7 skvělých rad a magická blafování, propojení a poselství!


Warning: Undefined array key "use_custom_image" in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/custom-about-author/display-about-author-block.php on line 134

Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Jak spolu souvisí blafování, propojení a poselství? A proč magická? Pokud bych měl příběh, který se odehrával před 25 lety v Seattle, pěkně rozepsat i s těmi souvislostmi, které jsem dal do nadpisu, bylo by to na knihu. Ale já mám k dispozici pouze článek. Vezmu to proto zkratkou a poskládám střípky příběhu, který se stal a stále se ještě děje. Momentálně se již překlápí do budoucnosti…

Koukněte se na krátké videjko ze Seattle, kde vám řeknu, proč jsem napsal tento článek:

https://www.youtube.com/watch?v=rMfJZ8okQkk&feature=youtu.be

 

Trhani z garáže či noví kapitalisté?

 

Možná tomu nebudete věřit, ale i já jsem začal podnikat doslova z garáže. Jiní začínají na zelené louce. Moje první zakázky se týkaly nátěrů ocelových konstrukcí a mostů horkovodu z Dolu Darkov na Důl ČSM. Doly, to jsou takové ty díry v zemi, které prý, řečeno slovy Járy Cimrmana, nelze ukrást. Jenom na okraj, lze… Ale to není můj příběh.

První stovky litrů barev jsem míchal ve sklepě nájemního domu. Chodbou se linuly výpary ředidla, základovky i laku. Podmínky sklepní, ale pro prvních pár tisíc metrů čtverečních se to dalo. Podnikání je totiž, přátelé, mimo jiné i o metrech čtverečních.

Metr x metr x peníze = potenciál peněz. Mysli ve velkém!

To jsem měl v hlavě již v počátcích svého podnikání, kdy se překvapivě ukazovalo, že téměř vše je možné!

Proto jsem přemístil míchání barev do pronajaté garáže, najmul jsem si prvního míchače, potom pár natěračů. Po třech měsících mě poslali z pracoviště pryč se slovy, že TO zmáknou sami. Evidentně jsem zdržoval – je, práci i svoje peníze. Mí brigádníci mi udělili volno.

Darovali mi čas! Využil jsem jej chytře, jezdil jsem po kraji a získával další zakázky. Získal jsem první pákový efekt v podnikání, to jest ČAS. To mi vyrobilo další metry čtvereční, které jsem předělával na peníze.

Ty další metry čtvereční byly ploché střechy. Po roce podnikání se mi do ruky dostala unikátní technologie SWEPCO. S tou se metry čtvereční sekaly skvěle. Náklady na m² cca 250 korun, výnosy 600 Kč – good byznys x tisíce metrů… Nastoupil marketing, strategie a zápal do hry, jak získat těch metrů čtverečních co nejvíce. Když jsme se přehoupli přes druhou desítku tisíců, došlo k podrazu. Pár vykutálenců mi zdrhlo z firmy, ukradli know-how a pár zakázek. To byl první střet s realitou. Ten druhý byl, že se například v populaci vyskytují neplatiči a divní lidé. Smlouvy byly k ničemu.

 

Nevzdal jsem to.

 

Když máte sny, vize a prostě opravdu chcete, nesmíte TO nikdy vzdát. Moje první cesta za podnikáním do světa vedla na jaře 1992 do USA, konkrétně do Seattle. Byl jsem vybaven štosem bankovek, abych netrpěl nouzí. Mých pár tisíc dolarů v peněžence budilo pohoršení, všichni zde platili kartami, hotovostí platilo pouze podsvětí…

Také jsem byl vybaven jistou videokazetou. O pár měsíců dříve jsem pro účely marketingu, abychom nevypadali jako trhani z garáže, nechal natočit profi film s rozpočtem 60.000 korun, což byly tenkrát slušné peníze. Dělníci ve firmě, kterých bylo již přes 50, nafasovali krásné montérky s logem (ne všichni, pouze ti na kameru). Od známého havířovského podnikatele jsem si na natáčení půjčil luxusní kancelář a auto, v té mojí byl totiž jen ošoupaný nábytek a auto jsem měl lehce označkované vylitou barvou ze stavby. Onen podnikatel se pohyboval lehce na hraně, proto se mu dařilo.

My, poctiví garážoví podnikatelé, jsme bojovali náročněji. Ale neměl jsem pochyby, že dělám dobře!

Začal jsem z nuly a cokoliv navíc bylo prostě povznášející. Už jen to, že jsem byl s tou videokazetou a naditou peněženkou v Americe a jel jsem dělat byznys. Koho by to před pár roky napadlo, když jsem se trápil na státnicích s dějinami mezinárodního dělnického hnutí a slovo kapitalista bylo sprosté…

 

Magické blafování.

 

Kamarád Pavel dohodil v Seattle první kontakt. Zaparkovali jsme ojetou Mazdu někde na rohu downtownu a pěšky došli ke krásnému mrakodrapu. Kancelář Lynna Kassela byla asi tak ve 20. patře. Přivítala nás hosteska, sekretářka, tajemník, zlaté cedulky na dveřích „Kassel Buildings Consulting“. Asi jsme na správné adrese, říkal jsem si, když nás uvítal sám majitel, elegantní padesátník s lehkými zlatými obroučkami brýlí na nose. Jakým jazykem prý chceme mluvit, říkal na úvod. Výběr byl z pěti jazyků, všechny světové, tedy mimo češtiny. Na Američana nezvyklé. Představil firmu, možnosti a s čím nám prý může pomoci.

OK, na řadu přišlo moje video. Jasně, že to bylo lehké blafování, ale zakázky v něm realizované byly opravdu moje a odhodlání uspět také. Jen ty montérky, střihy z luxusní kanceláře, auta… „Popravdě, nečekal jsem od mladých kluků ze střední Evropy takovou firmu“, říkal Lynn. Zabralo to, juchůů! Výsledkem byly kontakty na dvě firmy z oboru, které se nám hodily – na firmu Fields Corporation a TNEMEC INC. První na střešní hmoty nahrazující ukradené SWEPCO, druhá na skvělé nátěrové hmoty.

Magické blafování z druhé strany. Když jsme po nějaké době vyhodnotili první kontakty i kontrakty, zjistili jsme, že lehce blafoval i Lynn. Kancelář v onom 20. patře měl tenkrát na jednání pronajatou za 200 dolarů včetně služeb. Prostě cítil příležitost a potřeboval vypadat dobře, udělat dojem. Ve skutečnosti byl šéfpilot Boingu 767, relativně zámožný člověk, a protože měl 10 dnů v měsíci volno, cítil potřebu jej nějak rozumně využít… Naše potřeby se protly zajímavým způsobem :-). Vše jsme později probrali v jeho krásné dřevěné vile nad Washingtonským jezerem…

Jaký by výsledek lehkého blafování?

Skvělý! S Lynnem jsme navázali přátelství. S doporučenými firmami jsme navázali kontakty a udělali skvělý byznys plus navázali jsme také přátelství… Na to navázala série dění, akcí a příběhů, které ve své podstatě trvají dodnes.

 

John Fields, můj Bohatý táta.

 

Jirka-Mazur-John-kunJohn byl majitelem rodinné firmičky Fields Corporation. V mládí byl rebel a na 10 let utekl někde do Arizony a dělal mimo jiné baptistického kněze. Možná i díky tomu se stal skvělým řečníkem a motivátorem. Když jeho táta dosloužil, povolal syna do firmy. John koupil pár tisíc akrů půdy pod Seattle a kolem Tacomy. Poučil nás, že každý inteligentní podnikatel by měl být také spekulantem v realitách. Na tom mimo jiné zbohatl ještě dříve, než na střešních hmotách a asfaltech, které jsme i my od něj začali odebírat do Česka.

Šlo toho za desítky, postupně stovky tisíc dolarů. Bez písemné smlouvy, na podání ruky, na telefon, podle našich potřeb… Na náš dotaz, jestli by prý nějaká písemná smlouva neměla být, bylo jen udivení a konstatování, že prý – co se domluví, to přece platí..!

John se synem Mattem navštívil několikrát i Česko. Ve státě Washington nás vzal na pár skvělých výletů, vlastním letadlem kolem Mount Raineru, člunem do zálivu Seattle pěkně po moři z Tacomy. Jeho ranč, koně, život i to, jak dělal byznys, vše bylo pro mě, jako kluka z garáže, opravdu inspirující. Hltal jsem slova a poučení. John se na jistou dobu stal mým Bohatým tátou!

Víte co… Je dobré se učit od těch, kdo mají zkušenosti, umějí a jsou ochotni předávat poselství.

 

John mi mimo jiné vštípil pár zásad a tajemství!

Tady předávám 7 skvělých rad do života i podnikání:

 

1. Dělej byznys vždy čestně a poctivě. Vyplatí se to!

2. Smlouvy, které uzavíráš, jsou o charakteru zúčastněných, nikoliv o papíru…

3. Udělej si plán, jak vydělávat byznysem 100.000 dolarů ročně čistého a poté se je uč investovat!

4. Pokud chceš prodávat ve velkém, sežeň si šikovné lidi ochotné prodávat a nauč je to!

5.  Byznys je o komunikaci, kontaktech, seberealizaci a poslání!

6. Když tvůj byznys nemá vizi a poslání, dříve nebo později umře!

7. Až budeš mít něco za sebou, měl bys to, co se naučíš, předávat dále jako poselství. Potvrdí to smysl toho, co děláš!

 

Opravdu jsem si ty věty až tak nezapisoval.

 

Ale pamatuji je dobře. Při různých souvislostech jsem si je vybavoval. Tu poslední si uvědomuji až teď po létech.

Je čas předávat poselství!

 

Silné magické okamžiky.

 

Když jsem jel poprvé z letiště do Seattle, najížděli jsme na rychlostní komunikaci a postupně se před námi otevírala panoramata města, nadjezdů, podjezdů, cedulí s exotickými názvy. Otevřel jsem okno, bylo teplé jaro. Po pravé straně se v dáli tyčil masív mohutné sopky Mount Rainer. Při vjezdu do city se před námi otevíral downtown, mrakodrapy a magické jezero. Vyhlídková věž Space Needle. Kolem byla opravdová Amerika a já se právě chystal dobýt kus světa! Na ty pocity se nezapomíná!

Mimochodem mě cesty o pár let později na dvakrát zavedly do Nepálu. Mimo skvělé treky kolem Everestu a Anapuren, jsme si užili místní prostředí a tajemnou kulturu soucítících buddhistů i tajemných hinduistů. Vzpomínám si na magický večer na Boudhanathu, kdy kolem středověké stúpy ze 6. století procházely průvody mnichů v den narození Buddhy. Seděli jsme na vyhlídce nad náměstím a pozorovali vycházející krvavě rudý měsíc nad Himálajemi.

Byl to silný mystický okamžik. Cítil jsem vděčnost svému osudu. Věděl jsem, kde, proč a jak to začalo. Jen budoucnost jsem nikdy neviděl…

Jirka-Mazur-lodO pár let později jsem viděl krásný film Malý Buddha. K mému úžasu se odehrával na 3 místech, které jsem důvěrně znal. Děj začínal v uličkách Boudhanathu, pokračoval v Seattle, přesně tím monumentálním vjezdem z letiště do city… A končil smutně, když rozprášili popel svatého muže, lamy, ve vodách zálivu u Seattle. To bylo to třetí místo, které určovalo moji cestu. Bylo to místo, kde nás na svém člunu vzal před léty John a kde jsme se nemohli nasytit skvělých výhledů na město se sopkou na horizontu. A byla to cesta, na které jsem do sebe jako houba nasával slova o byznysu a poselství.

Bral jsem ten film pro sebe jako znamení a potvrzení cesty. Na té cestě se odehrálo mnoho. Z USA jsem do našich končin ještě začal dovážet stavební technologie Dryvit a Firestone. Prostě – šlo o ty metry čtvereční a o to, myslet ve velkém!

 

Propojení.

 

V Seattle mám tedy něco jako uzlový bod, místo, přes které se měnil osud a hra zvaná podnikání. A s ní i život. Díky radám Bohatého táty Johna jsem ustál okamžiky nečekaného úspěchu a uměl se držet při zemi. Opravdu díky, Johne Fieldsi!

Vím dnes, že díky tomu, na co myslíme…

Díky tomu, co děláme a díky tomu, s kým se stýkáme, přicházejí do našeho života náhody, věci a děje, které by za normálních okolností nikdy nepřišly!

Z nějakého důvodu to stále 98 % lidí neví.

• Lidé si myslí, že si stačí přát.

• Lidé si myslí, že mají na něco nárok.

• Lidé si mylně myslí, že je moudré poslouchat rodiče, učitele, systém…

• Lidé si vůbec myslí hodně věcí mylně…

 

Zjistil jsem, že věci fungují pouze tehdy, když pro ně opravdu něco udělám.

Aby mělo toto dělání efekt, musí mít v sobě smysl, vizi, poslání. Vnitřní motor, který vše pohání ve chvílích, kdy se daří i ve chvílích, kdy je vše špatně.

Věci, události a lidé se propojují v ČASE z jistých důvodů. Vše dává smysl. Je třeba ale konat, dělat a prostě pracovat na té správné straně – tou je dnes moje PRAVÁ STRANA cash-flow kvadrantu.

 

Poselství.

 

Moje návštěva Seattle po letech propojila děje, lidi i události i dnes po letech.

Mám za sebou skvělou dvoutýdenní cestu se synem Vojtou po národních parcích amerického středozápadu. Trasu od Salt Lake City do Jacksonu na sever Montany s ukončením v Seattle. Cestou jsme navštívili Yellowstone, Grand Teton, Glacier a spoustu zajímavých míst.

Když jsem se blížil k Seattle, moje mysl byla  zaplněná nejen vzpomínkami. Ale také mi bylo jasné, že zde nejedu náhodou.

Mým úkolem zde bylo natočit krátké videjko, napsat tento článek a zejména udělat veřejný závazek, že nejen skvělé rady mého bohatého táty Johna Fieldse, ale i moje zkušenosti z 25 let podnikání prostě musí jít dále do světa.

Je to prostě úkol, poslání, radost a smysl!

Penízky jsou vydělány, času a svobody mám tolik, o kolik si řeknu. Nyní je čas pro vás…

Díky, že jste to dočetli až sem!

A když už jste to dali až tady, zvu vás do kurzu ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ!

Vytunil jsem jej obsahově ta, že pro vás může být skvělým přínosem i investicí!

Informace a přihlášky jsou časově omezeny!

 Opravdové kurzy o podnikání jsou zde:

⇒  CESTA NA PRAVOU STRANU & ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ

Fajn, jděte na to, ať je poselství mého Bohatého táty v další akci!

Jirka Mazur

 

PŘIHLÁŠKA A INFORMACE 

o nejlepším kurzu ohledně podnikání na čs. internetu jsou zde:

ZNPS-prodej-kurzu

Před 25 lety jsem se opravdu začal učit byznys na dobrém místě!

Zde jsem s Johnem Fieldsem a šéfem Rotary Clubu v Tacomě. Dnes mám svůj privátní „ROTARY CLUB NA PRAVÉ STRANĚ“ a zvu vás do něj! Přidejte se na správnou stranu a ke správným lidem. Bude vás to bavit!

 

Jirka-Mazur-John-rotary-club

 

 

Je specialistou na podnikání s využitím internetu a obchodování na burze. Své know-how, vzdělávací akce a názory zvěřejnuje na svých webech, viz. Projekty. Více o Jirkovi najdete tady.

Můžete mi aktuálně napsat na jiri@wintraders.com nebo kontaktovat spolupracovníky ZDE.

Připojte se mezi příznivce chytrého podnikání na Facebooku!

Facebook Twitter YouTube 

Příspěvek byl publikován v rubrice Videa a rozhovory s VIP a jeho autorem je Jirka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *