Je podnikání na burze cestou na Pravou stranu?


Warning: Undefined array key "use_custom_image" in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/custom-about-author/display-about-author-block.php on line 134

Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Život na Pravé straně a burza – jak to jde dohromady?

 

V souvislosti s Webinářem, který proběhl ve čtvrtek 30.dubna a jehož záznam máte k dispizici ZDE a se vstupem do online kurzu Hrajeme si na burze se mi množí dotazy typu:

» Co je to Život na pravé straně a proč jej zmiňuji v souvislosti s burzou?
» Dá mi online obchodování něco do života, nebo jen dávku adrenalinu?
» Je burza opravdu příležitost pro všechny?
» Je burza podnikáním, nebo jen finanční hrou?
» Jaké jsou paralely obchodování na burze a podnikání?
» K čemu mi je finanční vzdělání o burze pro praktický život?

 

Dotazů na podobná témata mi chodí opravdu mnoho. Je vidět, že vás tato témata zajímají. A že je řešíte a snažíte se najít odpovědi! Tato témata a otázky jsme otevřeli ve čtvrtek 30. dubna večer na webináři. Popovídal jsem si o nich se svými hosty, kteří s nimi mají zkušenosti. V rámci formátu uzavřené DigiPárty jsme si rozdali pár cihliček investičního zlata  a pár knih Myšlením k bohatství s věnováním. Akce byla skvělá, ale je již minulostí, takže si to určitě nenechejte ujít alespoň ze záznamu, pokud jste nebyli online!

A přidali jsme otevření online kurzu Hrajeme si na burze a další benefity… Ale jděme k tématu článku…

 

Co je to Život na pravé straně?

 

Mnoho lidí hledá svoji cestu z Levé strany Kiyosakiho kvadrantu na Pravou stranu. Svět podnikání a investování je nejen vzrušující, ale poskytuje více svobody, nezávislosti, příležitostí, seberealizaci i peněz. Nikoliv však pro všechny, kteří se o to pokusí. Být na Pravé straně a žít tam dlouhodobě, je báječné. Když zvládnete procesy a nástrahy, které vás cestou čekají… Je to cesta z tzv. „jistoty“ do nejistoty. Je to cesta o překonávání překážek. Je to cesta, na které se děje vše jinak, než jsou tomu zvyklí lidé na Levé straně.

A proč téma Života na pravé straně zmiňuji v souvislosti s burzou? Pokud máte na burze dostatek kapitálu, je lepší přepnout hlavu z termínu „obchodování na burze“ na termín „řízení peněz nebo operačního kapitálu“. Potom se z procesu hraní a pokusů může stát seriozní podnikání, jehož účelem je zisk. Obchodujete-li s penězi třetích osob třeba formou MultiTerminal Tradingu, nebo podobně, potom jde o řízení virtuální firmy. Musíte zapojit procesy plánování, strategické myšlení, chytré rozhodovací procesy. Prostě podnikáte. Ne náhodou se tyto procesy odehrávají na Pravé straně Kiyosakiho cash-flow kvadrantu. A řízení procesu investování je činnost, kterou provozují v různých podobách právě Investoři, lidé na Pravé straně.

 

Cesta na pravou stranu

 

je mimo jiné i o tom, začít používat hlavu, myšlení. Lidé na Pravé straně používají nejrůznější pákové efekty, Pravidlo 80/20, strategie, systémy a další nástroje, které pro lidi z Levé strany nejsou použitelné. Lidé z Pravé strany pracují v jakémkoliv svém podnikání nebo investování s pojmy Spekulace, Pravděpodobnost nebo Rizika. Lidé z Pravé strany záměrně postupují pocity nejistoty a rizika, ale chtějí je mít pod kontrolou.

Pro lidi z Levé strany jsou tyto pojmy málo pochopitelné, proto jsou jejich začátky v podnikání i na burze prostě těžké. Chápat technicky, jak věci fungují, je jedna věc. Chápat procesy, které se odehrávají ve vlastní hlavě, to je věc druhá. Lidé z Levé a Pravé strany používají hlavu a myšlení jiným způsobem. Neznám lepšího tréninku pro cestu na Pravou stranu, než je burza. A to nemusíte ani riskovat peníze, stačí se to naučit v podmínkách reálných trhů na Demu a již za pár týdnů pocítíte změny v myšlení a v tom, jak vnímáte výše uvedené pojmy. A tím může začít cesta na Pravou stranu.

Procesy v rozhodování, v myšlení, ve strategiích a celé řadě dílčích věcí, jsou v podnikání a na burze velmi podobné. Pouze s tím rozdílem, že na burze nepotřebujete zaměstnávat lidi, trápit se s logistikou, účetnictvím, marketingem, výrobou a těžkostmi systému. Burza je podnikání s čistými penězi, je to o procesu „levně nakoupit – draze prodávat“ a o strategiích, které vedou k ziskům. Na burze nepotřebujete žádné povolení, živnosťák, firmu, právníka, účetního… Co vyděláte, je vaše. Co proděláte, nemusíte již řešit.

Na burze se vše odehrává podstatně rychleji. Finanční účinnost obchodování, finanční páka, rychlost změn a spousta dílčích záležitostí dělají zejména pro začátečníky z burzy adrenalinový podnik. Pro profesionální řízení peněz je zapotřebí zklidnit, méně riskovat a zaujmout strategické přístupy. Zajímá vás to? Budeme si o tom povídat v rámci našeho online kurzu.

 

Je burza opravdu příležitost pro všechny?
Je burza podnikáním, nebo jen finanční hrou?

 

Opravdu nemohu prohlásit, že burza je příležitostí pro všechny. Upřímně si myslím, že schopnost zvládnout vlastní hlavu má tak pouze 10 % populace. Ale bez rizika si ji v podmínkách reálných trhů může vyzkoušet opravdu každý, kdo má připojení na internet, chuť a čas a trošku pořádek v hlavě :-).

Nikdy nezjistíte, zda je to příležitost po vás, pokud si ji nevyzkoušíte.

Jistě byste si mohli burzu vyzkoušet sami, zdrojů a povídaček na internetu je dosti. Ale ne všechny vedou k rychlému cíli. Navíc, proč ztrácet čas a energii, když si můžete finanční vzdělání doplnit celkem rychle a vyzkoušet si parádní zkratku s naším online kurzem!

Pro začátečníky nemá smysl řešit takové věci, jestli je burza hrou, jestli jde o faktické online obchodování, nebo jen o spekulace. Nebo zda pro ně může být burza podnikáním. Ani nemá smysl řešit, zdali je k dispozici rizikový kapitál, jaké mohou být teoretické výsledky, či jak se výnosy z podnikání na burze zdaňují (obvyklý dotaz mnoha začátečníků, kteří již dopředu myslí na své milionové zisky).

Pro začátečníky dává smysl naučit se efektivně základy burzovních spekulací a neztrácet čas experimenty. S podporou týmu a zkušených kolegů z předchozích kurzů se dostat k vytouženému cíli co nejdříve. Jistě na konci této vzdělávací epizody může stát rozhodnutí, že burza není pro vás, nebo ji prostě nedáte. Minimálně si však procvičíte mozkové závity pro cestu na Pravou stranu a uděláte mnoho užitečného pro vlastní finanční vzdělání.

Nebo se do podnikání na burze prostě pustíte, protože zjistíte, že máte pro nejjednodušší podnikání na světě správně nastavenou hlavu. Nikam vás konkrétně lákat nebudu já, ani moji kolegové. Používat vlastní hlavu pro vlastní rozhodování je základem nejen pro úspěšné účinkování na burze, ale i pro Život na pravé straně!

 

Jaké jsou paralely obchodování na burze a podnikání?
K čemu mi je finanční vzdělání o burze pro praktický život?

 

Pochopit základy reálného finančního vzdělání, pochopit to, jak funguje reálný svět kolem vás, to je jistě užitečné nejen pro váš pokus na burze, ale i pro reálný život. Pojmy, jako jsou Spekulace, Pravděpodobnost, Rizika nebo Rozhodovací procesy, Strategie, Plánování a další, jsou důležité pro život, podnikání i pro řízení investic. Nevztahují se pouze k burze. Pokud je pochopíte pro váš reálný život, uděláte velký posun pro svoji cestu na Pravou stranu!

V životě, v podnikání, ve sportu, ve všem, co děláte, se mnohokrát denně ocitnete v situacích, kdy se musíte rozhodovat. Na burze se rozhodujete neustále mezi 2 možnostmi. Rozhodnete-li se správně, vyděláte peníze. Rozhodnete-li se chybně, nastanou problémy. Různá rozhodování sebou přinášejí různá rizika.

Vše, co v životě i v podnikání děláte, jsou pravděpodobnostní procesy a spekulace. Věci a rozhodování, která děláte, mohou vyjít a také nemusí. Na burze si skvěle natrénujete mozek pro procesy, kterými tvoříte vlastní život! A pro cestu na Pravou stranu je prostě nezbytné, aby byly na vědomé úrovni.

10 % úspěšných lidí na Pravé straně totiž ovládá výše uvedené procesy na vědomé úrovni.

Tím se odlišují od 90 % nevědomých nebo méně vědomých lidí z levé strany.

 

Podnikání na burze není jednoznačně cestou na Pravou stranu. Je to pouze jedna z možností. Jistě je to riziková možnost, ale vede k cíli rychleji. Rychleji poznáte, na co máte a na co nikoliv. Kdo dává úspěšně procesy na Pravé straně, bývá často úspěšný i na burze a platí to i naopak. Úspěch a jeho principy jsou výsledkem vědomých činností a správných návyků.

Na burze si je můžete vypilovat bez rizika, relativně rychle a v podmínkách reálných trhů. To za zkoušku stojí. Co bude dál, to již musím ponechat na vás. Lidé na Pravé straně se rozhodují samostatně. Nemají rádi manipulace o zaručených cestách či návodech. Takto prosím vnímejte i moji pozvánku na webinář a do online kurzu Hrajeme si na burze a akci ze záznamu:

  Záznam z webináře a soukromé DigiPárty na téma, Jak začít na burze & 7 kroků.

Děkuji vám, že jste úvahu o tom, jestli je podnikání na burze cestou na Pravou stranu, dočetli až sem. Věřím, že správné odpovědi si dáte sami. Já vás mohu pouze inspirovat!

Přeji všem krásný den a zvu vás do akce!

 

Jirka Mazur

Rozdávám zlato a inspiruji lidi pro cestu na Pravou stranu!

 

 

Je specialistou na podnikání s využitím internetu a obchodování na burze. Své know-how, vzdělávací akce a názory zvěřejnuje na svých webech, viz. Projekty. Více o Jirkovi najdete tady.

Můžete mi aktuálně napsat na jiri@wintraders.com nebo kontaktovat spolupracovníky ZDE.

Připojte se mezi příznivce chytrého podnikání na Facebooku!

Facebook Twitter YouTube 

Příspěvek byl publikován v rubrice Videa a rozhovory s VIP a jeho autorem je Jirka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *