Zaměření


Warning: Undefined array key "use_custom_image" in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/custom-about-author/display-about-author-block.php on line 134

Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Zaměřujete pozornost správným směrem?

 

Jistě čtete moje články mimo jiné i proto, že hledáte motivaci a inspiraci k cestám ke svobodě a nezávislosti. Ty cesty mohou být různé, stejně tak vnímání pojmu svobody a nezávislosti. Jistě se však asi shodneme s většinou z vás, že k oné svobodě je dobré mít peníze. Dnešní doba je prostě taková, že kvalita života a jeho užívání prostě souvisí s tím, jak úspěšně se plní, či doplňuje vaše konto v bance. Esoterici a snílci mi teď prominou, ale většina z toho, co v životě prožíváme, nebo prožívat chceme, prostě s penězi souvisí.

 

Jistě také znáte knihy od Roberta Kiyosakiho a jeho CASH-FLOW KVADRANT. Míra a úroveň svobody a nezávislosti je pro lidi na levé a pravé straně tohoto kvadrantu jiná, někdy značně rozdílná.

Zaměstnanci a Soukromníci, lidé z levé strany kvadrantu, prodávají svůj čas za peníze jiným lidem. Hodnota jejich příjmů souvisí s hodnotou jejich práce na burze práce, i když soukromníci mají přece jen větší možnosti. Ale také jinou odpovědnost a jiné osudy.

A jistě vnímáte, že lidé z pravé strany kvadrantu, Majitelé podnikání a Investoři, to mají se svobodou a nezávislostí jinak. Mimo jiné i proto, že čas, který mají, využívají zejména pro sebe a příjmy jim plynou jiným způsobem. Jiným lidem neprodávají svůj čas, ale svoje myšlenky. Jinak zaměřují svoji pozornost a používají jiné nástroje, možnosti a jistá tajemství, která jsou pro lidi z levé strany víceméně zapovězena.

 

Život na pravé straně.

 

Život na pravé straně CF kvadrantu je jiný. Liší se v mnoha parametrech. Lidé z pravé strany zaměřují svoji pozornost na výsledky, na život i podnikání jiným způsobem, jiným směrem a požívají si jiné míry svobody, nezávislosti i toku peněz, protože mimo jiné chápou zákonitosti finančního světa a podnikání tak, jak se běžně ve školách neučí a jsou výsledkem pochopení určitých principů a tajemství. Asi byste chtěli vědět, o jaké principy a tajemství se jedná?

Moc se těším na to, že je s vámi budu již tento rok postupně sdílet. Vím, že lidé, jako jste vy, hledají svoje inspirace a motivace různě. Mými semináři prošly tisícovky lidí a v online komunikaci jich mám stovky. Proto je mimo jiné tak důležité, umět i relaxovat a občas se odpojit. Letos to plánuji v konceptu, který jsem nazval ROK PRO MŮJ ŽIVOT.

Život na pravé straně, to si vyžaduje hodně přemýšlení a jisté úsilí pro to, dostat se tam a pochopit, jak tam věci fungují. Lidé z levé i pravé strany kvadrantu málokdy přemýšlejí o svých cestách v těchto souvislostech. Většinou se jejich životy vyvíjejí nahodile.

Ti zvídavější a akčnější hledají a čtou ty správné knihy, jiní absolvují různé kurzy, semináře, sdružují se do zájmových společenství, hledají svoje cesty individuálně, či v kolektivních akcích. Problém je určit ty správné směry, ty správné cesty, nebo najít to správné ZAMĚŘENÍ.

 

Chtějí lidé vydělávat více peněz? Chtějí mít více svobody?

 

Naprostá většina lidí by ráda měla k dispozici více peněz, a proto hledají cesty. Většina z oné většiny potom hledá cesty konvenčními stezkami, přes zaměstnání a práci. Chtějí peníze a místo toho hledají lepší práci či zaměstnání. Proč rovnou nehledají ty cesty k penězům? Kde a kam zaměřují svoji pozornost? Zdá se vám tato myšlenková konstrukce absurdní?

Naprostá většina lidí, kteří hledají lepší zaměstnání či práci kvůli lepším penězům, zjistí, že tudy cesta až tak nevede. Více vydělaných peněz se mnohdy rovná větším životním nákladům na společenský status a adekvátní radovánky. Může být lépe, ale té svobody nepřibude a nezávislosti již vůbec ne. Spíše naopak, protože systém je nastaven tak, aby ty nejvíce pracovně angažované jedince co nejvíce vyždímal.

Není tajemstvím, že 60-80 % lidí dlouhodobě nebaví práce, kterou dělají. Nicméně pro sebe nevidí jiné alternativy. Mnozí z nich se začnou pídit po informacích a začnou zaměřovat pozornost někam jinam. Problém je, že většinou špatně. Nedostatek finančního vzdělání v populaci je celkem zdrcující.

Špatně zaměřovaná pozornost vede ke špatným výsledkům.

Je jen menšina lidí, kteří ve své práci nalezli poslání a štěstí a neměnili by za nic na světě. Možná jen nevědí, že by mohli dělat celkem totéž a na pravé straně kvadrantu by vydělávali mnohokrát více za stejnou činnost i kvalifikace.

Dotaz pro vás:
Děláte rádi to, čím se živíte na té správné straně kvadrantu? Kam zaměřujete svoji pozornost?

Je to opravdu zásadní otázka! Na co zaměřujete svoji pozornost vy? Já osobně ji zaměřuji na efektivní podnikání a vydělávání peněz a následně na to, abych mohl užívat přiměřenou kvalitu života a inspirující seberealizaci. Díky tomu mohu mimo jiné věnovat část svoji pozornosti i vám.

 

Proto moje rada může znít takto:

 

Spojujete-li svoji budoucnost, osobní svobodu a nezávislost s penězi,
podnikáním a jasnými záměry pro seberealizaci,
jejímž výsledkem může být ČAS PRO VÁŠ ŽIVOT,
potom je to v pořádku a máte šanci.

Ale musíte svému konání dát jasný záměr.
Zaměření, koncentrace, fokus a využít pár tajemství úspěšných lidí z pravé strany!

 

Nicméně těch směrů, kam lidé zaměřují pozornost, je dnes k dispozici skutečně hodně a většina z nich k cíli nevede. Knihkupectví jsou zahlceny knihami planých esoteriků, osobně-rozvojových šílenců, úspěšných i neúspěšných podnikatelských konceptů. Jak a kdo se v tom má vyznat? Chystám pro vás článek – doporučená literatura v praxi úspěšného podnikatele, perly z mojí knihovny.

Také těch online kurzů je nadměrné množství. Různé restarty, magické weby, radosti z kdečeho, značky, komunikace o úspěchu, jazykové kurzy, blázniviny… Musím říct, že mám osobně TOP10 kurzů z podnikání a marketingu a tak-tak stíhám jejich myšlenky a obsah, taky vám připravím předvýběr toho, co má význam.

 

Nicméně se na vás i na mě řítí další.

 

Já v tom mám jasno. Chci vydělávat peníze, chci svobodu a nezávislost. Proto tímto směrem zaměřuji pozornost nejen na to, co sám studuji, nebo podporuji v rámci podpory partnerských programů, ale také na to, do jakých projektů se pouštím.

Proto jsou v mém zorném poli a v rámci doporučování pouze programy a akce zaměřené na podnikání a vydělávání peněz. Chápu, že nejen burzou živ je člověk a podporuji koncept, mít příjmy minimálně ze 3 zdrojů – z podnikání, z burzy a budování pasívních příjmů. Všimněte si, že nikoliv ze zaměstnání, tomu procesu příliš nerozumím, na to expert nejsem.

Zde je jasné, že to, co vás zaujme, k tomu zaměříte svoji pozornost a podle toho se bude vyvíjet vaše budoucnost. Protože máte všichni vyměřen jen jeden čas a ten se nedá natáhnout, zvažujte moc pečlivě, kam svoji pozornost budete nadále směrovat. Jestli na esoterickou a osobně-rozvojovou problematiku, učit se dovednosti, o kterých se domníváte, že vám chybějí, nebo se můžete rovnou zaměřit a koncentrovat na svoje současné nebo budoucí podnikání, protože

 

Kam zaměřujete pozornost, tam to roste!

 

Zeptám se vás: uvažujete o tom, kam a proč zaměřujete svoji pozornost, svou koncentraci a čemu věnujete čas? Je vám jasné, že pokud nejste úplně spokojeni se svoji součastnou situací, se svými financemi, perspektivou nebo seberealizací, je něco špatně? Aktuální stav je výsledkem minulých záměrů. Kam jste zaměřovali svoji pozornost, tam vám to vyrostlo. Nebo také možná nevyrostlo vůbec nic, protože záměry a schopnost koncentrace chyběly.

Zamyslete se nad tím,

 

Kam zaměřují pozornost lidé na pravé straně?

 

Jak to, že minoritní skupina v každé době i společnosti je prostě úspěšnější, má více peněz a umí si a zejména může si užívat více života? A nejen to, že si lidé z této skupiny mohou užívat, ale často mají i více peněz, energie a času pro to, aby mohli pomáhat druhým. Přitom někdy budují své podnikání, finanční impéria a ve výsledku to může lidem z levé strany připadat až neskutečné.

Jednou z příčin je primární zaměření lidí z pravé strany k jejich cestě, k výsledkům a seberealizaci. Neřídí se konvenčními názory levé strany a dělají věci podle sebe. Pokud  jsou úspěšní podnikatelé, zaměřují se na podnikání a vydělávání peněz. Pokud studují knihy, kurzy nebo se účastní seminářů, potom neztrácejí čas a zaměřují se na informační zdroje a inspirace, které vyhovují jejím záměrům. To jest na knihy a akce o podnikání, marketingu, prodeji a zejména vydělávání peněz.

A také se zaměřují na zdokonalování dovedností s používáním nástrojů lidí z pravé strany, které jsou na té levé straně kvadrantu celkem nedostupné. Používají nástroje, principy, tajemství a vychytávky, o kterých jen málo lidí z levé strany ví, jaké to jsou a jak je používat.

 

O jaké nástroje, principy, tajemství či vychytávky se jedná?

 

Těším se na to, že je s vámi v průběhu letošního roku postupně proberu. A pozor, nebude se jednat jenom o burzu, protože ta je pouze nástrojem a součástí. A také vynikajícím prostředkem pro urychlení finančního vzdělání. Ale chci vám otevřít to nejzajímavější z praxe 20 let svého podnikání. Bude to o cestě z levé strany na pravou, budou to tajemství, návody a vychytávky v praxi. Málo teorie, hodně praktických návodů. Moc se na to těším, až vám vysvětlím postupy, které umožňují žít například ROK PRO SEBE nebo zajímavý ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ.

Přečtěte si, jaké akce pro vás připravuji a na co šetřete nejen peníze, ale zejména ČAS a pozornost, čili správné ZAMĚŘENÍ. Zejména tehdy, až se budete v tomto období rozhodovat, jakou chytrou knihu si koupíte, jaký seminář navštívíte, nebo jaký online kurz na téma podnikání a peníze absolvujete. Pozor na riziko špatného směru, protože čas máte všichni jen jeden :-).

Spoléhat se člověk může jen na svoji hlavu, na své srdce a ruce.

Kam toto vše zaměří, tam se dějí věci…

Kam zaměříte pozornost v jarních měsících vy? To je na vás. Jen vás chci informovat, co pro vás chystám, aby vám neuteklo něco z mých inspirací:

 18. dubna jsem se zúčastnil jako speaker akce Hvězdný byznys v Brně, kterou organizoval Zdeněk Steiner. Jeho akce jsou hodně o byznyse a praktických inspiracích a návodech.

   Akce již proběhla, byla skvělá. Díky všem z vás, kteří jste se účastnili!

 

 Již 30. dubna začínám sérii několika webinářů a DigiPárty, v rámci kterých vás pozvu do III. ročníku online kurzu Hrajeme si na burze. Ve čtvrtek 30.4. večer ve 20:00 chystám Webinář II. na téma Jak začít na burze & 7 kroků pro rychlý start. Hlídejte si emaily! Ke kurzu budeme přidávat HNB Preminum Club a další obsah. Minulými ročníky prošlo přes 700 lidí, z nichž většina je stále v akci! Pokud vás příležitost burzy zajímá, již teď si rezervujte nejen peníze, ale zejména čas. Kam zaměříte pozornost, tam vám to poroste!

 Rok pro můj život & Život na pravé straně je název semináře, živé akce, kterou chystám na sobotu 6. června v Praze. A jak napovídá obsah, bude to o podnikání a o tom, jak s nástroji lidí z pravé strany získat čas pro sebe a mít možnost žít nejen rok pro vlastní život, ale také si jej prostě užívat na pravé straně! Na tuto akci se hodně těším, už se průběžně připravuji.

Do online kurzu HNB i na seminář v červnu budu teprve pozvánky posílat, takže prosím o trpělivost. Informuji o nich zejména proto, že mám hodně dotazů na to, kdy už to vypukne a také chci vaši pozornost a koncentraci udržet správným směrem.

Protože tam, kam budete zaměřovat svoji pozornost, tam vám to poroste.

Já zaměřuji pozornost k cestám ke svobodě a faktické nezávislosti. Peníze a podnikání k tomu patří, životu na levé straně kvadrantu již moc nerozumím. Přesto se chci podělit o zajímavé myšlenky, návody, know-how, nebo chcete-li i tajemství. Moje akce jsou vhodné pro lidi z pravé strany a pro ty, kteří tam směřují. Ale i další zvu, pokud jim mohu pomoci, nebo je inspirovat. Mohl bych o tom ještě dnes napsat něco více, ale nechám si to na další články!

Užívejte si jaro a přeji vám to správné zaměření a koncentraci!

Jirka Mazur

 

Je specialistou na podnikání s využitím internetu a obchodování na burze. Své know-how, vzdělávací akce a názory zvěřejnuje na svých webech, viz. Projekty. Více o Jirkovi najdete tady.

Můžete mi aktuálně napsat na jiri@wintraders.com nebo kontaktovat spolupracovníky ZDE.

Připojte se mezi příznivce chytrého podnikání na Facebooku!

Facebook Twitter YouTube 

1 komentář u „Zaměření

  1. Krásný den pane Mazure, můj obdiv Vám, že dokážete tak jednoduchou a tisíce let starou duchovní pravdu prezentovat tímto způsobem. Naprosto s Vámi souhlasím…Mně osobně otevřela duchovní cestu jediná malá knížečka “ 7 duchovních zákonů života“ (Deepak Chopra) a tou se řídím :-)) Mějte se moc fajn
    Eva Šachová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *