Zázraky a náhody se nedějí samy!


Warning: Undefined array key "use_custom_image" in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/custom-about-author/display-about-author-block.php on line 134

Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Zázraky a náhody se nedějí samy:

Život v bídě.

 

Říkali nám ve škole –  dobře se uč, zařaď se, nezlob, neodmlouvej, nepolemizuj a připravuj se na život. 99% lidí kolem mě žilo v podobné bídě, nekdo v menší, někdo ve větší. Podporovaná cesta vylepšit si život byla cesta práce a kariéry, která mohla pro šikovnější jedince vylepšit trochu život po materiální stránce, pro některé i částečně seberealizaci. Druhá cesta byla zvolit si alternativu v relativní skromnosti a na okraji systému, nebo emigrace někam, kde se sny dají uskutečňovat.

Studuj pořádně, dosahuj výsledků, připravuj se na praxi – nám říkali na střední i vysoké škole.

Choď do práce včas, plň úkoly, dodržuj předpisy a nařízení, účastni se jednou porad a jindy „nepovinných“ podnikových radovánek. Tvoje svoboda končí před branami podniku a tvůj život patří nám… Kdyby někdo nevěděl – popisuji život v zaměstnání, v práci pro někoho… Tolik všední a většinou přijímaný jako normální.

 

Život ve svobodě.

 

80 % lidí chce mít tzv. jistoty a něco, jako svobodu v zásadě omezí, aby si nezadali, aby si neudělali problém. Sny, vize a cíle buď nemají, nebo jsou skromné, až místy téměř zadupané do zěmě. Jasně, SYSTÉM takové lidi prostě potřebuje… Svoboda se rozmělní na hospodské kecy a plky o ničem..

20 % lidí má v sobě větší porci „vnitřní svobody“ a více méně vědomě, někdy více intuitivně, směřují svůj život, kariéru a práci tím směrem, kde vidí šanci na uskutečnění svých vizí, představ. Ani se neodvažuji psát, že třeba i snů…

Problém je, když ty vize, sny a představy před sebou tlačíte ve světě Levé strany. Jde to ztuha, nikdo vás neposlouchá, nechápe, nespolupracuje, nesdílí… Svoboda slova, projevu, myšlení, času i akce potlačuje vše do ztracena. Život na Levé straně cashflow kvadrantu je opravdu těžký. Ale v zásadě je to svobodná volba. Nebo neznalost…

 

Čekání na zázraky.

 

Hodně lidí potom prostě jen sní, nebo čeká na nějaký ten zázrak či náhody, návody a postupy, jak z bídného života ven. Proto se vzdělávají, chodí na osobně-rozvojové kurzy, hodně čtou, účastní se nejrůznějších akcí a komunit. Přijímají návody šarlatánů a doufají, že je lepší život nemine.

Pravda a skutečnost jsou ale krutější, než by se chtělo. Zázraky, náhody a návody pro snadné zbohatnutí či lepší život prostě nepřicházejí samy a tak snadno, jak si mnozí doufající hledači štěstí myslí.

  • V zásadě čekání, doufání a snění je k ničemu.
  • Touha nefunguje bez akce.
  • Snít svoje tajemství a přitahovat, opravdu nestačí.

 

Co se stane, když začnete DĚLAT?

 

V jistém okamžiku část lidí na nic nečeká a prostě začnou se svým životem opravdu něco dělat. Prostě vezmou život do svých rukou, převezmou odpovědnost za svůj osud. Třeba začnou podnikat a začnou budovat svůj vnitřní svět, sdělovat vize, zapojovat a propojovat lidi. Začnou pomáhat, tvořit, předávat a sdílet.

Pokud si někdo myslí, že je to jednoduché, potom musít říct – není to jednoduché!

» Pamatuji si strach, který jsem musel překonat, když jsem slézal první vrchol ve skalách a ve vysokých horách.

» Pamatuji si na strach a obavy, kdy jsem zval na rande první dívku.

» Pamatuji se na strach a obavy, kdy jsem opouštěl „jistoty“ zaměstnání a šel prostě na své.

Aby bylo jasné, v zásadě jsem strach a obavy potlačil tím, že jsem si pro sebe představil prostě lepší a nadějnější výsledek a prostě jsem šel za svým novým cílem.

Bylo mi jasné, že nemohu čekat na žádné zázraky a náhody.

Prostě jsem se postupně učil, že musím DĚLAT já, aby se následně dělo kolem mě.

Když jsem začal dělat, překonával jsem strachy, obavy, nejistotu. Překonával jsem stále nová a nová posunutí komfortní zóny. To je taková imaginární bublina, které vás prostě utvrzuje, že to, čeho jste dosáhli, už stačí pro pohodlí a komfort. Že další snažení je vcelku zbytečné, namáhavé a rizikové. Je otázka, jestli to vlastně stojí za to.

Řekněte si pravdu do očí, pravdu sami sobě. Také máte někdy takové myšlenky, že to v zásadě je dobré a že ta rizika a námaha již za to nestojí? Žralo vás následně někdy, že jste přece jen neudělali rozhodnutí?

 

Zázraky a náhody se nedějí samy!

 

Šel jsem na své se všemy riziky a obtížemi, které hrozily. Šel jsem na své se všemi nadějemi a vizemi, které mě hnaly dopředu. Začal jsem jako podnikatel vytvářet svůj mikrosvět. Nebo svůj vlastní vnitřní svět. V něm se najednou začaly události, děje i náhody dít úplně jinak, než jsem předpokládal!

V úžasu jsem sledoval, že do mého života přicházejí nečekané benefity, pocity a někdy i náhody. Občas i zázraky a něco, co jsem před tím ani neuměl definovat. Prostě TO začlo přicházet, začlo se TO dít a můj život se změnil.

Dnes rozumím tomu, že záraky a náhody se nedějí samy! Život přeje připraveným. A ještě více přeje těm, co opravdu dělají a posunují vlastní hranice.

 

Udělejte TO!

 

Pokud posunujete dosah pro svoje vize, pokud předáváte poselství, užitečnou službu, pokud začnete měnit život svůj a inspirovat jiné, věci se začnou dramaticky měnit.

Zázraky a náhody mají do vašeho života i podnikání snadnější cestu!

Pokud uvolníte svůj svobodný prostor a čas dalším příležitostem a začnete opravdu něco dělat pro uskutečnění vlastních snů a vizí, zázraky se mohu dít, najdou si k vám cestu. Svět ve svobodě myšlení, jednání i času má neuvěřitelné možnosti. Pro většinu lidí zůstane ale navždy uzavřen. Zejména proto, že doufají v bídném světě, že zázraky se dějí jen tak samy od sebe!

 

Víte co? Prostě TO udělejte!

 

Co? No přece to, o čem sníte, o čem neustále mluvíte, na co myslíte! Nečekejte na nic, protože ČAS utíká! Čas je jediné aktivum, které máme stejně. Jak jej využíváte, tak se máte. Nikdy jej ale nemůžete vrátit zpět, ani nevíte, kolik jej ještě máte.

 

Zbývá proto jediné logické řešení.

 

» Udělejte vše, po čem toužíte – teď hned!

» A zázraky a náhody se vám budou dít!

» Doufám, že si rozumíme!

 

Přeji všem krásné dny!

Jirka Mazur

Gran Canaria, duben 2017

 

PS:

Mimo téma. Jen vám zde přidávám informace, co chystám v rámci „dělání“, abych posunul ty „zázraky“ a „náhody“ – prostě chystané akce a aktivity.

Nejbližší je expertní webinář, který chystáme pro kvalifikované investory již ve čtvrtek 20. dubna 2017 na téma 4 skvělé zdroje mentálního vítěze na burze! Pro kvalifikovné investory znamená – že pozvánku pošleme pouze některým, ale můžete se účastnit, pokud si uděláte čas přímo na této stránce zde – ve čtvrtek 20. 4. večer!

Poté přijde na řadu další úterý expertní webinář ohledně projektu WinSignals v režii mých kolegů.

Na květen plánuji webinář pro nové zájemce HNB a chystám reopen ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ. Prostě sledujte moje emaily a zprávy! Dělám to, co mě baví a „zázraky“ prostě fungují…

 

Je specialistou na podnikání s využitím internetu a obchodování na burze. Své know-how, vzdělávací akce a názory zvěřejnuje na svých webech, viz. Projekty. Více o Jirkovi najdete tady.

Můžete mi aktuálně napsat na jiri@wintraders.com nebo kontaktovat spolupracovníky ZDE.

Připojte se mezi příznivce chytrého podnikání na Facebooku!

Facebook Twitter YouTube 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *