Kostky jsou vrženy, již není cesta zpět..!


Warning: Undefined array key "use_custom_image" in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/custom-about-author/display-about-author-block.php on line 134

Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Alea iacta est. Kostky jsou vrženy!

 

Příběh na úvod.

 

V roce 49 př.n.l. 10. ledna se stala historicky významná věc, která ovlivnila navždy chod dějin. Událost, která změnila svět. Římský konzul Gaius Julius Caesar (100 až 44 př.n.l.) v tomto roce překročil řeku Rubikon, která byla považována za hranici mezi Předalpskou Galií a  Římskou Itálií.

Římské právo zakazovalo kterémukoliv vojevůdci překročit řeku se stálým vojskem, zákon tak chránil republiku před vnitřní hrozbou. Julius Caesar tím, že řeku Rubikon překročil, tento zákon porušil a vzal na sebe absolutní odpovědnost za svoje konání. Po překročení řeky se v bitvě u Farsalu se o rok později  střetl s Pompeiem Magnem, porazil jej a stal se pánem Říma a doživotním diktátorem.

Alea iacta est, neboli Kostky jsou vrženy – řekl údajně tento Říman tuto slavnou větu. Toto rčení znamená jasné a stručné označení stavu či situace, kdy nelze couvnout či vzít rozhodnutí zpět; v podobném smyslu se užívá i slovní spojení překročit Rubikon.

 

Před 25 lety začal můj příběh.

 

Jen o něco později, za dalších 2040 let jsem pro sebe já odstartoval svůj příběh, ve kterém zpětně vidím paralely. Udělal jsem krok, který změnil můj život a již nebylo cesty zpět. Že překračuji Rubikon, jsem nevěděl, ale tušení velkých věcí bylo na obzoru zcela jasné! Děly se potom opravdu velké věci!

V únoru 1990 jsem si totiž jako jeden z prvních na tehdejším ještě MěNV v Havířově zažádal o svůj první živnostenský list. Bylo pár týdnů po sametové revoluci a bylo jasné, že můžeme začít dělat legálně a naplno to, co bylo před tím pololegální a zcela potlačováno – podnikat.

Začátky byly skvělé, mou první zakázkou bylo sundávání několikatunové pěticípé rudé hvězdy, jako symbolu staré doby, ze šachetní věže dolu Darkov na Karvinsku. Mimoto, že to bylo dost akční a užili jsme si u toho spoustu legrace, vydělali jsme s parťákem za víkend svých prvních 25 tisíc korun. Tak řádově asi 2x více na každého, než byla moje měsíční výplata. Vzpomínám si, jak nám bánští záchranáři, kteří dozorovali akci z bezpečnostního hlediska, jinak zarytí bolševici, prorokovali: „Hoši, hoši, vy tady na podzim budete dávat ty hvězdy zpátky..“ A my jsme odpovídali: „Tak to si holenkové (rozuměj – soudruzi) pověsíte sami, protože na podzim my již budeme někde na Floridě..“

Na počátku nové éry svobody jsme vůbec netušili, že tady budeme za pár let budovat něco jako kapitalismus. Slovo podnikání bylo omezeno na takové spíše živnostenské přizdiplácání. Taky nebylo vůbec jasné, jak se takové podnikání vlastně buduje. Zkouška z politické marxistické ekononomie z vysoké školy se ukázala býti poslabší kvalifikací pro budování kapitalismu. Vše jsme dělali na koleně, od píky, je to na dlouhý příběh.

Potom jsem za pár měsíců opustil brány podniku a jistoty zaměstnání, k nelibosti rodiny, manželky i tchýně. Tyto milé osoby mě viděly spíše v pozici budoucího vedoucího, poté nadvedoucího, náměstka, ředitele… A já místo toho pronajal garáž mezi kalovými rybníky, partu málo kvalfikovaných brigádníků a za kus vlídného slova a láhev levné whisky jsem získal svoje první milionové zakázky. Uff, start byl opravdu skvělý.

Když jsem začínal podnikat, myslel jsem si toto – když se mi nebude dařit, mám kvalifikaci, vždycky se mohu vrátit.

Vůbec jsem netušil, že jsem překročil svůj Rubikon a že není cesty zpátky!

 

Kostky byly vrženy a mě čekalo desetiletí, pro mě na začátku netušeného dobrodružství, jehož výsledkem byly skvělé firmy, první podnikatelské držkopády a krize, rychlá a efektivní řešení. Za pochodu jsem se učil základy podnikatelské ekonomie, daní, práva, marketingu, logistiky, řízení lidí a spoustu dalších, pro nás tehdy úplně nových věcí.

 

Kostky byly vrženy, Rubikon překročen.

 

Během 1-2 let bylo zcela jasné, že již není cesty zpět. Podnikání přinášelo nejenom peníze, ale zejména adrenalinové situace, úžasné a nové věci, svobodu, nezávislost. Vlastně neplánovaně jsem se stal opravdovým ředitelem středně velké firmy se stovkou zaměstnanců. Moje milé dámy, manželka i tchýně, byly s mým kariérním postupem spokojeny. Poučení – když to na nejvyšší post ve firmě, kde pracujete, trvá dlouho, prostě si založte vlastní firmu. Je to rychlejší!

Následovalo 12 let, kdy jsem ve stavebnictví, v mezinárodním obchodě, malé energetice i v distrubuci zboží na vnitřním trhu udělal obrat několik miliard korun. Že mi z tohoto období příliš nezbylo, alespoň ne adekvátně, přisuzuji mimo jiné i tomu, že jsem byl sice šikovný podnikatel a marketér, ale nevěděl jsem nic o procesu investování.

Můj život zcela měnilo i to, že jsem se jako koníčku věnoval i poradenství v oblasti marketingu a podnikání, udělal jsem desítku skvělých marketingových auditů podle vlastní strategie 80/20. Zařadil jsem do svého života vychytávky z Kiyosakiho, Napoleona Hilla, Richarda Kocha, Adama Abdera a celé řady mých oblíbených autorů.

Kolem roku 2003-2004 jsem vycouval z klasického podnikání a svoje aktivity jsem na další roky přesměroval na burzu, vzdělávací projekty a na podnikání s využitím internetu.

Mimo skvělé úspěchy, vydělané peníze, procestovanou půlku světa a jiné radovánky, jsem si samozřejmě musel přetrpět a hlavně vyřešit několik podnikatelských krizí, malérů nebo dokonce proher na burze. Několikrát jsem toho opravdu měl plné zuby.

Ale když už jsem ten Rubikon překročil, opravdu nebylo cesty zpět.

 

Život mě naučil, že každá krize, každý průšvih jsou řešitelné. Život mě naučil, že peníze se vydělávají procesem myšlení a nikoliv prací. Peníze, firmy a projekty do mého života přicházely i odcházely. Co zůstávalo v hlavě, bylo kumulované know-how.

S úžasem jsem sledoval, jak se moje podnikání fyzicky zmenšuje, ubývají mi metry čtvereční kanceláří a skladů, počet zaměstnanců a starosti, ale příjmy rostou! Do podnikání jsem totiž začal vědomým způsobem nasouvat veškeré nabyté know-how, vše jsem začal stavět na efektivních postupech marketingu. Chytrými způsoby práce s penězi, investováním, vytváření vlastního know-how (žádné tupé kopírování někoho) jsem se dostával do vytoužených kvadrantů.

Přidal jsem vědomou práci s pákovými efekty a Pravidlem 80/20. V posledních dvou letech jsem se neplánovaně stal i expertem na internetový marketing a podnikání. Čím méně pracuji, tím lépe mi to jde.

Tajemné síly z Pravé strany pracují konečně v můj prospěch.

Je to úžasné a dost dobré.

 

Uvědomil jsem si svoje poslání.

 

Jako koníčka a vedlejšák jsem měl v minulých 10 letech proces vzdělávání. Bylo a je to vzdělávání v oboru, který mě bavil. Mými offline a v posledních dvou letech online kurzy prošlo několik tisíc lidí. Komunikace, pomáhání, inspirace, vzdělávací projekty pro podnikatele a pro lidi, kteří chtějí sdílet se mnou podobné hodnoty, to mě opravdu baví.

Uvědomil jsem si, že je to vzdělávání mimo systém. Věci se v reálném životě dějí a odehrávají jinak, než jak se je lidé učí na středních či vysokých školách. Svůj příběh v podnikání jsem dal navzdory tomu, jaké ptákoviny nás ve školách učili. Pochopil jsem, že je třeba učit se od těch nejlepších a nikoliv od neúspěšných učitelů či profesorů, nebo samozvaných lektorů či koučů.

Od koho se učíme, s kým sdílíme svoje příběhy, takový máme následně život.

 

Pro rok 2015 jsem si pro sebe nardinoval životní styl, který jsem si sám pro sebe nazval ROK PRO MŮJ ŽIVOT. Prostě čas pro sebe, pro svoje koníčky a pro rodinu. Bylo mi ale jasné, že vybudovanou pozici na trhu nechci opustit. Cesta byla jediná – vylepšit metody online komunikace, internetového marketingu a automatizace procesů v podnikání. Výsledkem je skutečně to, že v letošním roce pracuji na půl plynu, mám za sebou 7 dovolených v 7 destinacích (Kapverdy, Rakousko, Itálie, Japonsko, okruh Středozemím) do konce května a dalších 5-6 naplánovaných do konce roku. Finanční příjem jsem zvýšil zatím jen o 20 %, ale proces automatizace a výroba „Plážového automatu“ je na dobré cestě.

 

Také jsem vám ale na začátku roku veřejně slíbil,

 

že vymyslím nějaký program, v rámci kterého odhalím svoje zkušenosti z 25 let podnikání a předám vám na cestu pro Pravou stranu ty nejlepší rady, návody a inspirace, které znám.

Tak vznikl postupně myšlenkový koncept ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ, jehož jsem autorem a v těchto dnech to poprvé digitálně zajiskřilo. Dal jsem do sítě první sdělení, první webinář a první videopřednášku na toto téma a příští týden začínáme v Praze novou éru pro desítky podnikatelů a dalších zájemců o Cesty na Pravou stranu. Od podzimu jich budou stovky, možná tisícovka.

» Je mi jasné, že opět překračuji Rubikon.
» Akce je spuštěna a není cesty zpět.
» Kostky jsou vrženy.

Totéž se ale přihodí všem z vás, kteří se přidáte! Pokud uděláte první krok, není cesty zpět!

Můžete se klidně přidat hned, pokud máte morálku, srdce na pravém místě a odvahu!

ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ vás vtáhne a již nepustí!

 

Na Pravé straně vždy bylo, je a bude jen pár procent populace. Pravá strana je můj život, tam bije moje srdce a tam chci lidem, které to zajímá, vysvětlovat svoje postupy a inspirovat je. Pokud se přidají lidé z Levé strany a s otevřenou myslí a odvahou, jsou samozřejmě vítáni. Ale musejí se připravit na jiný svět a zásadní nutnost změn. Bez těch to prostě na Pravou stranu nejde. Mí kolegové podnikatelé a investoři teď chápavě pokyvují hlavou, protože mi rozumějí. Rozumí i čtenář tohoto článku?

 

Mám pro vás návrh. Pokud rozumíte a chcete, udělejte AKCI!

 

Podívejte se na záznam z Webináře:

Zde je záznam z webináře, který vidělo již přes 1500 lidí.

Mám téměř 2 stovky odpovědí, nadšených emailů a vzkazů. Jsem rád, že ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ rezonuje mezi mými 10 % skvělých lidí. Patříte mezi ně i vy?

 

Jako malý dárek vám zdarma a jen tak dávám k dispozici i úplnou verzi prezentace k přednášce 13 TAJEMSTVÍ CESTY NA PRAVOU STRANU. Máte ji v odkazu pod videozáznamem!

Prostudujte si ji v kontextu s přednáškou ze záznamu webináře i s tímto článkem. Pokud vás to bude inspirovat k akci, nebo vás to nakopne ke změně, potom jste správnými příjemci mých e-mailů a článků.

Pokud vám to nic neříká a na Levé straně hodláte setrvat, potom se klidně odhlašte z mého emailingu (je to technicky snadné, stačí kliknou dole v emailu na příslušný link). Pohodlí, jistoty a pro mnohé promarněný život a čekání na důchod, také mohou být pro někoho hodnoty! 80 % lidí to tak prostě má nastaveno, chápu to. Pouze nerozumím…

Opravdu se na záznam podívejte a můj eBooku si vyzvedněte pouze vy, kteří jste již na Pravé straně, nebo jste vážnými adepty! Je zde totiž riziko, že vás myšlenka Pravé strany pohltí a již nepustí. Překročíte svůj Rubikon a budete na své cestě na Pravou stranu. Pravá strana je skvělý prostor pro život pro chytré, šikovné a odvážné lidi.

Ale budu upřímný – budu rád, když někdo z vás zůstane na Levé straně. Někdo přece musí také pracovat, co?

 

Takže teď doporučuji 3 možnosti:

 

1) Odvážně se podívejte na záznam, stáhněte si prezentaci k přednášce 13 TAJEMSTVÍ CESTY NA PRAVOU STRANU  a jděte do akce. Hned! Není na co čekat. Život je krátký na to, promarnit jej žitím a prací pro jiné. Sny a vize nepočkají. Pokud má změna přijít, potom co nejrychleji. Tak to mám nastaveno já a funguje to skvěle. Jen to chce motivaci a odvahu.

2) Neuděláte nic, pomyslíte si svoje a neodhlásíte se z mého emailingu. Pro jistotu – co kdyby se zde přece jen našel nějaký ten chytrý a snadný návod či inspirace pro lidi z Levé strany? No, můžete zůstat. Ale zklamu vás. Světu na Levé straně prostě nerozumím, dobrou práci neseženu, s dluhy neporadím, osobní rozvoj na témata červených penženek, chození přes žhavé uhlíky, školy hubnutí, návyků, esoteriky všeho druhu, MLM, NLP, značky a hypnooblbování, tak to je mimo mě a je to v převážné míře opravdu jen pro hlupáky a lidi z Levé strany, co raději v klídku a v pohodlí věří nesmyslům, než by zapojili hlavu a proces myšlení. Mistrů osobního rozvoje je opravdu jako šafránu. Jo, vím, myšlení je někdy nadmíru namáhavé…

3) Vypněte to tady hezky rychle, pěkně a disciplinovaně se odhlásíte z mého emailingu a vrátíte se v pondělí nadšeně do svého zaměstnání, na pracák, nebo se zapíšete na nějakou kandidátní listinu politických vyžírků. Respektive se věnujte jakékoliv neproduktivní činnosti na levé straně. To je mi potom celkem fuk. Přiznávám se, že pro 80-90 % z vás nemám vůbec nic. Ani nikdy mít nebudu.

Respektuji, že 80 % lidí o hodnoty, jako jsou ČAS :: SVOBODA :: NEZÁVISLOST :: PENÍZE a další, prostě nestojí, nebo jim to stačí v televizi…

Tak se nám to tady krásně vyčistilo, projasnilo a 10-20 % odvážných si může vykasat kalhoty nad kolena a s klidem přejí svůj Rubikon.

Čekám na vás s kolegy z Pravé strany na druhém břehu!

 

Přeji hezký den všem!

Jirka Mazur
Autor konceptu ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ

 

Je specialistou na podnikání s využitím internetu a obchodování na burze. Své know-how, vzdělávací akce a názory zvěřejnuje na svých webech, viz. Projekty. Více o Jirkovi najdete tady.

Můžete mi aktuálně napsat na jiri@wintraders.com nebo kontaktovat spolupracovníky ZDE.

Připojte se mezi příznivce chytrého podnikání na Facebooku!

Facebook Twitter YouTube 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *