na vaší schopnosti myslet. 🙂

 Tak teď nevím, koho z vás jsem potěšil a koho nikoliv.

⇒ Koho z vás jsem naštval a komu jsem otevřel oči?

⇒ Kdo z vás pokračuje do beznaděje na Levé straně a kdo přestupuje?

 

Bavím se tím, co dělám a dělám to, co mě baví.

 

Někdy to i vydělává pěkné peníze. Statistiky vývoje průměrné mzdy něřeším, stejně tak ne nejrůznější kalkulačky na mzdy, daně, odvody či důchody.

Kalkulačka, kterou miluji, je ta v mojí hlavě. Podnikání jsou kupecké počty a matematika 5. třídy základní školy. Není na čase začít opravdu počítat?

 

KDE JSOU MOJE PENÍZE AKTUÁLNĚ?

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

Aktuálně řeším počítání peněz a podnikání

s mými klienty a následovníky na akcích, ke kterým vás zvu!

 

Webinář & DigiPárty 21. prosince 2016 zdarma:

 

Sipka-zlata

FINANCIAL & GOLD HARASSMENT & DVOJITÁ DÁVKA ZLATA…

jirimazur-blog-o-zlate

Prostě jde o podnikání a peníze.

 

Řeším s lidmi a se zájemci  momentálně zejména to, jak a kde vznikají peníze v podnikání na burze a přidávám know-how ohledně investování do zlata a drahých kovů.

Takže, pokud to již znáte, buďte aktivní a přidejte se. Musíte mít ovšem motivaci a znát svoje proč…

A pokud zatím neznáte, nahlédněte… Možná pro vás bude svět podnikání i investování složitější, ale garantuji vám, že to za rozpohybování mozkových závitů opravdu stojí.

» Nejde totiž i nic menšího, než jsou peníze, svoboda a nezávislost. A o život…

» Mít na konci pracovní kariéry těch pár kilo zlata pro lepší důchod, to je nesplnitelný sen pro 99 % lidí.

» Mít těch pár kilo zlata klidně i dříve, to je smysl toho, co děláme na té naší PRAVÉ STRANĚ. Nikoliv kvůli tomu zlatu, ale kvůli té svobodě. Neboť to přece dává smysl!?

Mějte se krásně a díky za to, mohl-li jsem vás inspirovat, nebo klidně i naštvat. Důležité je, aby vám to začlo v hlavě šrotit tím správným směrem!

Jirka Mazur

Dopřejte si svoje večeře v oblacích!


Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Stihli jsme večeři v oblacích..!

 

Dnes je to jednoduché. Stačí být ve správnou chvíli na správném místě a prostě udělat rozhodnutí. A mít na to trošku peněz. Užívat si ale lze i tak, že na každém zážitku vyděláte… Že nerozumíte? Čtěte dále!

Před pár dny jsem serfoval lehce na internetu a vynořila se na mě… Taková lehce bláznivá příležitost. Večeře v oblacích. Inzerát někde, už ani nevím kde… Čtu a koukám na obrázky, večeře a stolování u stolu zavěšeném na laně jeřábem 50 m nad zemí s výhledem na Prahu a k tomu vybraná kuchyně. Kouknu na webu dinnerinthesky.cz na termíny a ceny a zjišťuji, že se ještě nějaké to místečko najde.

 

Zážitky a jisté věci se nemají odkládat.

 

Proto následovala rychlá akce, objednávka, zaplacení. Do emailu přišlo potvrzení, voucher a bylo to. Tak je to dnes na tom internetu jednoduché. Na jedné straně dáte nabídku k akci, vyvoláte poptávku a na druhé straně je někdo, ke komu nabídka přišla tak akorát a prostě udělá objednávku. Ten někdo, to je „cílová skupina“. Jednoduchý mechanismus, jednoduchý byznys. V tomto případě i skvěle realizován. Nakonec znáte to někteří z našich kurzů, zejména z KJMP (Kde jsou moje peníze), víc za penězi nehledejte. Prostě vyrobte poptávku a vyplňte ji! A máte byznys…

Druhý den jsme nasedli do taxíku, byznysového Superbu Laurin&Klement. Také to frčí na objednávku přes net, elektronickou fakturku. Easy and good business. Pro obě strany. Cesta do nákladů. Večeře také, samozřejmě. Vždyť je to tak jednoduché proměnit zábavu v investici, která má vydělávat. Děláte to také tak?

V den, kdy jsem se pro malou akci rozhodl, napsal jsem o tom účastníkům, kteří se přihlásili na můj workshop MILIONOVÝ POTENCIÁL s tím, že jim dám schéma, jak jsem v tomto případě proměnil hezký zážitek v investici, která mi vydělá dejme tomu minimálně desetinásobek. Nicméně pro vás ostatní čtenáře to prozatím bude tajemství, protože to budu probírat jen na workshopu a je již plno. Takže někdy příště… Tak, jak jsem to psal v předešlém článku Váš úspěch se dá předpovědět. Kdo může, ten má. Kdo nemůže, ten nemá a ostrouhá. Ale slibuji, že se to v pravý čas dozvíte. Jen musíte být v pravý čas ve střehu..!

 

Dnes se tedy pro inspiraci podívejte na videjko z akce

 

STIHLI JSME VEČEŘI V OBLACÍCH

Dopřejte si svoje večeře v oblacích!

Je možné, že dát 5-6 tisíc za hodinovou večeři pro dva, je pro dost lidí nedostupná záležitost. Pro jisté procento lidí je to však maličkost. Lidé zejména na PRAVÉ STRANĚ cash-flow kvadrantu sbírají zážitky a chtějí život prožít. Vědí, že mají jen jeden ČAS  a že nejsou žádná ale… Proto se rozhodují snadněji. ŽIVOT V CASH FLOW je život v penězích, které plynou z podnikání. Je to život v jiném daňovém režimu, s neomezenými možnostmi a ve svobodě. Tedy, musí se vědět, jak na to…

Osobně vám, příznivcům mého blogu, přeji, ať to dáváte na tu svoji vysněnou PRAVOU STRANU cash-flow kvadrantu. Udělám pro to pro vás během podzimu opět pár akcí. Je na vás, jak je pro sebe vytěžíte. Dopřejte si svoje večeře v oblacích, nebo na plážích, či kdekoliv, kudy se vypravíte za svými sny. Hlavně je neodkládejte, protože ČAS máte jenom a pouze jeden. V tom jsme na tom stejně.

» Dopřávat si večeře v oblacích z dávek Levé strany (mzdy) je nákladné a je to lehká rozmařilost. Prostě je to jen utrácení a náklady. Vše jde z krvavě zdaněných peněz poté, co vám systém pěkně pustí žilou.

» Dopřávat si totéž na Pravé straně z cash-flow je podstatně levnější, jednodušší a zejména to není rozmařilost, ale vědomé užívání si ČASU a investice.

» Sami si volíte svoji cestu a způsob, jak zacházíte se svými penězi a s časem.

 

Dnes ještě informace z jiného soudku.

 

Souvisí s tématem. Nahoře pod ramenem jeřábu, při tom krásném rozhledu na Prahu a popíjení kvalitního Riezlingu z Porýní, jsem dostal inspiraci a pozval jsem své příznivce z databáze „burza“ na DigiPárty. Mimochodem jsem pro podzimní motivace přikoupil asi 150 g investičního zlata a budu opět postupně rozdávat. Kdo již ode mě cihličku zlata má, ví, jak funguje. Ale o tom příště.

Teď už úplně na závěr moje pozvánka na burzovní webinář ve formátu DigiPárty

 PŘIPOUTEJTE SE, PROSÍM!

Já jenom abyste viděli, že jsem se nahoře na plošině úplně neflákal. Protože na vás na všechny myslím, kudy chodím :-).

Cervena_sipkaVideo a pozvánka na DigiPárty PŘIPOUTEJTE SE PROSÍM, jsou zde!

vecere-v-oblacich-promo

A to je dnes opravdu vše! Mějte se krásně a přeji hezké a úspěšné dny pozdního léta!

Jirka Mazur

 

Co se stane, když se nepřidáte?


Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Vůbec nic. Ale už to sousloví máte v hlavě…

 

Celkem neplánovaně jsem si na léto a podzim nadělil zajímavou tvůrčí činnost. Ale když se v hlavě zrodí myšlenka a jistým souslovím naočkujete pár tisícovek lidí, tak nelze v klidu odpočívat, relaxovat a nic nedělat… Vlastně to ani neumím. Práce, relax, podnikání, cestování, zábava, komunikace s klienty a partnery, akce s rodinou – vše mi nějak splývá do jednoho rámce.

Mám totiž veliké štěstí – dělám to, co mě baví a docela mi to vydělává.

Právě proto mohu za týden vyrazit na desátou letošní dovolenou na dva týdny a z ní žhavit několik online kurzů i burzu dohromady. Vše s velkým efektem a za málo času. Vím, že si mnozí z vás říkáte – jo, to je pěkné, to bych také chtěl. OK, není nic jednoduššího, než nastoupit na palubu programu z Pravé strany !

Většina si ale řekne, hmmm, na to je něco podivného. Peníze se přece vydělávají prací a za tím, co nám Jirka píše, bude nějaká čertovina. No tak jasně, i názory lidí z Levé strany je třeba respektovat. Ale to neznamená, že nelze jít vlastní cestou.

 

Mám pro vás dvě zprávy.

 

Nedříve tu dobrou: Téměř každý z vás se narodil jako svobodná bytost. Každý z vás si za jistých okolností může užívat svobody, nezávislosti, seberealizace i cash-flow a vlastního času. Proč tomu ale tak není?

Tak tedy tu špatnou: Pro většinu z vás to není. Systém, ve kterém žijete a kterému věříte, o to nemá zájem a nechce vás pustit. 60 % lidí na to nemá mentální a osobnostní předpoklady. OK, beru to tak, že to příroda tak nastavila. Dalších 20 % lidí to nedá, protože má strach. Dalších 20 % se pokusí o vlastní cestu, ale z těchto zbylých 20 % uspěje jen 20 %. A tak tady máme na Pravé straně pouze 5 % spokojených a relativně svobodných lidí.

Systém učí lidi jistě hodně užitečných věcí (teď ale nevím, které to jsou), ale taky spoustu ptákovin a mystifikací. A zejména prvoplánovitě vychovává moderní otroky. Jistě, pracovat někdo musí, ale proč zrovna já, říkají si někteří rebelové mezi vámi. Jasně, taky jsem si to říkal nejen já, ale i celá řada lidí ze zmíněných 20 procent. Jen někteří to ale dali. Proč?

Zejména proto, že v populaci chybí jakékoliv finanční vzdělávání, vzdělávání o tom, jak nejlépe využít vlastní potenciál, čas a jak být přínosný pro společnost. Ukradený potenciál rovná se voliči, platiči daní a ovce. OK? A aby bylo jasno – opravdu vím, že na té levé straně prostě musí 80 % lidí být a zůstat. Je škoda, že nedostanou příležitost ti, kteří v sobě ten potenciál a touhy mají. Je podivné to, že pouze tak 20 % lidí miluje svou práci a ti ostatní to prostě nějak přežívají. Hledají jistoty třeba 40-50 let, aby poté zjistili, že byli lehce podfouknuti. V lepším případě dostanou před koncem cesty diplom, vázu a kytku.

Většina se odebere mezi sociálně potřebné. Aby neremcali, mladý sociální demokrat, který nikdy nepracoval ani nepodnikal, jim z eráru dá 600 korun před vánocema, aby si zajistil opětovné zvolení (neříká se tomu náhodou korupce?).

V tomto systému nemá smysl řešit systém jako takový. Je ale dobré jej pochopit, jak funguje, jak jsou nastaveny mechanismy. Lidé na Pravé straně buď ze systému vystoupí a získají ČAS, svobodu, nezávislost a většinou i peníze. Nebo systém využívají nebo jej rovnou řídí (třeba jistí oligarchové, ale to je jiná liga).

 

Žijeme v báječné době a na správném místě!

 

Ale je třeba brát věci, jak jsou. Nechápu, proč si lidé stěžují, když si mohou svoji cestu vybrat sami. Aby bylo jasno, já si také nestěžuji, pouze pro sebe pojmenovávám realitu, jak ji vidím. Ve skutečnosti totiž žijeme v báječné době a na správném místě!

Můžeme se svobodně vyjadřovat. Já mohu psát to, co píšu. Můžeme pracovat pro někoho, ale také nemusíme. Můžeme si užívat, cestovat. Můžeme tvořit, podnikat a mít se lépe, nebo klidně hůře – prostě jak chceme a jak je nastavena naše hlava. Proč jen méně, než 10 % lidí má nastavenou hlavu a myšlení na tu PRAVOU STRANU cash-flow kvadrantu?

Ano – tušíte správně, je to informacích a o vzdělání. Lidé na Pravé straně mají svoje tajemství a postupy a neradi se o ně dělí. Ve školském systému a od společnosti kolem sebe se o nich nedozvíte vůbec nic.

Ve čtvrtek na DigiPárty jsem pro vás otevřel dvě verze programů z Pravé strany. Jistě o nich víte a někteří ještě váháte, máte přece ještě pár hodin…

 

Co se stane, když se nepřidáte?

 

Řeknu vám to narovinu. Nestane se vůbec nic – a věci i život kolem vás zůstanou tak, jak jsou, vše zůstane při starém. Pokud jste takto spokojeni, je to v pořádku. Sousloví ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ vám ale již uvízlo v hlavě a bude se vracet dlouho. Vlastně již napořád, je jako virus – už se myšlenky na Pravou stranu nezbavíte. Raději se vypněte z mých zpráv.

Budete poměřovat svůj život, svoji pozici v systému, své příjmy, přátelé a partnery podle měřítek Levé a Pravé strany. Neboť to jsou dva světy, z nich jeden pro vás zůstane navždy nepoznán. Tajemno a mystifikace zůstanou.

 

Co se však stane, když se přidáte?

 

Řeknu vám to narovinu. Věci kolem vás se začnou ihned měnit. Vydáte se na cestu, ze které to již nepůjde zpět. Posunete se. Toto se stalo první třema stovkám lidí, kteří jsou na cestě na Pravou stranu spolu se mnou pouhých pár měsíců a jsou nadšeni. Však se podívejte na to, co říkají o své Cestě na Pravou stranu..

A co podnikatelé, živnostníci? Jasně, i zde se budou změny odehrávat velmi rychle a již se dějí. Zjednodušíte si život, vyděláte více peněz a získáte více času a svobody.

Jak to chci dokázat? Jednoduše, prostě vám v letním kurzu předám 10 % těch nejlepších zkušeností, návodů a vychytávek z mých 25 let úspěšného podnikání pro 90 % toho, co v reálu potřebujete pro svoji cestu na Pravou stranu! Žádné kopírování nikoho, vše autentické a v prověřené kvalitě mých vzdělávacích programů.

A proč to dělám? Protože mě to baví a beru to teď jako svoje poslání. Když jsem totiž na začátku roku vypustil svoje krátké video s názvem ROK PRO MŮJ ŽIVOT, stalo se to, že mě stovka lidí požádala o to, ať jim prozradím, jak to dělám a ať jim ukážu cestu a směr. Tak jsem se do toho pustil a oba letní programy v beta verzi jsou tady:

Cervena_sipkaCESTA NA PRAVOU STRANU Premium a ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ Business

 

Jeden kurz pro lidi z Levé strany a druhý pro kolegy z Pravé strany, resp. pro živnostníky a malé podnikatele, kteří si věří a chtějí uvolnit svůj potenciál, více vydělávat, mít více času a také radosti z byznysu.

 

Vím, že většina z vás to prostě teď se mnou nedá…

 

Hlavní výmluvy, které slyším, jsou:

» Nemám čas. Jasně, to chápu… Kdyby mě někdo přemlouval, abych šel pro někoho pracovat na Levou stranu, taky bych se asi vyděsil. Nicméně času máme všichni stějně. Lidé z Levé strany i ti z Pravé strany, kteří to dokázali. Nevidím rozdíl mezi časem toho, kdo se vymlouvá a mezi časem mým. Den, týden, měsíc či rok nám každému trvá stejně. Jen jej umíme využívat s jinou efektivitou a náplní.

» Vyzkouším to až pak. Třeba na ten podzim – bude ještě program otevřený, ptají se lidé. Jasně, že bude, odpovídám. Ale již za dvojnásobek ceny a ztratíte TŘI měsíce. A jiní získají náskok. A ze zkušeností vím, že žádné příště, jindy, až pak a podobně nefungují – je to program většiny lidí v hlavě.

» Nemám peníze. Taky chápu, ale vlastně ani moc ne… 90 % podnikatelů, které znám, začínali z nuly. Já jsem také svůj byznys startoval v pronajaté garáži. K čemu vlastně lidé chtějí a potřebují startovací kapitál do začátku, kdy ještě neumějí pracovat s penězi a o podnikání nic nevědí?

Potom jsou ještě výmluvy a argumenty, které chápu. Zdravotní stav nebo věk. Píše mi hodně lidí, kteří se cítí být podvedeni systémem a tím, že již věci nestihnou pro vysoký věk. Nechci vám zde těmi příběhy kazit radost, ale jedno vím jistě. Neměli byste sami u sebe takové příběhy vůbec dopustit. Jsou smutné.

Daleko více mě těší pozitivní a nadšené reakce odvážných a těch, kteří jsou již na Pravé straně. Říkají – Jirko, to je skvělé, že říkáš věci tak, jak jsou a že učíš lidi to, aby se měli lépe, aby pochopili pastičky systému. Je skvělé, že je učíš to, co jsi sám vyzkoušel a to, co ti funguje. Jo, kolik peněz jsme museli prodělat a koli času jsme museli ztratit, než jsme na některá ta tajemství a souvislosti v podnikání přišli, říkají mnozí…

 

OK, vy další již ztrácet nemusíte, stačí, když se prostě přidáte :-).

 

Tito lidí mě nabíjejí zpětnou vazbou, inspirací a energií, která způsobuje to, že i prázdninách budu lehce pracovat a budu se věnovat první várce více, než 200 nadšených lidí. Ta energie v rámci FB skupiny, zpětné vazby a komunikace je prostě neskutečná. Měníme společně život a svět pro 200 lidí. Co si více přát? Přidá se ještě někdo, máte pár hodin ještě, potom to zavírám!

Mnozí doufají, že až tato neplánovaná minikampaň ohledně výmyslů z Pravé strany skončí, budou mít více klid a sem tam si ode mě stáhnou nějaká ta moudra. Chci jen napsat toto.

Nekončím, ale začínám a budu pokračovat tak dlouho, dokud mi alespoň TISÍC LIDÍ neřekne, že jsem je úspěšně převedl na Pravou stranu a až mi první tisícovka podnikatelů potvrdí, že jsem jim zjednodušil život, vydělal více peněz a motivoval k získání ČASU  a svobody.

To je můj cíl… A je mi jedno, co si o tom myslíte. Ale klidně mi napište a dejte zpětnou vazbu!

Takže pokud vás zajímají programy z PRAVÉ STRANY, podnikání či investování, zůstaňte. Pokud nikoliv, tak se klidně odhlašte s odběru mých zpráv, ať nezamořujeme digitální prostor vzájemným neporozuměním. Chápání světa a reality z Levé a Pravé strany je totiž zcela odlišné. Takže rozumím těm, co mě nechápou, ale moc mě nezajímají. Ale zejména rozumím těm, co pochopili a udělám pro ně to nejlepší, co je v mých silách.

Wau, to bylo opravdu moc dobré, že jsem vám to takto mohl napsat. Díky!

Mějte se krásně na obou stranách cash-flow kvadrantu. I když vím, že na té Pravé to je prostě lepší a jednodušší!

Jirka Mazur

Autor konceptu a programu ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ.

Jak získat Tajemství z Pravé strany?


Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Jak si opravdu zjednodušit život, vydělávat více peněz a mít se lépe?

 

Znáte Kiyosakiho Cash-Flow kvadrant? Robert Kiyosaki v něm dělí lidi do čtyř kvadrantů podle toho, jakým způsobem si vydělávají peníze, tj. podle toho, jak jim funguje cash-flow. Cash-flow je něco jako „tok peněz“ a tento termín používají zejména ekonomové v souvislosti s toky peněz v rámci firem a obchodních korporací. Usilují o to, aby jejich cash-flow bylo kladné, zdravé a stabilní. Tomu jistě rozumíte.

 

Lidé z Levé strany

 

Lidé z Levé strany CF kvadrantu mají jiné cash-flow, než lidé z Pravé strany. Lidé na Levé straně, zejména z kvadrantu Z, získávají své peněžní dávky za vykonanou práci jednou měsíčně a poté je po zdanění podle potřeby utrácejí. Těžko zde můžeme hovořit o nějakém cash-flow.

Lidé z Levé strany jsou měsíčně krutě zdaňováni a v následných nákupech čehokoliv ihned průběžně olupováni o další daně zvané DPH, spotřební daně a nejrůznější poplatky. Z toho, co jim zbývá, by si chtěli užívat, nebo dokonce podnikat, investovat či naplňovat vlastní sny.

Že to mají s tím svý cash-flow bídné, je každému jasné. Přesto 80 % lidí celý život naivně nebo z pohodlí věří tomu, že to tak má být a že možná bude lépe. Svůj čas a svůj potenciál odevzdávají jiným lidem, systému, nebo jsou o něj rovnou a bez ptaní oloupeni.

Pocit frustrace, promarněného života nebo beznaděje nejen z bídného cash-flow, ale i z nedostatku seberealizace, svobody a příležitostí, zkracuje život a vede k chaosu v hlavě. Pouze 20 % lidí na Levé straně miluje svoji práci, svoje poslání a rádi a naplno předávají svůj potenciál v dobré víře, že to tak má být. Pokud náhodou skončí v zaměstnání, nebo odejdou do důchodu, v lepším případě dostanou diplom, vázu nebo kytku. Obvyklejší je, že poděkování je chladné a následný život mizerný.

 

Lidé na Levé straně věří v jistoty a spravedlnost a jsou mnohdy frustrováni z toho, že obojí neexistuje.

 

Lidé na Levé straně prodávají svůj ČAS a svůj potenciál za almužnu, jejíž výše se cca rovná hodnotě pracovní pozice na Burze práce. Nikdo jim nedá podstatně více, nebo méně za to, že pracují lépe, více tvořivě, nápaditě, nebo za to, že si zvyšují kvalifikaci. Přidáno je jim jen podle tabulek a podle pravidel Burzy práce.

Svoboda na příděl pár týdnů v roce, zasekání do nejrůznějších pseudopovinností a neefektivní využívání času, dříve nebo později vyvolá v hlavách některých lidí z Levé strany myšlenky, zda-li by přece jen nemohlo být lépe. Jestli by to opravdu nestálo za to, vzít odpovědnost a osud do vlastních rukou a jít prostě na své. To často bývá první krok do sektoru S mezi soukromé drobné živnostníky a podnikatele…

I ti malí podnikatelé či živnostníci ze sektoru S prodávají svůj čas, talent a potenciál jiným lidem za peníze. Ale činí tak za většinou výhodnějších a více férových podmínek. Pro mnohé z nich je sektor S jenom přestupní stanicí při Cestě na Pravou stranu.

Již ve čtvrtek 5. 11. se dozvíte, jak pro sebe získat byznysová Tajemství z Pravé strany!

Proč byste o to měli usilovat? Čtěte dále!

 

Lidé na Pravé straně.

 

Lidé na Pravé straně to mají s cash-flow zcela odlišné. Toky peněz vyrábějí, vytvářejí. Přetavují svoje sny, vize a myšlenky na peníze. Neprodávají svůj ČAS jiným lidem, ale vytvářejí něco jako „strojky na peníze“. Firma, systém na vydělávání peněz, něco, co generuje hodnoty, za které lidé platí. Říkáme, že lidé na Pravé straně jsou M – tj. majitelé firem.

Rozumějte – majitelé firem a systémů na vydělávání peněz. Bez ohledu na to, jak tyto systémy vypadají, jak fungují a jaké je jejich poslání, mají společnou jednu zásadní záležitost – vydělává to Majitelům peníze. A to většinou stále, často i bez nutných zásahů majitele, opakovaně, cyklicky. Každá firma nebo obchodní společnost vypadá jinak a každá je výsledkem přemýšlení a odrazem osobnosti Majitele.

80 % lidí na Pravé straně miluje svoji práci.

» Dělají to, co je baví.
» Dělají to, čemu věří a co jim dává smysl.
» Dávají ostatním lidem hodnoty a mimo peníze získávají uznání, společenskou prestiž nebo seberealizaci.

 

Lidé na Pravé straně neprodávají svůj čas, ale svoje myšlenky. Když k nim přidají pákové efekty a další ingredience a tajemství z Pravé strany, mohou vydělávat velké peníze. Peníze si potom spojují s hodnotami, jako jsou ČAS :: SVOBODA :: NEZÁVISLOST :: SEBEREALIZACE.

Lidé z Levé strany netuší, že získat tyto hodnoty na Pravé straně je daleko jednodušší, efektivnější a že výsledky mohou být prostě ohromující.

 

Ingredience, návody, postupy, znalosti, know-how lidí z Pravé strany jsou opředeny tajemstvím a častým neporozuměním. Dokonce i mnoho lidí na Pravé straně o těchto tajemstvích nemá potuchy a získávají je a osvojují si je postupně.

Někdy se k tomu propracují vlastní pílí, intuicí a průběžným poznáním. Pomáhají jim v tom síly a zákonitosti, které buď pochopili včas, nebo průběžně v čase, a které jsou prostě pro lidi z Levé strany nedostupné. Pokud některé z nich znají, potom jim to celkem k ničemu není, protože jim za to nikdo nezvýší plat, ani nepřidá svobody.

Pokud podnikatelé a obecně lidé na Pravé straně pochopí tato tajemství a postupy myšlení ve svém byznysu vědomým způsobem, jejich podnikání nastartuje s raketovým pohonem k hvězdným sférám. Ve čtvrtek 5. 11. si pro ně můžete přijít!

 

Poselství z Pravé strany

 

Zjednodušit si život, mít více času, vydělávat více peněz, naučit se žít v cash-flow, užívat si života, rodiny a dávat lidem kolem sebe – to je častou vizí chytrých lidí na Pravé straně.

» Cesty k tomu existují a jsou známé.
» Pouze o nich lidé nevědí a neumí je efektivně používat.
» Systém je nastaven tak, aby většina z toho byla navždy skryta pro 90 % lidí.

 

Jak pro sebe získat Tajemství z Pravé strany?

Jak je efektivně využívat a aplikovat ve vlastním životě a podnikání?

 

Mnozí lidé mi říkají – taky bych podnikal, ale nemám čas nebo peníze. Nebo jsou zde ještě jiné okolnosti. Říkám všem jedno – času máme odměřeno všichni stejně, den každého z nás má stejných 24 hodin. Jde jen o to, jak efektivně s časem nakládáme, kam zaměřujeme pozornost a úsilí.

Moje hodina podnikatele má stejných 60 minut, jako hodina experta či chytrého člověka z Levé strany, ale díky ingrediencím a poznaným tajemstvím Pravé strany ji používám 100x nebo 1000x efektivněji. Nemám vůbec pocit, že bych pracoval intenzivněji nebo náročněji. Pouze přemýšlím o tom, co dělám, proč to dělám a pro koho to dělám.

Mimochodem, znám osobně stovky podnikatelů.

Všichni rozjeli svůj byznys na Pravé straně z nuly.

Neplakali, že nemají čas nebo peníze. Prostě to udělali.

A co vy, dáte to také? Máte příležitost!

 

Mýtus

 

Existuje jeden mýtus. Ten je o tom, že podnikání je dřina a řehole. Nevím proč a kdo to tvrdí, ale čtu to často. Jistě jsou v podnikání období, kdy je třeba více zabrat. Pokud podnikatel ví, že to, co dělá, mu dává smysl, může být efekt jeho práce neuvěřitelný. Pokud mu nějaká činnost smysl nedává, klidně si dá pauzu, dovolenou, relax kdy chce – nemusí se dovolovat o dovolenou na zotavenou z hrozné dřiny.

Lidé na Pravé straně sice říkají, že pracují. Nicméně je to úplně jiný druh činnosti. Fyzická nebo intelektuální námaha, která je o tom, že tvoří. Přetvářejí myšlenky, sny a vize na reálné projekty, systémy a peníze. Těžko tomu říkat práce, protože tak činí s vášní, milují to, co dělají a dělají to s jiným efektem.

Není práce jako práce. Stejná práce na Levé či Pravé straně přináší jiné efekty, výsledky a peníze. A hlavně slovo „práce“ má na obou stranách jiný význam. Lidé na Levé a Pravé straně mluví jinou řečí. Jsou to jiné světy. Je to jiný život.

Pro většinu lidí bude z nejrůznějších důvodů nedostupný, ale část z vás má prostě šanci, jak získat pro sebe Tajemství z Pravé strany. A někteří si dokonce dáte šanci je i používat.  Protože získané hodnoty, čas, svoboda, nezávislost, seberealizace a další z Pravé strany, za to prostě stojí. Co říkáte?

 

Přeji hezký den všem a správné inspirace z Pravé strany!

Jirka Mazur

 

Kostky jsou vrženy, již není cesta zpět..!


Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Alea iacta est. Kostky jsou vrženy!

 

Příběh na úvod.

 

V roce 49 př.n.l. 10. ledna se stala historicky významná věc, která ovlivnila navždy chod dějin. Událost, která změnila svět. Římský konzul Gaius Julius Caesar (100 až 44 př.n.l.) v tomto roce překročil řeku Rubikon, která byla považována za hranici mezi Předalpskou Galií a  Římskou Itálií.

Římské právo zakazovalo kterémukoliv vojevůdci překročit řeku se stálým vojskem, zákon tak chránil republiku před vnitřní hrozbou. Julius Caesar tím, že řeku Rubikon překročil, tento zákon porušil a vzal na sebe absolutní odpovědnost za svoje konání. Po překročení řeky se v bitvě u Farsalu se o rok později  střetl s Pompeiem Magnem, porazil jej a stal se pánem Říma a doživotním diktátorem.

Alea iacta est, neboli Kostky jsou vrženy – řekl údajně tento Říman tuto slavnou větu. Toto rčení znamená jasné a stručné označení stavu či situace, kdy nelze couvnout či vzít rozhodnutí zpět; v podobném smyslu se užívá i slovní spojení překročit Rubikon.

 

Před 25 lety začal můj příběh.

 

Jen o něco později, za dalších 2040 let jsem pro sebe já odstartoval svůj příběh, ve kterém zpětně vidím paralely. Udělal jsem krok, který změnil můj život a již nebylo cesty zpět. Že překračuji Rubikon, jsem nevěděl, ale tušení velkých věcí bylo na obzoru zcela jasné! Děly se potom opravdu velké věci!

V únoru 1990 jsem si totiž jako jeden z prvních na tehdejším ještě MěNV v Havířově zažádal o svůj první živnostenský list. Bylo pár týdnů po sametové revoluci a bylo jasné, že můžeme začít dělat legálně a naplno to, co bylo před tím pololegální a zcela potlačováno – podnikat.

Začátky byly skvělé, mou první zakázkou bylo sundávání několikatunové pěticípé rudé hvězdy, jako symbolu staré doby, ze šachetní věže dolu Darkov na Karvinsku. Mimoto, že to bylo dost akční a užili jsme si u toho spoustu legrace, vydělali jsme s parťákem za víkend svých prvních 25 tisíc korun. Tak řádově asi 2x více na každého, než byla moje měsíční výplata. Vzpomínám si, jak nám bánští záchranáři, kteří dozorovali akci z bezpečnostního hlediska, jinak zarytí bolševici, prorokovali: „Hoši, hoši, vy tady na podzim budete dávat ty hvězdy zpátky..“ A my jsme odpovídali: „Tak to si holenkové (rozuměj – soudruzi) pověsíte sami, protože na podzim my již budeme někde na Floridě..“

Na počátku nové éry svobody jsme vůbec netušili, že tady budeme za pár let budovat něco jako kapitalismus. Slovo podnikání bylo omezeno na takové spíše živnostenské přizdiplácání. Taky nebylo vůbec jasné, jak se takové podnikání vlastně buduje. Zkouška z politické marxistické ekononomie z vysoké školy se ukázala býti poslabší kvalifikací pro budování kapitalismu. Vše jsme dělali na koleně, od píky, je to na dlouhý příběh.

Potom jsem za pár měsíců opustil brány podniku a jistoty zaměstnání, k nelibosti rodiny, manželky i tchýně. Tyto milé osoby mě viděly spíše v pozici budoucího vedoucího, poté nadvedoucího, náměstka, ředitele… A já místo toho pronajal garáž mezi kalovými rybníky, partu málo kvalfikovaných brigádníků a za kus vlídného slova a láhev levné whisky jsem získal svoje první milionové zakázky. Uff, start byl opravdu skvělý.

Když jsem začínal podnikat, myslel jsem si toto – když se mi nebude dařit, mám kvalifikaci, vždycky se mohu vrátit.

Vůbec jsem netušil, že jsem překročil svůj Rubikon a že není cesty zpátky!

 

Kostky byly vrženy a mě čekalo desetiletí, pro mě na začátku netušeného dobrodružství, jehož výsledkem byly skvělé firmy, první podnikatelské držkopády a krize, rychlá a efektivní řešení. Za pochodu jsem se učil základy podnikatelské ekonomie, daní, práva, marketingu, logistiky, řízení lidí a spoustu dalších, pro nás tehdy úplně nových věcí.

 

Kostky byly vrženy, Rubikon překročen.

 

Během 1-2 let bylo zcela jasné, že již není cesty zpět. Podnikání přinášelo nejenom peníze, ale zejména adrenalinové situace, úžasné a nové věci, svobodu, nezávislost. Vlastně neplánovaně jsem se stal opravdovým ředitelem středně velké firmy se stovkou zaměstnanců. Moje milé dámy, manželka i tchýně, byly s mým kariérním postupem spokojeny. Poučení – když to na nejvyšší post ve firmě, kde pracujete, trvá dlouho, prostě si založte vlastní firmu. Je to rychlejší!

Následovalo 12 let, kdy jsem ve stavebnictví, v mezinárodním obchodě, malé energetice i v distrubuci zboží na vnitřním trhu udělal obrat několik miliard korun. Že mi z tohoto období příliš nezbylo, alespoň ne adekvátně, přisuzuji mimo jiné i tomu, že jsem byl sice šikovný podnikatel a marketér, ale nevěděl jsem nic o procesu investování.

Můj život zcela měnilo i to, že jsem se jako koníčku věnoval i poradenství v oblasti marketingu a podnikání, udělal jsem desítku skvělých marketingových auditů podle vlastní strategie 80/20. Zařadil jsem do svého života vychytávky z Kiyosakiho, Napoleona Hilla, Richarda Kocha, Adama Abdera a celé řady mých oblíbených autorů.

Kolem roku 2003-2004 jsem vycouval z klasického podnikání a svoje aktivity jsem na další roky přesměroval na burzu, vzdělávací projekty a na podnikání s využitím internetu.

Mimo skvělé úspěchy, vydělané peníze, procestovanou půlku světa a jiné radovánky, jsem si samozřejmě musel přetrpět a hlavně vyřešit několik podnikatelských krizí, malérů nebo dokonce proher na burze. Několikrát jsem toho opravdu měl plné zuby.

Ale když už jsem ten Rubikon překročil, opravdu nebylo cesty zpět.

 

Život mě naučil, že každá krize, každý průšvih jsou řešitelné. Život mě naučil, že peníze se vydělávají procesem myšlení a nikoliv prací. Peníze, firmy a projekty do mého života přicházely i odcházely. Co zůstávalo v hlavě, bylo kumulované know-how.

S úžasem jsem sledoval, jak se moje podnikání fyzicky zmenšuje, ubývají mi metry čtvereční kanceláří a skladů, počet zaměstnanců a starosti, ale příjmy rostou! Do podnikání jsem totiž začal vědomým způsobem nasouvat veškeré nabyté know-how, vše jsem začal stavět na efektivních postupech marketingu. Chytrými způsoby práce s penězi, investováním, vytváření vlastního know-how (žádné tupé kopírování někoho) jsem se dostával do vytoužených kvadrantů.

Přidal jsem vědomou práci s pákovými efekty a Pravidlem 80/20. V posledních dvou letech jsem se neplánovaně stal i expertem na internetový marketing a podnikání. Čím méně pracuji, tím lépe mi to jde.

Tajemné síly z Pravé strany pracují konečně v můj prospěch.

Je to úžasné a dost dobré.

 

Uvědomil jsem si svoje poslání.

 

Jako koníčka a vedlejšák jsem měl v minulých 10 letech proces vzdělávání. Bylo a je to vzdělávání v oboru, který mě bavil. Mými offline a v posledních dvou letech online kurzy prošlo několik tisíc lidí. Komunikace, pomáhání, inspirace, vzdělávací projekty pro podnikatele a pro lidi, kteří chtějí sdílet se mnou podobné hodnoty, to mě opravdu baví.

Uvědomil jsem si, že je to vzdělávání mimo systém. Věci se v reálném životě dějí a odehrávají jinak, než jak se je lidé učí na středních či vysokých školách. Svůj příběh v podnikání jsem dal navzdory tomu, jaké ptákoviny nás ve školách učili. Pochopil jsem, že je třeba učit se od těch nejlepších a nikoliv od neúspěšných učitelů či profesorů, nebo samozvaných lektorů či koučů.

Od koho se učíme, s kým sdílíme svoje příběhy, takový máme následně život.

 

Pro rok 2015 jsem si pro sebe nardinoval životní styl, který jsem si sám pro sebe nazval ROK PRO MŮJ ŽIVOT. Prostě čas pro sebe, pro svoje koníčky a pro rodinu. Bylo mi ale jasné, že vybudovanou pozici na trhu nechci opustit. Cesta byla jediná – vylepšit metody online komunikace, internetového marketingu a automatizace procesů v podnikání. Výsledkem je skutečně to, že v letošním roce pracuji na půl plynu, mám za sebou 7 dovolených v 7 destinacích (Kapverdy, Rakousko, Itálie, Japonsko, okruh Středozemím) do konce května a dalších 5-6 naplánovaných do konce roku. Finanční příjem jsem zvýšil zatím jen o 20 %, ale proces automatizace a výroba „Plážového automatu“ je na dobré cestě.

 

Také jsem vám ale na začátku roku veřejně slíbil,

 

že vymyslím nějaký program, v rámci kterého odhalím svoje zkušenosti z 25 let podnikání a předám vám na cestu pro Pravou stranu ty nejlepší rady, návody a inspirace, které znám.

Tak vznikl postupně myšlenkový koncept ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ, jehož jsem autorem a v těchto dnech to poprvé digitálně zajiskřilo. Dal jsem do sítě první sdělení, první webinář a první videopřednášku na toto téma a příští týden začínáme v Praze novou éru pro desítky podnikatelů a dalších zájemců o Cesty na Pravou stranu. Od podzimu jich budou stovky, možná tisícovka.

» Je mi jasné, že opět překračuji Rubikon.
» Akce je spuštěna a není cesty zpět.
» Kostky jsou vrženy.

Totéž se ale přihodí všem z vás, kteří se přidáte! Pokud uděláte první krok, není cesty zpět!

Můžete se klidně přidat hned, pokud máte morálku, srdce na pravém místě a odvahu!

ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ vás vtáhne a již nepustí!

 

Na Pravé straně vždy bylo, je a bude jen pár procent populace. Pravá strana je můj život, tam bije moje srdce a tam chci lidem, které to zajímá, vysvětlovat svoje postupy a inspirovat je. Pokud se přidají lidé z Levé strany a s otevřenou myslí a odvahou, jsou samozřejmě vítáni. Ale musejí se připravit na jiný svět a zásadní nutnost změn. Bez těch to prostě na Pravou stranu nejde. Mí kolegové podnikatelé a investoři teď chápavě pokyvují hlavou, protože mi rozumějí. Rozumí i čtenář tohoto článku?

 

Mám pro vás návrh. Pokud rozumíte a chcete, udělejte AKCI!

 

Podívejte se na záznam z Webináře:

Zde je záznam z webináře, který vidělo již přes 1500 lidí.

Mám téměř 2 stovky odpovědí, nadšených emailů a vzkazů. Jsem rád, že ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ rezonuje mezi mými 10 % skvělých lidí. Patříte mezi ně i vy?

 

Jako malý dárek vám zdarma a jen tak dávám k dispozici i úplnou verzi prezentace k přednášce 13 TAJEMSTVÍ CESTY NA PRAVOU STRANU. Máte ji v odkazu pod videozáznamem!

Prostudujte si ji v kontextu s přednáškou ze záznamu webináře i s tímto článkem. Pokud vás to bude inspirovat k akci, nebo vás to nakopne ke změně, potom jste správnými příjemci mých e-mailů a článků.

Pokud vám to nic neříká a na Levé straně hodláte setrvat, potom se klidně odhlašte z mého emailingu (je to technicky snadné, stačí kliknou dole v emailu na příslušný link). Pohodlí, jistoty a pro mnohé promarněný život a čekání na důchod, také mohou být pro někoho hodnoty! 80 % lidí to tak prostě má nastaveno, chápu to. Pouze nerozumím…

Opravdu se na záznam podívejte a můj eBooku si vyzvedněte pouze vy, kteří jste již na Pravé straně, nebo jste vážnými adepty! Je zde totiž riziko, že vás myšlenka Pravé strany pohltí a již nepustí. Překročíte svůj Rubikon a budete na své cestě na Pravou stranu. Pravá strana je skvělý prostor pro život pro chytré, šikovné a odvážné lidi.

Ale budu upřímný – budu rád, když někdo z vás zůstane na Levé straně. Někdo přece musí také pracovat, co?

 

Takže teď doporučuji 3 možnosti:

 

1) Odvážně se podívejte na záznam, stáhněte si prezentaci k přednášce 13 TAJEMSTVÍ CESTY NA PRAVOU STRANU  a jděte do akce. Hned! Není na co čekat. Život je krátký na to, promarnit jej žitím a prací pro jiné. Sny a vize nepočkají. Pokud má změna přijít, potom co nejrychleji. Tak to mám nastaveno já a funguje to skvěle. Jen to chce motivaci a odvahu.

2) Neuděláte nic, pomyslíte si svoje a neodhlásíte se z mého emailingu. Pro jistotu – co kdyby se zde přece jen našel nějaký ten chytrý a snadný návod či inspirace pro lidi z Levé strany? No, můžete zůstat. Ale zklamu vás. Světu na Levé straně prostě nerozumím, dobrou práci neseženu, s dluhy neporadím, osobní rozvoj na témata červených penženek, chození přes žhavé uhlíky, školy hubnutí, návyků, esoteriky všeho druhu, MLM, NLP, značky a hypnooblbování, tak to je mimo mě a je to v převážné míře opravdu jen pro hlupáky a lidi z Levé strany, co raději v klídku a v pohodlí věří nesmyslům, než by zapojili hlavu a proces myšlení. Mistrů osobního rozvoje je opravdu jako šafránu. Jo, vím, myšlení je někdy nadmíru namáhavé…

3) Vypněte to tady hezky rychle, pěkně a disciplinovaně se odhlásíte z mého emailingu a vrátíte se v pondělí nadšeně do svého zaměstnání, na pracák, nebo se zapíšete na nějakou kandidátní listinu politických vyžírků. Respektive se věnujte jakékoliv neproduktivní činnosti na levé straně. To je mi potom celkem fuk. Přiznávám se, že pro 80-90 % z vás nemám vůbec nic. Ani nikdy mít nebudu.

Respektuji, že 80 % lidí o hodnoty, jako jsou ČAS :: SVOBODA :: NEZÁVISLOST :: PENÍZE a další, prostě nestojí, nebo jim to stačí v televizi…

Tak se nám to tady krásně vyčistilo, projasnilo a 10-20 % odvážných si může vykasat kalhoty nad kolena a s klidem přejí svůj Rubikon.

Čekám na vás s kolegy z Pravé strany na druhém břehu!

 

Přeji hezký den všem!

Jirka Mazur
Autor konceptu ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ

 

Kdy a jak udělat tu správnou věc pro správné lidi?


Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Jaké je vaše zaměření a koncentrace, takový je váš život!

 

Mám hodně práce v těchto dnech. Ale nestěžuji si, je to výjimečná záležitost. Pracuji málo a dělám to, co mě baví a dělám to s takovým efektem, že z toho mám opravdu radost! Přál bych vám totéž.

Život na Pravé straně je prostě fajn… Rád jej s vámi sdílím :-).

Co dělám letos? Žiju skvělý ROK PRO MŮJ ŽIVOT, za pár dnů se chystám na letošní sedmou dovolenou a další tři do konce roku jsem objednal. Příjmy jsem zatím oproti loňskému roku nezdvojnásobil, jak jsem si slíbil, ale jsem na dobré cestě. Podnikání na burze, internetové projekty i pasívní investice fungují a vyrábějí mi tu největší hodnotu, která existuje a tou je ČAS!

 

Správné věci pro správné lidi ve správný čas.

 

Říkal jsem si, že je třeba dělat správné věci pro správné lidi a ve správný čas. Je to jednoduché, říká se tomu koncentrace a zaměření pozornosti.

 

Dělám správnou věc?

Aktuálně se svým týmem připravuji III. ročník online kurzu Hrajeme si na burze. Nejsem si jistý, jestli je to ale ta správná věc pro vás všechny. Budu upřímný, myslím si, že nikoliv. Burza je opravdu adrenalinové a náročné podnikání pouze pro připravené, uspěje na ní pouze 10 % účastníků.

Tak z výše uvedeného sdělení se může zdát, že si úmyslně dělám antireklamu na svůj špičkový produkt, kterým můj online kurz jistě je. Vždyť jím již prošlo přes 800 lidí a pro tento ročník je jich přihlášeno již více než 25O a bude jich jistě dvojnásobek. Ale nechci vám věšet bulíky na nos a vytvářet plané naděje.

 

Dělám tuto věc pro ty správné lidi?

Učím lidi základy burzovních spekulací v podmínkách reálné burzy, ale bez rizika! Neřeším, jak s mým kurzem dále naloží, kde a s kým obchodují. Podle mých odhadů po mém kurzu burzu vyzkouší tak 60 % účastníků. Jiným jsem ušetřil peníze za to, že jsem je naučil vnímat reálná rizika.

Co se ale opravdu naučili a naučí všichni, to je trénink postupů pro cestu na Pravou stranu Kiyosakiho Cash-Flow kvadrantu. Ano, cesta ke svobodě a nezávislosti se odehrává na Pravé straně, nikoliv na Levé. Lidé o tom nemají tušení a v rámci kurzu jim objevuji nový svět podnikání a investic.

Naučí se pracovat s pojmy spekulace, pravděpodobnost, rizika, plánování, pravidla, strategie a naučí se rozhodovat ve zrychleném režimu. Jako bystření mozku a trénink myšlení pro cestu na Pravou stranu je to skvělé!

 

A kdože jsou ti správní lidé?

No přece ti, kteří jdou do akce, jistě vás nebude nikdy více než 10 % a to je dobře, protože většina lidí musí zůstat na Levé straně. Někdo přece musí pracovat!

Kde budete za pár měsíců nebo za rok vy? Jste ti správní lidé pro moje inspirace? Jsem já ten správný člověk pro vaše inspirace? Nevím, ale vím, že magnetismus dění funguje…

 

Dělám tuto věc ve správný čas?

Popravdě, nevím. Je jaro a internet je zavalen nabídkami nejrůznějších kurzů, nabídek od skvělých a seriozních až po pěkné ptákoviny a blázniviny.

Pouze některé věci stojí za pozornost!

Jinak ten správný čas je vždy ten, který je právě teď. Ne až pak, někdy jindy, až bude čas, až budou peníze, až bude motivace… Naopak, kdo se neumí rozhodovat systémem „práve teď je ten správný čas“, tak mu většina věcí a příležitostí v životě ujede! Pouze teď totiž tvoříme svoji budoucnost!

 

Takže ano, na vlastní otázky z úvodu si odpovídám takto:

 

Právě teď, ve správný čas, dělám pro ty správné lidi ty správné věci :-).

A myslíte si, že jsou z toho lidé pouze nadšeni? Tak jistě, z 90 % mám nadšené a pěkné reakce na kurz, na webináře, na eBooky a další věci, které pro lidi dělám. Občas ale i já v podnikání šlápnu vedle a pár lidí naštvu. Nebo jsou zde lidé z Levé strany, kteří jsou na Levé straně tak vlevo, že nechápou vůbec nic! Respektuji je, ale já se prostě musím zaměřovat na ty svoje správné lidi. Asi mezi ně patříte, když čtete tento článek!

 

Máte rádi svou práci, svůj život, svůj osud?

Co vlastně v životě milujete a co děláte pro to, abyste to měli?

 

Já miluji hodně věcí → svůj čas, svůj život, děti, ženu, rodinu, přátele, svoje koníčky, byznysy, klienty a všechny příležitosti, které si vytvářím. Plus cestování, zážitky a radosti ze života. Ale vím, že si toho mohu užívat právě proto, že jsem pochopil pravidla a tajemství z Pravé strany. Bez toho by život byl těžší. Co milujete vy?

Co opravdu chcete? Zamýšlíte se nad tím někdy, nebo si říkáte až pak..? Říkáte si: Někdy se nad tím zamyslím, až budu mít čas, prostor, peníze. Neboť bez času a peněz se věru špatně přemýšlí!

 

Je burza tou pravou příležitostí?

Tak to bych si nikdy nedovolil napsat ani nikomu povědět! Určitě je poctivé říct, že nikoliv. A burza a podnikání na burze jistě není jedinou a hlavní cestou k finanční svobodě a nezávislosti. Ale je možným prostředkem, možnou příležitostí. Je to technicky a technologicky nejjednodušší podnikání na světě.

Je mnoho důvodů, proč stát ani vaše okolí neusilují o vaše finanční vzdělání. Mají totiž hrůzu z toho, že byste byli více svobodni a nezávislí. Jak jsem psal, pro mě, pro stovky a tisíce dalších lidí je příležitost burzy mimo jiné i o tom, aby si doplnili vzdělání, aby si vyzkoušeli vlastní hlavu a svoje schopnosti. Ne všichni uspějí…

Nebo si jen procvičí mozky a myšlení k cestě na Pravou stranu a vzdělávají se správným směrem. Neboť i oni hledají ty správné příležitosti pro správné lidi ve správný čas.

A to je cesta na Pravou stranu! Zajímá vás to?

 

Kde v byznyse leží peníze?

 

Jak funguje Pravidlo 90/10 v životě, podnikání a na burze? Proč mají lidé z Pravé strany nástroje, vychytávky, tajemství a možnosti, které lidé z Levé strany nechápou a nikdy je nemohou mít a používat?

Proč 90 % všech peněz na burze i ve všech oborech podnikání vydělá méně než 10 % všech subjektů, podnikatelů, spekulantů či pokušitelů štěstí? Jaké mají nástroje, podmínky či schopnosti, které ostatní nemají? Mají nějaká tajemství, která ostatní neznají? Jaké mají návyky a pravidla hry? Na burze se mnohému dá naučit ve zrychleném režimu…

Jak se naučit základy burzovních operací a doplnit si efektivně podle Pravidla 90/10 finanční vzdělání bez operace mozku?

 

Tou odpovědí je – správné zaměření, koncentrace…

 

To, jaké máte zaměření, fokus a na co se koncentrujete v těchto dnech, to rozhoduje o vaší budoucnosti, o vašich penězích, o vaší cestě i seberealizaci.

Rozhodujete o tom úplně sami!

Úspěšní lidé z Pravé strany mají koncentraci na peníze, podnikání, procesy a know-how Pravé strany. Nerozptylují se hloupostmi.

 

Proč to píšu?

Právě v těchto dnech praská slovenský i český  internet ve švech pod náporech nejrůznějších nabídek a programů. Záračné weby, radosti z kdečeho, značky totální i pekelné, jazykové kurzy, hypnoblázniviny, školy svádění, nevýchovy, magnetismus a marketing všeho druhu, osobně rozvojové a NLP kurzy. Nabídka je bláznivá, kudy vede cesta?

Tak nebudu vám radit, ani psát, čemu se věnovat, neboť čemu věnujete pozornost, tam to roste. Máte šanci na zkratku na Pravou stranu, ale také to prostě nemusí být pro vás.

Jenom vás prosím, abyste svoji pozornost zaměřovali správně. Neboť právě svoji přítomnost přetavujete ve svoji budoucnost :-). A naučte se žít podle Pravidla 90/10, je to skvělé. Ale o tom přístě!

A ještě bych měl v závěru článku něco nabídnout. Co tak zdarma a ihned

 

eBook O svobodě a nezávislosti!


 

Je váš, pokud se zaregistrujete na moji druhou DigiPárty!

 

Přečtěte si eBook a přijďte si ve čtvrtek večer poslechnout pár šikovných lidí, budeme si povídat o cestách na Pravou stranu, o investování a o aktuálním tématu, kterým je u mě v těchto dnech právě burza a online kurz Hrajeme si na burze.

 

O čem je mimo jiné tento eBook, který uvolním pro tuto akci?

 

Úvaha o investování a svobodě jinak, než je obvyklé.
Nahlédněte do světa na Pravé straně a přečtěte si,
proč je vše jinak, než si lidé myslí!

 

Z obsahu eBooku O investování a svobodě:

» Co je to finanční svoboda a nezávislost?
» Proč lidé na Pravé straně investují jinak?
» Proč Lidé z levé strany nemají a nebudou mít tyto možnosti?
» Co můžete udělat pro to, abyste šli cestou ke svobodě?
» Jaká jsou tajemství lidí z Pravé strany, o kterých možná nevíte?
» Jaké tři investiční tipy pro vás v eBooku mám?

 

Pro koho z vás je to dnes ta správná informace ve správný čas?

 

Napište mi, přijďte na DigiPárty a buďte se mnou v akcích!

Jirka Mazur

 

P.S. Musím vám něco prozradit.

 

Tento článek by nikdy nevznikl bez inspirace mého kamaráda Erika Hoffmana. Erik je jedním z nejlepších expertů na internetový marketing na Slovensku a jsem nadšen z toho, že sdílí do placu svoje know-how a postupy. Náhodou jsem se včera podíval na Erikovo video z projektu Raketový web. Pochytal jsem pár nosných myšlenek a napsal tento článek. Vím, že pro mnoho z vás jsou zde důležité informace, které společně přetavíme v peníze a je to správný krok na cestě na Pravou stranu.

Normálně bych o tom ve víru vlastní kampaně vůbec neuvažoval, ale video a inspirace Erika Hoffmana jsou natolik silné, že je prostě musím doporučit dále. Je to v souladu s mým posláním inspirovat vás na cestu na Pravou stranu, i když trošičku strhávám fokus stranou. Ale proč  ne, když vím, že několika z vás to pomůže stejně, jako mně.

Leverage, finanční páka informací umí být někdy přímo zázračná:

Chytrá a férová cesta do zákazníkovy peněženky přes Raketový web!

Podnikat, vydělávat a poskytovat správnou službu ve správný čas těm správným lidem, to je skvělá myšlenka, Eriku. Děkuji!

Zaměření


Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Zaměřujete pozornost správným směrem?

 

Jistě čtete moje články mimo jiné i proto, že hledáte motivaci a inspiraci k cestám ke svobodě a nezávislosti. Ty cesty mohou být různé, stejně tak vnímání pojmu svobody a nezávislosti. Jistě se však asi shodneme s většinou z vás, že k oné svobodě je dobré mít peníze. Dnešní doba je prostě taková, že kvalita života a jeho užívání prostě souvisí s tím, jak úspěšně se plní, či doplňuje vaše konto v bance. Esoterici a snílci mi teď prominou, ale většina z toho, co v životě prožíváme, nebo prožívat chceme, prostě s penězi souvisí.

 

Jistě také znáte knihy od Roberta Kiyosakiho a jeho CASH-FLOW KVADRANT. Míra a úroveň svobody a nezávislosti je pro lidi na levé a pravé straně tohoto kvadrantu jiná, někdy značně rozdílná.

Zaměstnanci a Soukromníci, lidé z levé strany kvadrantu, prodávají svůj čas za peníze jiným lidem. Hodnota jejich příjmů souvisí s hodnotou jejich práce na burze práce, i když soukromníci mají přece jen větší možnosti. Ale také jinou odpovědnost a jiné osudy.

A jistě vnímáte, že lidé z pravé strany kvadrantu, Majitelé podnikání a Investoři, to mají se svobodou a nezávislostí jinak. Mimo jiné i proto, že čas, který mají, využívají zejména pro sebe a příjmy jim plynou jiným způsobem. Jiným lidem neprodávají svůj čas, ale svoje myšlenky. Jinak zaměřují svoji pozornost a používají jiné nástroje, možnosti a jistá tajemství, která jsou pro lidi z levé strany víceméně zapovězena.

 

Život na pravé straně.

 

Život na pravé straně CF kvadrantu je jiný. Liší se v mnoha parametrech. Lidé z pravé strany zaměřují svoji pozornost na výsledky, na život i podnikání jiným způsobem, jiným směrem a požívají si jiné míry svobody, nezávislosti i toku peněz, protože mimo jiné chápou zákonitosti finančního světa a podnikání tak, jak se běžně ve školách neučí a jsou výsledkem pochopení určitých principů a tajemství. Asi byste chtěli vědět, o jaké principy a tajemství se jedná?

Moc se těším na to, že je s vámi budu již tento rok postupně sdílet. Vím, že lidé, jako jste vy, hledají svoje inspirace a motivace různě. Mými semináři prošly tisícovky lidí a v online komunikaci jich mám stovky. Proto je mimo jiné tak důležité, umět i relaxovat a občas se odpojit. Letos to plánuji v konceptu, který jsem nazval ROK PRO MŮJ ŽIVOT.

Život na pravé straně, to si vyžaduje hodně přemýšlení a jisté úsilí pro to, dostat se tam a pochopit, jak tam věci fungují. Lidé z levé i pravé strany kvadrantu málokdy přemýšlejí o svých cestách v těchto souvislostech. Většinou se jejich životy vyvíjejí nahodile.

Ti zvídavější a akčnější hledají a čtou ty správné knihy, jiní absolvují různé kurzy, semináře, sdružují se do zájmových společenství, hledají svoje cesty individuálně, či v kolektivních akcích. Problém je určit ty správné směry, ty správné cesty, nebo najít to správné ZAMĚŘENÍ.

 

Chtějí lidé vydělávat více peněz? Chtějí mít více svobody?

 

Naprostá většina lidí by ráda měla k dispozici více peněz, a proto hledají cesty. Většina z oné většiny potom hledá cesty konvenčními stezkami, přes zaměstnání a práci. Chtějí peníze a místo toho hledají lepší práci či zaměstnání. Proč rovnou nehledají ty cesty k penězům? Kde a kam zaměřují svoji pozornost? Zdá se vám tato myšlenková konstrukce absurdní?

Naprostá většina lidí, kteří hledají lepší zaměstnání či práci kvůli lepším penězům, zjistí, že tudy cesta až tak nevede. Více vydělaných peněz se mnohdy rovná větším životním nákladům na společenský status a adekvátní radovánky. Může být lépe, ale té svobody nepřibude a nezávislosti již vůbec ne. Spíše naopak, protože systém je nastaven tak, aby ty nejvíce pracovně angažované jedince co nejvíce vyždímal.

Není tajemstvím, že 60-80 % lidí dlouhodobě nebaví práce, kterou dělají. Nicméně pro sebe nevidí jiné alternativy. Mnozí z nich se začnou pídit po informacích a začnou zaměřovat pozornost někam jinam. Problém je, že většinou špatně. Nedostatek finančního vzdělání v populaci je celkem zdrcující.

Špatně zaměřovaná pozornost vede ke špatným výsledkům.

Je jen menšina lidí, kteří ve své práci nalezli poslání a štěstí a neměnili by za nic na světě. Možná jen nevědí, že by mohli dělat celkem totéž a na pravé straně kvadrantu by vydělávali mnohokrát více za stejnou činnost i kvalifikace.

Dotaz pro vás:
Děláte rádi to, čím se živíte na té správné straně kvadrantu? Kam zaměřujete svoji pozornost?

Je to opravdu zásadní otázka! Na co zaměřujete svoji pozornost vy? Já osobně ji zaměřuji na efektivní podnikání a vydělávání peněz a následně na to, abych mohl užívat přiměřenou kvalitu života a inspirující seberealizaci. Díky tomu mohu mimo jiné věnovat část svoji pozornosti i vám.

 

Proto moje rada může znít takto:

 

Spojujete-li svoji budoucnost, osobní svobodu a nezávislost s penězi,
podnikáním a jasnými záměry pro seberealizaci,
jejímž výsledkem může být ČAS PRO VÁŠ ŽIVOT,
potom je to v pořádku a máte šanci.

Ale musíte svému konání dát jasný záměr.
Zaměření, koncentrace, fokus a využít pár tajemství úspěšných lidí z pravé strany!

 

Nicméně těch směrů, kam lidé zaměřují pozornost, je dnes k dispozici skutečně hodně a většina z nich k cíli nevede. Knihkupectví jsou zahlceny knihami planých esoteriků, osobně-rozvojových šílenců, úspěšných i neúspěšných podnikatelských konceptů. Jak a kdo se v tom má vyznat? Chystám pro vás článek – doporučená literatura v praxi úspěšného podnikatele, perly z mojí knihovny.

Také těch online kurzů je nadměrné množství. Různé restarty, magické weby, radosti z kdečeho, značky, komunikace o úspěchu, jazykové kurzy, blázniviny… Musím říct, že mám osobně TOP10 kurzů z podnikání a marketingu a tak-tak stíhám jejich myšlenky a obsah, taky vám připravím předvýběr toho, co má význam.

 

Nicméně se na vás i na mě řítí další.

 

Já v tom mám jasno. Chci vydělávat peníze, chci svobodu a nezávislost. Proto tímto směrem zaměřuji pozornost nejen na to, co sám studuji, nebo podporuji v rámci podpory partnerských programů, ale také na to, do jakých projektů se pouštím.

Proto jsou v mém zorném poli a v rámci doporučování pouze programy a akce zaměřené na podnikání a vydělávání peněz. Chápu, že nejen burzou živ je člověk a podporuji koncept, mít příjmy minimálně ze 3 zdrojů – z podnikání, z burzy a budování pasívních příjmů. Všimněte si, že nikoliv ze zaměstnání, tomu procesu příliš nerozumím, na to expert nejsem.

Zde je jasné, že to, co vás zaujme, k tomu zaměříte svoji pozornost a podle toho se bude vyvíjet vaše budoucnost. Protože máte všichni vyměřen jen jeden čas a ten se nedá natáhnout, zvažujte moc pečlivě, kam svoji pozornost budete nadále směrovat. Jestli na esoterickou a osobně-rozvojovou problematiku, učit se dovednosti, o kterých se domníváte, že vám chybějí, nebo se můžete rovnou zaměřit a koncentrovat na svoje současné nebo budoucí podnikání, protože

 

Kam zaměřujete pozornost, tam to roste!

 

Zeptám se vás: uvažujete o tom, kam a proč zaměřujete svoji pozornost, svou koncentraci a čemu věnujete čas? Je vám jasné, že pokud nejste úplně spokojeni se svoji součastnou situací, se svými financemi, perspektivou nebo seberealizací, je něco špatně? Aktuální stav je výsledkem minulých záměrů. Kam jste zaměřovali svoji pozornost, tam vám to vyrostlo. Nebo také možná nevyrostlo vůbec nic, protože záměry a schopnost koncentrace chyběly.

Zamyslete se nad tím,

 

Kam zaměřují pozornost lidé na pravé straně?

 

Jak to, že minoritní skupina v každé době i společnosti je prostě úspěšnější, má více peněz a umí si a zejména může si užívat více života? A nejen to, že si lidé z této skupiny mohou užívat, ale často mají i více peněz, energie a času pro to, aby mohli pomáhat druhým. Přitom někdy budují své podnikání, finanční impéria a ve výsledku to může lidem z levé strany připadat až neskutečné.

Jednou z příčin je primární zaměření lidí z pravé strany k jejich cestě, k výsledkům a seberealizaci. Neřídí se konvenčními názory levé strany a dělají věci podle sebe. Pokud  jsou úspěšní podnikatelé, zaměřují se na podnikání a vydělávání peněz. Pokud studují knihy, kurzy nebo se účastní seminářů, potom neztrácejí čas a zaměřují se na informační zdroje a inspirace, které vyhovují jejím záměrům. To jest na knihy a akce o podnikání, marketingu, prodeji a zejména vydělávání peněz.

A také se zaměřují na zdokonalování dovedností s používáním nástrojů lidí z pravé strany, které jsou na té levé straně kvadrantu celkem nedostupné. Používají nástroje, principy, tajemství a vychytávky, o kterých jen málo lidí z levé strany ví, jaké to jsou a jak je používat.

 

O jaké nástroje, principy, tajemství či vychytávky se jedná?

 

Těším se na to, že je s vámi v průběhu letošního roku postupně proberu. A pozor, nebude se jednat jenom o burzu, protože ta je pouze nástrojem a součástí. A také vynikajícím prostředkem pro urychlení finančního vzdělání. Ale chci vám otevřít to nejzajímavější z praxe 20 let svého podnikání. Bude to o cestě z levé strany na pravou, budou to tajemství, návody a vychytávky v praxi. Málo teorie, hodně praktických návodů. Moc se na to těším, až vám vysvětlím postupy, které umožňují žít například ROK PRO SEBE nebo zajímavý ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ.

Přečtěte si, jaké akce pro vás připravuji a na co šetřete nejen peníze, ale zejména ČAS a pozornost, čili správné ZAMĚŘENÍ. Zejména tehdy, až se budete v tomto období rozhodovat, jakou chytrou knihu si koupíte, jaký seminář navštívíte, nebo jaký online kurz na téma podnikání a peníze absolvujete. Pozor na riziko špatného směru, protože čas máte všichni jen jeden :-).

Spoléhat se člověk může jen na svoji hlavu, na své srdce a ruce.

Kam toto vše zaměří, tam se dějí věci…

Kam zaměříte pozornost v jarních měsících vy? To je na vás. Jen vás chci informovat, co pro vás chystám, aby vám neuteklo něco z mých inspirací:

 18. dubna jsem se zúčastnil jako speaker akce Hvězdný byznys v Brně, kterou organizoval Zdeněk Steiner. Jeho akce jsou hodně o byznyse a praktických inspiracích a návodech.

   Akce již proběhla, byla skvělá. Díky všem z vás, kteří jste se účastnili!

 

 Již 30. dubna začínám sérii několika webinářů a DigiPárty, v rámci kterých vás pozvu do III. ročníku online kurzu Hrajeme si na burze. Ve čtvrtek 30.4. večer ve 20:00 chystám Webinář II. na téma Jak začít na burze & 7 kroků pro rychlý start. Hlídejte si emaily! Ke kurzu budeme přidávat HNB Preminum Club a další obsah. Minulými ročníky prošlo přes 700 lidí, z nichž většina je stále v akci! Pokud vás příležitost burzy zajímá, již teď si rezervujte nejen peníze, ale zejména čas. Kam zaměříte pozornost, tam vám to poroste!

 Rok pro můj život & Život na pravé straně je název semináře, živé akce, kterou chystám na sobotu 6. června v Praze. A jak napovídá obsah, bude to o podnikání a o tom, jak s nástroji lidí z pravé strany získat čas pro sebe a mít možnost žít nejen rok pro vlastní život, ale také si jej prostě užívat na pravé straně! Na tuto akci se hodně těším, už se průběžně připravuji.

Do online kurzu HNB i na seminář v červnu budu teprve pozvánky posílat, takže prosím o trpělivost. Informuji o nich zejména proto, že mám hodně dotazů na to, kdy už to vypukne a také chci vaši pozornost a koncentraci udržet správným směrem.

Protože tam, kam budete zaměřovat svoji pozornost, tam vám to poroste.

Já zaměřuji pozornost k cestám ke svobodě a faktické nezávislosti. Peníze a podnikání k tomu patří, životu na levé straně kvadrantu již moc nerozumím. Přesto se chci podělit o zajímavé myšlenky, návody, know-how, nebo chcete-li i tajemství. Moje akce jsou vhodné pro lidi z pravé strany a pro ty, kteří tam směřují. Ale i další zvu, pokud jim mohu pomoci, nebo je inspirovat. Mohl bych o tom ještě dnes napsat něco více, ale nechám si to na další články!

Užívejte si jaro a přeji vám to správné zaměření a koncentraci!

Jirka Mazur

 

Co s tím uděláme?


Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Krátké pojednání o svobodě a nezávislosti

 

ROK PRO MŮJ ŽIVOT.  To není název nějakého esoterického či osobně-rozvojového programu, ale realita, ke které v tomto roce zaměřuji svoji pozornost.

Kam zaměřujete svoji pozornost, tam to roste! Znáte to? Práce, podnikání, práce, starosti, práce, radosti, kolotoč desítek let, který je pro 90 % lidi normou. Ale umíte si život představit jinak? Uvažujete o tom, kam směřujete? Proč děláte to, co děláte? Jak dlouho to ještě budete dělat a jak to bude vypadat v cíli? Kde máte svůj cíl?

Produktivní život člověka trvá kolem 40-50 let. Za tu dobu se většina lidí snaží odmakat nějaké ty roky, aby byla odpracovaná doba na důchod. Začíná to studiem, pokračuje prací (někdy), potom kariérou, další prací. Někdo si vyzkouší podnikání, menší či větší adrenalin. Do toho se zplodí a vychovají (?) děti, postaví dům (v lepším případě), stihne se několik desítek dovolených, stovka bujarých večírků… Někdo stihne napsat knihu, postavit továrnu, nebo napsat stížnost na osud. Všem je vyměřen stejný čas, na jehož konci všechny čeká vypínač do polohy OFF. A je to…

Mnoho lidí se někdy v průběhu toho svého produktivního věku zamýšlí nad tím, co to znamená svoboda a nezávislost. Po většinu času totiž není ani kdy na podobné záležitosti pomyslet. Většina lidí se nad těmito pojmy zasní v případě, že do rukou dostanou správnou knížku, nebo do emailu článek. Nebo právě ty dovolenkové záchvěvy svobody, kdy si člověk někde na plážích, či v horách řekne, to by se dalo vydržet i déle.

ROK PRO MŮJ ŽIVOT si ordinuji již potřetí. Pokaždé to vypadá jinak. Již 2x jsem si dovolil téměř celý rok vypustit a věnovat jej výhradně sobě a rodině. A musím říct, že to bylo úžasné. Možná o tom někdy napíšu knihu nebo eBook. Letos jsem se rozhodl potřetí. Ale s malou změnou. Chci průběžně dělat to, co mě baví a sdílet to s lidmi, které to může inspirovat.

 

Malé odbočení a pár informací o tom, co plánuji.

 

Za pár dnů míříme na svoji letošní čtvrtou dovolenou na 5* lyžování. Abych z toho svého plánu neuhnul, mám naplánovány cesty až do konce tohoto roku! Téměř všechny s dětmi, rodinou a přáteli. Do toho si plánuji čas i pro své podnikání a projekty. I když práci omezuji na půlku, předpokládám, že cash-flow vylepším dvojnásobně.

Když nad tím tak uvažuji, jak je možné, že mohu prožívat život, který mě baví a naplňuje, uvědomil jsem si, že za vším stojí poznaná a realizovaná tajemství života na pravé straně Kiyosakiho cash-flow kvadrantu a poznání vychytávek, o kterých jsme se sice ve škole neučili, ale podnikatelská praxe mi je prostě ukázala.

Rozhodl jsem se, že vám něco z toho průběžně předám. Takže lehce pracovat budu. A také se těším na ty další chvíle relaxu, kdy se na lanovce na lyžích, nebo někde v exotické destinaci rozvíří myšlenky a inspirace, které šupnu do mého MACu a pošlu je za vámi!

Jenom tak na okraj, abyste si nemysleli, že úplně lenoším, tak právě pracuji obsahu III. ročníku kurzu Hrajeme si na burze, přidáváme HNB Premium Club. Za pár dnů, resp. od 27. dubna startujeme krátkou kampaň! Už se na ni chystejte!

Koncem dubna, konktrétně již 30. dubna chystám krátkou sérii webinářů k problematice burzy, plánuji zřejmě naposledy otevřít III. ročník kurzu Hrajeme si na burze, hlídejte si emaily. 

Na 6. června na sobotu potom chystám živou akci, seminář na téma ROK PRO MŮJ ŽIVOT (název možná ještě upravím), akce bude v Praze. Těším se, že vám budu celý den vyprávět o svých byznysových zkušenostech a vychytávkách, které mi umožňují žít čas pro sebe :-). Nebude to žádná esoterika.

 

Tak, to jsem na chvíli odbočil a vrátím se avizovanému úvodu.

 

Finanční svoboda a nezávislost je jistě to, co vás zajímá. Každý si pod těmito pojmy představuje něco jiného a přitom podobného. Že nejen pocit, ale i praktické užívání si svobody souvisí s penězi, o tom se asi s většinou z vás shodnu. Hojnost peněz ale ještě nutně nemusí znamenat nezávislost. Rád to téma s vámi otevřu, zrovna píšu nový eBook.

Aby bylo o čem uvažovat, možná dnes přidám malé zamyšlení, jak jsou na tom lidé s penězi a bohatstvím. To, jestli se cítíme finančně komfortně, nebo ne, je relativní. Uvažování o penězích, bohatství a svobodě či nezávislosti bude u každého člověka vypadat odlišně. Jistě bude rozhodovat, ke které skupině lidstva nebo ve společnosti se řadí, jak je na tom v pomyslné Pyramidě bohatství.

Dnes tedy již jen krátká úvaha:

Svoboda a nezávislost

 

Původně jsem zamýšlel, že napíšu jenom krátké pojednání o tom, co je to svoboda a nezávislost a jakou to má souvislost s penězi a tvorbou bohatství. Když však vidím kolem sebe tolik nepochopení pro tyto pojmy a zejména zmatení kolem souvislostí pojmů svoboda a peníze, rozhodl jsem se začít těmi penězi…

To, co je pouze pro některé z vás samozřejmé, je totiž pro 90 % populace zcela obestřeno tajemstvím a nejasnostmi.

Ukážu vám na šokující souvislosti a vysvětlím, proč je potřeba na cestách ke svobodě začít přemýšlet nejen o penězích, ale zejména pro ně začít něco dělat. Jdeme na věc.

Co jsou to cesty ke svobodě? Proč svoboda, o čem to vlastně? Jak se dotýká našich životů?
Co můžeme udělat pro svou svobodu? Chceme ji? Proč?

Otázky svobody a nezávislosti patří mezi zásadní existenciální témata, které lidé řeší od nepaměti. Nebo také neřeší. Vše je o tom, jak mají tato témata zakotvena ve své mysli a jak dalece jsou pro jejich životy důležitá.

Slova SVOBODA a NEZÁVISLOST jsou hodnotové pojmy. Nedají se exaktně změřit, zvážit, zhodnotit.

Názory, vnímání a názor na tyto kategorie lidského pojetí v kvalitě prožívaného života, mohou být naprosto různé. Budou se lišit v čase a v historických souvislostech, budou odlišně vnímané ve společenských, politických a náboženských systémech i v místě, ve kterém žijete, ve společnosti, se kterou se stýkáte, v rodině, u sousedů, v práci.

Svoboda a nezávislost budou mít jiné parametry a hodnotu pro skupinu bohatých nebo velmi bohatých lidí a jinak budou vnímány chudou či nemajetnou většinou. Pro boháče je svoboda sednout si do vlastního letadla a vydat se na odpočinek na vlastní ostrov, kdykoliv se mu to zlíbí.

Pro chudého je svoboda se najíst, odpočinout si a někde na chvíli se v klidu pod palmou či v úkrytu tiše svobodně zasnít. A může to být zasnění o přízemnějších věcech.

Dnes ještě odbočím k očekávanému tématu, k penězům.

 

Víte, že

 » 10 % lidí v populaci na celé planetě vlastní a ovládá 90 % veškerého bohatství, majetku a peněz? Že tomu tak bylo po celou dobu historie lidstva, je tomu tak i dnes a bude i nadále? Že na to přišel před více než sto lety Vilfredo Pareto, jistě znáte. Zdá se vám to spravedlivé?

 

Jak je tomu dnes?

 » Asi 85 nejbohatších lidí na planetě drží majetek větší, než je majetek poloviny lidstva, tj. majetek asi 3.5 miliardy lidí.

 » Asi 300 nejbohatších rodin celého světa má v držení 66 % veškerého majetku, zdrojů a bohatství na planetě Zemi.

 » Odhadem 0.5 až 0.7 % dospělé světové populace, asi 30-35 milionů dospělých lidí, drží majetek v hodnotě přes 100 bilionů dolarů. To znamená, že asi 40 % celkového světového jmění je v držení necelého procenta soukromých osob.

 » Potom se tato nerovnoměrnost snižuje. Dalších asi 380 milionů dospělé populace, tj. asi 7.5 %, vlastní dalších více než 40 % světového jmění a bohatství.

 » Bezmála 80 % světového bohatství je tak v rukou pouze 8 % dospělé populace.

 » Dalších 12 % lidí potom vlastní dalších 15 % světového bohatství.

 » Na zbývajících 80 % populace potom zbývá pouhých 5 % bohatství, zdrojů, majetku a peněz. Z toho na 2/3 připadá pouze 1 % světového bohatství. Pro 3 miliardy dospělých lidí připadá pouhé jedno procento globálního bohatství… Moc si svobody užívat nemohou.

 

OK, tak nějak to prostě je. Zdá se vám to spravedlivé? Mohou být parametry svobody a nezávislosti stejné nebo podobné pro všechny lidi?

Rozumějte, změnu ani revoluci v tom neuděláme.

Ale co můžeme – můžeme, je svobodně se zamyslet nad tím, jak se věci mají a co můžeme udělat pro sebe, pro své blízké a pro jiné lidi, abychom se dostali co nejvýše na vrchol majetkové pyramidy – Pyramidy Bohatství, a mohli si tak nejen užívat světa, mimochodem po docela krátkou dobu, ale také něco pro sebe i druhé udělat.

Co s tím tedy uděláme?

Mám návrh, sdílejme společně svoje cesty, návody a rady, které vedou ke svobodě, k nezávislosti a k naplěněnému životu. Začněte tím, že o těch věcech budete intenzívně uvažovat, neoboť kam zaměřujete svoji pozornost, tam vám to roste :).

To lze s penězi jistě lépe a snadněji, než bez nich. Podívejte se, kde se nacházíte v pyramidě světového bohatství a zamyslete se nad tím, kde se nacházet můžete a zejména, zda  a co opravdu chcete!

Pozná někdo, z jakého zdroje jsem citoval druhou půlku článku? Jednalo se o některý z mých eBooků. Chtěli byste toto téma rozvíjet? Napište mi!

To je dnes vše. Přeji všem hezký den a díky, že jste si článek přečetli!

 

Jirka Mazur

 

Kam půjde vaše pozornost, zaměření a koncentrace v roce 2015?


Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

 

Zasloužíte si klid, čas na relax a pohodu!

Zasloužíte si peníze a ČAS PRO SEBE!

 

 

Jaký byl Váš rok 2014?

 

Jaký byl váš rok 2014? Možná jste jej před pár dny bilancovali, možná dělali předsevzetí. Ani jedna z těchto činností nemusí dávat smysl. Minulý rok již neexistuje, prostě není. Vše, co bylo, je v minulosti a nemá smysl se tím moc zabývat. Vše co bude, stane se jako odraz toho, nač myslíme, jak se cítíme tady a teď.

Předsevzetí a plánování nemusí dávat smysl, pokud to bude pouze o tom, co bychom mohli nebo chtěli dělat. Všelikeré plánování toliko pro hovado jest, řekl by J. A. Komenský. Důležitější, než plánování, je vize, sen, touha, prostě – chtění. Není-li chtění dostatečně intenzívní, hovádka se napasou…

Pokud je mou vizí Svoboda a nezávislost, potom to  není o tom, co plánuji,
že mě bude bavit v budoucnosti. 
Ale je to o tom, dělat to, co mě baví teď.

Jaký byl váš rok 2014? Ten můj byl skvělý, ale již je minulostí. Minulost neexistuje, je prostě fuč. Minulost zkoumám občas pouze na grafech z burzy, ale i to se někdy jeví jako irelevantní. Nic z minulých dějů budoucnost neurčuje. Pouze přítomnost je důležitá, budoucnost tvoříme tady a teď. Je to jednoduché.

Moc přeji sobě i vám, aby tento rok 2015 byl skvělý a opět tím nejlepším. Možná si říkáte, že je to klišé. Ale ono je to prostě tak – jak myslíte, tak se stane. Myslete proto jen v těch nejlepších variantách. A ono se to stane.

 

Zasloužíte si klid, čas na relax a pohodu! Zasloužíte si peníze a ČAS PRO SEBE!

 

Respektive zasloužíte si to, nač myslíte, po čem toužíte. Ale pozor, plní se jen to, k čemu upíráte pozornost, na co zaměřujete a následně se na to koncentrujete. Děje se vám to, nač myslíte. Myslíte podle toho, jak se cítíte. Kde jste dnes, to je výsledkem toho, jak jste se cítili v minulosti. Proto, abyste si „zasloužili“ to, po čem toužíte, je třeba zapracovat na svých emocích, na své mysli. Zdá se vám to složité?

Je třeba se nacítit na to, po čem toužíme. Finální stav vytoužené budoucnosti je nutné přenést do aktuálního okamžiku. Kam zaměříme pozornost, tam to poroste. Na co se zaměříme, to se bude odehrávat. Koncentrujte se na to, co je pro vás důležité nyní a ono se to odehraje ve vaší budoucnosti. Nebo naopak → to, po čem toužíte v budoucnosti, začněte realizovat již nyní. Jiný recept není.

Koncentrace je stavem mysli. Mysl, aby fungovala správně, potřebuje být občas v akci, občas v relaxovaném stavu. Vaše budoucnost bude vždy výhradně výsledkem stavu vaší mysli, vašeho myšlení. Proto je stav odpočinku a relaxace tak důležitý. Koncentrace je výrobním nástrojem na burze i v podnikání. Koncentrovat se v životě na užitečné věci je žádoucí.

 

Kde vzniká prostor pro změny a ČAS PRO SEBE?

 

•  Proč jsem se neúčastnil šílenství a spamování na přelomu roku?
•  Proč je důležité vypnout, odpojit se a koncentrovat?

 

Odpojil jsem se od internetu 18. prosince a vrátil se do online světa až v novém roce 13. ledna a to jenom proto, abych vám napsal pár řádků. S neuvěřením se koukám na neuvěřitelné množství emailů a spamu, který mi doputoval do virtuálních schránek mezi Vánocemi a silvestrem. Poděkování a novoroční přání byla tentokrát v menšině. Prodejců a nabízečů štěstí bylo hodně.

Nejrůznější prodejci nastartovali svoje slevy a výprodejové akce. Blázni si myslí že v době, kterou mám určenou výhradně pro sebe a své blízké, netoužím po ničem jiném, než nakupovat zbytečnosti v akci.

Zcela nově se k nim přidal dav prodavačů štěstí, změn, restartů a nových začátků. Moje emailové schránky přetékají množstvím nabídek typu Revoluční experiment, Rychlé zhubnutí, Snadné zbohatnutí, Rok změny, Totální změna (prostě vás zlomíme), Absolutní motivace, Stahujte, dokud je to zdarma, Milionový rok, Série vánočních dárků – výprodeje know-how s 98% slevou, Zázraky téměř zdarma, Mapy změn, 52 kroků k něčemu (šílená představa, taková dřina – 52 kroků), Změny Návyků pro kde co, Absolutní motivace (k čemu?), SEO škola za starou cenu (opravdu lukrativní řešit před Silvestrem), Návyky Bohatých se slevou 50%, Hypnoaudio nahrávky pro zbohatnutí, Centrum hladovění (brr….) a spousta dalších ptákovin…

Svět se zbláznil. Copak jsou ti prodavači štěstí a iluzí bez peněz, že nedají pokoj ani ve dny, kdy máme prostě nárok na Čas pro sebe? Vypadá to, že umírají hlady, nebo věří tomu, že netoužíme po ničem jiném, než si koupit rady a návody, které nepotřebujeme… Soudím, že pouze někteří dosáhli části svých cílů.

Jaký byl můj vánoční dárek pro vás? Vůbec mě nenapadlo ve svátečních dnech spamovat databázi lidí, kteří mi s důvěrou poskytli svůj email, prostoduchými nabídkami. Rozhodl jsem se pro jinou akci.  V klidu a v pohodě si udělám dny pro sebe a daruji svým příznivcům totéž. A také si naplánuji čas pro sebe nejen na pár dnů, ale rovnou na celý rok. A daruji tuto myšlenku všem z vás, kteří chtějí totéž. Nebo možná ještě nevíte, že to chcete, prostě vás jen inspiruji. Co tak rovnou Rok pro můj život? Proč dávat, či prodávat svůj čas a život jiným? Proč hledat tam, kde nic není?

 

Jak objevovat prostor, ve kterém se rodí ČAS PRO SEBE?

 

Trpělivě promazávám po novém roce stovky emailů a odhlašuji se z mailing listů a slabomyslného spamu. Ponechávám jen to nejlepší. Říká se tomu KONCENTRACE. Doporučuji vám udělat to stejně. Pokud se chcete měnit či metamorfovat nebo restartovat, ponechejte přísun prodejců iluzí do svých schránek. Pokud chcete jen štěstí a sníte svůj nádherný život, ponechejte jen návody ke štěstí, zbytek zrušte (třeba i moje emaily). Pokud jste slabí a nemáte vůli ke změně návyků a zlozvyků, nechejte se vést marketingovými mágy. Za peníze vám změní život i obsah peněženek. Nebo se soustřeďte na byznys, burzu a vydělávání peněz. Chce to koncentraci.

 

V online prostoru přituhuje a já mám pro vás

NÁVYK č. 1. pro rok 2015:

 

Zaměřte svoji POZORNOST tam, kde chcete být, kde hledáte své vize a motivace a od dalšího balastu se prostě odpojte. Říká se tomu SIGNÁL a ŠUM. Vyberte signály a odpojte se od šumu. Dělám to také tak.

Řešíte ještě jiné návyky či motivace? Tak návyky musí řešit pouze slaboši, protože silní a úspěšní lidé, pokud se prostě pro něco rozhodnou, tak si jdou za svým. Návyky a změny řeší za pochodu a nepotřebují žádné radílky nebo substituce.

Řešíte motivace? Úspěšní a cílevědomí lidé jsou motivováni neustále a těm dalším nepomůže ani svěcená voda :-). Jak jste na tom vy? Co je lepší – motivace, nebo inspirace?

Moje koncentrace = Návyky pro úspěch v životě, podnikání a investování + pro ČAS PRO SEBE. 

Je fakt, že návyky prostě ovlivňují kvalitu života a stav, ve kterém se nacházíme. Ale ty běžné dennodenní návyky, jako jsou zhubnutí, motivace, kouření, zdravý či nezdravý život a podobně, ty nechť si každý řeší sám. Mě zajímají Návyky pro úspěšné podnikání, investování, úspěch a čas pro můj život. Návody pro ně mám výhradně ve vlastní hlavě.

Říká se tomu koncentrace. Kam zaměřujeme svoji pozornost, tam to roste. Kam nasměrujeme svoje sny, vize a akce, tam se začne odehrávat naše budoucnost. Takže je to jasné, rekapituluji dnešní téma:

 

POZORNOST

 

Kam zaměříte svoji pozornost, tam vám to poroste. Pokud zaměříte pozornost na práci, budete mít hodně práce. Pokud zaměříte pozornost na osobní rozvoj a esoteriku, budete možná rozvinutí. Nebo také nikoliv. Pokud zaměříte svoji pozornost na vydělávání peněz a podnikání, možná vylepšíte svůj život po všech stránkách. Možná pouze zbohatnete a jinak se u vás nezmění k lepšímu nic. Bude to vždy jen výsledek vašeho myšlení, co předurčí stav, ve kterém se nacházíte.

Pokud zaměříte pozornost na ČAS PRO SEBE, budete se možná cítit nejlépe. Čas je totiž to nejcennější aktivum, o kterém vím. Nic cennějšího neexistuje. Pokud zkombinujete své zaměření na byznysové záležitosti – peníze, podnikání či burzu a přidáte k tomu vědomou realizaci ČASU PRO SEBE, život bude zajímavý.

S pozorností a se správným zaměřením velmi souvisí uplatňování Pravidla 80/20 v životě i v podnikání. Část lidí tuší, o co jde, ale málo kdo to chápe a realizuje. Žít a podnikat podle Pravidla 80/20 mimo jiné znamená odpojit se ode všech zbytečností, neřešit neproduktivní záležitosti a zaměřovat se pouze na to podstatné.

S pochopením principů Pravidla 80/20 se vyrábí PENÍZE A ČAS.

 

ZAMĚŘENÍ

 

Vaše dnešní realita je výsledek záměrů ze včerejška. Ale minulý čas již neexistuje, prostě již není. Tudíž nemusí moc dávat smysl zabývat se tím, co bylo. Zabývat se bolístkami, neúspěchy, vzpomínkami. Smysl může dávat chytrá analýza minulých dějů, audit toho, co se odehrálo – ve smyslu Pravidla 80/20. Identifikovat 20 % událostí, věcí, projektů, činností a zdrojů, které měly rozhodující pozitivní vliv na chtěný život a plnění snů. A násobit je + přidávat nové (tomu se říká inovace).

Také může dávat smysl identifikovat 20 % největších průšvihů, problémů a událostí, které kvalitu života poškodily. A následně udělat prevenci, odpojení, odstřihnutí se. Poučit se, jet dál. A nic nevyčítat sobě ani jiným. Nedělat následně to, co prokazatelně nefungovalo, nebo fungovalo špatně.

Zaměřit se na správné využívání ČASU. Pochopit podle Pravidla 80/20, kde vzniká ta vytoužená kvalita života, je naprosto klíčové. Je důležité se zaměřovat na to, co funguje. Je důležité zaměřovat se na nové věci. Je důležité otevírat mysl novým příležitostem a zaměřovat se na ty z nich, které projdou „auditem 80/20“.

Chcete peníze, úspěch? Zaměřujte se na ně intenzívně.

Musí to být vaše vášeň a poslání. Vše ostatní nechte stranou, mimo ČAS PRO SEBE.

Zaměření. Chcete slávu? Zaměřte se na ni! Chcete klid? Zaměřte se na klid. Chcete měnit návyky? Klidně si je měňte, ale nezapomeňte při tom na důležitější koncentrace, které vedou k naplnění vaší vize. Chcete esoteriku? Kupte si kurz pro vymytí mozku. Chcete hopsat pod pódiem a poslouchat nějakého svého lídra či gurua? Hopsejte si. Je svoboda. Kam zaměříte svoji pozornost, tam to poroste.

 

KONCENTRACE

 

Možná nejdůležitější tajemství, které zůstává pro 95 % lidí zcela nepochopeno. Lidé chtějí vše. Chtějí peníze a myslí si bláhově, že je získají tím, že budou více pracovat. Lidé chtějí přátelství a obklopí se spoustou zbytečných lidí. Chtějí cestovat, osobně se rozvíjet, mít čas na koníčky, seberealizaci, na lásku, na děti. Sny, vize a plány jsou velké, ale většinou neurčité a nespecifikované, bývá jich hodně. Do toho mraky informací, kurzů, školení. Zprávy, noviny, internet – aby náhodou něco neuniklo. Do hlavy se dostává spousty ŠUMU, ale SIGNÁLY jsou utopeny v množství informací a v neujasněných prioritách.

Neschopnost žít, existovat a podnikat podle Pravidla 80/20 lidem ničí životy, způsobuje komplikace a zabíjí čas. Lidé potom říkají – chci, ale nemám čas. Udělám to, až budu mít čas. Seznamy předsevzetí jsou dlouhé. Plány na změny návyků zaberou bezmála celý rok. Milionů bitů informací z offline i online světa zamořují mozek, zaplevelují zahrádku se sny a vizemi. Touhy jdou stranou. Neschopnost koncentrovat se na pár věcí, je zničující.

 

Co doporučuji dnes?

 

Snad jsem vás inspiroval k zamyšlení. Prostor článku samozřejmě neumožňuje intenzívnější vhled do problematiky, nebo nalézat řešení. Ale jak se říká – hloupému napověz, chytrého kopni. Myslím, že můj blog hloupí lidé nečtou a kopat nikoho nehodlám. Tak si to přeberte sami.

Co se týká řešení návyků, motivací a nejrůznějších metod rádoby osobního rozvoje. Silní a úspěšní lidé návody nepotřebují, protože řešení buď znají, nebo si s nimi poradí. Rozhodnu-li se nějaký návyk změnit – prostě jej identifikuji, rozhodnu se PROČ a udělám to. Žádné výmluvy, substituce, sezení u psychologa. Jde přece o ČAS, na hlouposti není čas. Úspěšní lidé se koncentrují na zdroje informací, které jim přinesou prokazatelně užitek pro cestu vpřed.

Abych získal ČAS a schopnost koncentrace, musel jsem se naučit dělat neustále nové akce a při tom se neustále odpojovat od těch minulých, pokud nefungovaly dostatečně kvalitně. Rychle rušit nefungující věci. Žít, myslet, jednat a podnikat podle Pravidla 80/20. Odpojovat se od šumu, zbytečných projektů, zpráv. Naučit se říkat NE. Neřešit druhé a neřešit banality a hlouposti. Odříznout tuky a balast. Najít prostor pro relaxaci a klid, zrušit nadbytečný ŠUM a zachytávat SIGNÁLY toho, co mi funguje a směřuje k cíli.

Proto nečtu noviny, nesleduji zprávy a hloupé diskuze v televizi. Neúčastním se drbáren, ani FB skupin, kde se řeší hlouposti. Nechodím do 4. cenové skupiny klábosit a řešit neřešitelné. Na internetu jsem zrušil 80 % příjmů emailingových zpráv, všech těch, které nesouvisí s mým ZAMĚŘENÍM POZORNOSTÍ a KONCENTRACÍ. Odhlásil jsem se z 80 % FB skupin a diskusních fór, které jsem měl zapnuty jen proto, aby ni náhodou nic neuniklo. Oznámil jsem pár lidem, že mám ROK PRO SEBE a tudíž se nebudu účastnit řady aktivit.

Upozornění: 80 % infopodnikatelů, lektorů, koučů a expertů možná nebude nadšeno z tohoto myšlenkového postupu. Budou se třást hrůzou, kolik z vás se od nich odpojí. Jsem upřímný – je to mým záměrem. Ponechejte si jen 20 % toho, co je pro vás důležité, abyste mohli i vy mít ROK PRO SVŮJ ŽIVOT.

Podle Pravidla 80/20 jsem vyhodnotil minulé projekty, projekty roku 2014 i všechny plánované záměry. Záměrů a myšlenek pro skvělé byznysy mám v šuplíku tolik, že bych se musel naklonovat, nebo znovu vybudovat větší team lidí. Nechce se mi. Proč? Pokud znám Pravidlo 80/20, principy správného ZAMĚŘENÍ POZORNOSTI a KONCENTRACE, proč bych to dělal?

 

Zaujal vás dnešní článek?

 

Jsou to moje myšlenky. Nemusí se shodovat s těmi vašimi. Ale zdá se mi to férovější, než vám předkládat texty a eBooky zkopírované bůhví odkud a bůhví od koho, nebo se zaštiťovat autoritami jiných lídrů. Nebudu vám posílat Návody 52 týdnů pro něco, 10 expertních rad od bůhvíkoho a podobně. Jsem svůj. Můžete ode mě očekávat výhradně mé myšlenky, zkušenosti, rady i inspirace. A mnohé z nich budou pro vás hodně autentické a reflexívní. Ale jsem tady jen pro pár procent. Kdo z vás to bude?

Přeji vám, abyste byli rovněž sví. Doporučuji vám, abyste ihned a nekompromisně ZAMĚŘILI POZORNOST opravdu na to, co chcete a abyste se na to KONCENTROVALI. Odstřihněte se od všech zbytečností, zpráv, emailingů, FB skupin, novin, internetových fór, akcí a programů, které nevedou jednoznačně k vytčeným cílům.

Doporučuji vám, abyste se v roce 2015 naučili žít, myslet, jednat i podnikat s využitím Pravidla 80/20 a ve vašem životě nastanou neuvěřitelné věci. Nespoléhejte ale na nějaké lídry, šamany, esoteriky, kouče a lektory. Hledejte pouze inspirace a prověřené návody. A ty berte jen od těch prokazatelně úspěšných a nejlepších. Nezaplevelujte mozek hloupostmi slibovačů a pohádkářů. Na to nemáte ČAS.

Pokud tyto věci uděláte, má moje snažení smysl. Mohu být průvodcem a mohu inspirovat. To ostatní musíte udělat sami :-).

A ještě poznámka na závěr. V letošním roce opravdu plánuju udělat si Rok pro můj život. V praxi to bude znamenat práci na půl plynu, spíše na 20 %, více času na sebe a 2-3x více peněz. Vy samozřejmě víte, že jedním z byznysů, který mi to umožňuje, je burza. Tím druhým je podnikání přes internet a vše je podpořeno pasívními příjmy. Mé 3 zdroje příjmů znáte. Zaměstnání ani práce mezi nimi nejsou. To jsou procesy, kterým v zásadě nerozumím.

Svoboda a nezávislost není o tom, co plánuji, že mě bude bavit v budoucnosti. Ale je o tom, dělat to, co mě baví teď. O tom, co vím, se s vámi rád podělím.

 

Rok pro můj život. Jak to bude vypadat v praxi?

 

Do května jsem pro sebe a svou rodinu objednal 6 dovolenkových pobytů… Podnikání z Pláže se od počátku ledna odehrávalo na Kapverdských ostrovech, kde vznikl základ tohoto článku (ale žádná dřina, jen hodinka u kávy s výhledem na oceán). Budu pokračovat v únoru v Rakousku, v Římě, a následně opět v Dolomitech. V březnu plánuji luxusní wellness a lyžování v Tyrolsku, v dubnu 10 dnů exotiku v Osace (Japonsko), v květnu míříme s Pavlem Hrdličkou a jeho infopartou na loď Costa Diadema kolem Středozemí. Rodinu a Podnikání z pláže samozřejmě beru sebou. Do toho jistě stihnu sérii článků a eBooků, které pro vás budou užitečné a nastartujeme III. kolo kurzu HNB. Do toho sem tam nějaký burzovní obchod, žádné hoňky. Za 20% úsilí plánuji 2x více peněz.

Průběžně se s vámi podělím o know-how, návody a inspirace nejen z Plážového podnikání a burzy, ale postupně vám naservíruji to nejlepší, co jsem v podnikání vymyslel a prověřil v praxi a díky tomu mohu realizovat Rok pro můj život podle svých představ. Budu rád, pokud někomu pomohu k témuž :-).

V rámci Roku pro můj život hodlám snížit pracovní aktivity na 20 % a vydělat 2x více peněz, než v minulém roce. Podaří se mi to? Zajímají vás návody, tipy, zkušenosti a inspirace? Tak sledujte mé emaily a můj blog. Něco spolu vymyslíme :-).

 

Přeji vám hezké dny a úspěšný rok!

Jirka Mazur

 

PS: Ještě pár informací o tom, co chystám + jedno doporučení 🙂

1) V letošním roce se zaměřím na burzu a vzdělávání kolem burzy. Aktuálně připravuji pár zajímavých eBooků k investování a podnikání. EBook 7 kroků, jak začít na burze (pro nováčky a burzovní analfabety) je téměř před dokončením. V průběhu ledna plánuji ještě článek do VIP sekce kurzu Hrajeme si na burze k programu MultiTerminal Tradingu. Podpořím nové franšízanty GSW. Možná nastartuju menší infoprojekty kolem SAO. Na přelomu dubna-května plánujeme znovuotevření online kurzu HNB III. Těším se na to. Nevím, zdali to počítat mezi pracovní aktivity, nebo jako zábavu?

2) Rok pro můj život. Uvažuji o sérii článků a inspirací k tomu, jak ve vlastním životě můžete realizovat mnoho z toho, co se mi v životě a podnikání osvědčilo. Budu rád, pokud to někomu z vás pomůže a usnadníte si život, získáte ČAS, nasměrujete svoji POZORNOST a KONCENTRACI správným směrem.  Napište mi, v čem potřebujete poradit :-).

3) Doporučovat projekty jiných partnerů budu letos jen sporadicky a výjimečně. Pokud se do podpory některého z kolegů pustím, máte ode mě slib a záruku, že vždy půjde o byznysové záležitosti. Vždy půjde o témata vedoucí k lepšímu a efektivnějšímu podnikání nebo k vydělávání peněz. Mým cílem je inspirovat vás pro cesty k finanční svobodě a nezávislosti podle Pravidla 80/20 a neobtěžovat zbytečnostmi. V neposlední řadě půjde vždy a pouze o doporučení postupů a návodů, které mám osobně vyzkoušené a vím, že fungují. Spolupracuji s nejlepšími. Svou pozici v TOP10 českého infobyznysu si budu držet, ale nepůjdu do každé akce. Doporučuji vám totéž.

A dnes tedy ještě jedno doporučení. Protože jde o peníze, zcela jistě si přečtěte eBook zdarma od mého kamaráda Andyho Winsona:

  cervena_sipka_mail.pngcervena_sipka_mail.pngcervena_sipka_mail.png 10 mýtů o bohatství, které vyprazdňují lidem peněženky

emailing13012015.png