Vinobraní nebo Demohraní?


Warning: Undefined array key "use_custom_image" in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/custom-about-author/display-about-author-block.php on line 134

Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Již můžete začít trénovat braní i hraní, s vínem i na demu…

 

Tak nejdříve pár otázek na úvod:

 

»  Vinobraní nebo Demohraní? Co vás více baví?

»  Co mají tyto činnosti společného?

»  Brát či nebrat? Hrát či nehrát? Být či nebýt?

»  Měl William Shakespeare rád víno?

»  Hrál Jan Tleskač na burze? A co vy?

»  Je ve víně pravda? Nebo je pravda v křišťálové kouli? A co SAO?

» Co si dát na podzim dobrý burčák, sklenku prosluněného vína a něco dobrého k podzimnímu Demohraní?

 

Tak je docela možné, že jsem šťouralům a méně chápavým trošku zamotal hlavu.

 

Ale většina z vás má již v hlavě jasno! Na většinu otázek si cvičně odpovězte sami, ale dvě nejdůležitější s vámi proberu.

Ano, opravdu je to tak, jak si myslíte! Podzim je za dveřmi a s ním i očekávaná soutěž v Demo obchodování o Live účty v celkové honotě 20.000 EUR. A jistě nejde jen o ty účty, ve hře budou i zlaté cihličky investičního zlata s mým věnováním, free vstup na listopadový VIP Meeting pro TOP10 a další radosti. A zejména také procvičení mozkových závitů a skvělý trénink na demu v podmínkách reálných trhů. A proč si k tomu v rámci vinobraní nedat třeba skleničku jiskřivého burčáku pro pročištění mozkových závitů, nebo dobrého moštu pro abstinenty?

Trošku filosofie vína a burzy na úvod. Dobré víno je dobré pouze pro část lidí. V tom je podobnost s penězi. Mnoho lidí říká, že si sem tam víno dává, ale moc mu nerozumí. Hodně lidí říká, že peníze jsou fajn, ale moc pro ně nedělají. Ale je zde zásadní rozdíl. Zatímco víno lze doporučit pouze v množství omezeném a přiměřeném, v penězích se omezovat nemusíte. Pro přísun perlivého moku v rámci vinobraní to chce jistá pravidla v omezení množství, aby byla následně omezena rizika. Pro přísun peněz to chce pravidla neomezující množství, ale omezující rizika.

Je hodně věcí, které mám rád. Dobré víno, burčák i peníze mezi ně jistě patří. Ale je tu jistě i mnoho dalších věcí, o těch napíšu příště. Ale co chci říct → aby ty dobré a milé věci, které máme rádi, měly do našeho života snadnější přístup, jsou zapotřebí peníze. Peníze jsou svým způsobem energie, jak je do života pouštíme, tak přicházejí. Peníze se vydělávají myšlením, jsou výsledkem intelektuálního procesu. Jak myslíme, tak máme.

Jistě, pár šťouralů by řeklo, že se peníze vydělávají prací. V omezeném množství výsledných peněz  mohou mít pravdu. Jakákoliv práce nebo činnosti, kterou za kterou dostáváte peníze, je honorována systémem, který má blízko burze. Prací se v zásadě peníze nevydělávají, pouze následná odměna je jakýmsi výsledkem „burzy práce“, nikdo vám nedá více peněz, než kolik činí vaše aktuální tržní hodnota na této burze. OK? Proč by měl platit více? Takže bez omezení je šance na větší peníze pouze v nějaké formě podnikání.

Je mi jasné, že podnikání není pro všechny. Peníze v podnikání jsou výsledkem schopnosti „myslet o penězích“. Na mém blogu zachytáváte informace k podnikání s využitím internetu. To je hodně chytré, protože internetový prostor je bez hranic a omezení. A co burza? Je to podnikání, hra, nebo příležitost pro chytré řízení investic? Nemám v úmyslu jít dnes v této problematice příliš do hloubky, na to si ještě prostor udělám, ale chci jen, abyste se zamysleli nad tím, jak peníze fungují, proč je jejich množství na vašich účtech výsledkem intelektuálního procesu ve vaší hlavě a zda-li pro sebe můžete v této věci něco udělat.

Již za pár dnů…

 

Za pár dnů, od 22. září vypukne očekávaná soutěž v Demo obchodování, bude to výzva nejen pro získání bonusového Live účtu v hodnotě až 6.000 EUR, ale jistě najdete i další motivace:

»  5 bonusových účtů pro nejlepší v celkové výši 20.000 EUR jistě nebude k zahození 🙂

»  10 cihliček investičního zlata s mým věnováním pro TOP10

»  10 free účastí na prestižní listppadové akci VIP Meeting

»  Možnost pro skvělý trénink s moderováním výsledků

»  Bystření mozku, mozkových závitů, úsudku a rozhodovacích procesů

»   Naučíte se bez rizika řídit pár dnů investice jako profesionálové

»  Naučíte se učit.

Učíte se v podmínkách Demo obchodování v podmínkách reálných trhů s Pravidly, se kterými si na Live účtech zpříjemníte život…

 

Proč byste měli uvažovat o své účast v podzimní Demo soutěži?

 

Obchodujete na burze? Jste v některém z mých kurzů o burze? Již jste alespoň provětrali nějaký ten demo účet s Goldstarway? Potom více, o co jde a na svou příležitost se jistě těšíte.

Nebo jste úplní začátečníci? Pouze uvažujete o tom, kdy a jak si to vyzkoušet? A proč byste to měli udělat? Za pár dnů bude příležitost. Moderovaná soutěž v demo obchodování na burze jistě nebude jen o těch výhrách. Dalším důvodem prostě může být právě to, že pochopíte to, jak peníze na finančních trzích fungují a jak fungují ve vaší hlavě. Metody uvažování a rozhodovacích postupů na burze a v klasickém podnikání nebo i v životě či v nerobotické práci, mohou být podobné. Není lepšího a akčnějšího tréninku, než je hra rychlých čísel na burze!

 

Proč máte ode mně protekci?

 

Soutěž v Demo obchodování bude zveřejněna až za týden. Moje tajná skupina na Facebooku (asi 430 členů), se o ní dozví jistě jako první. Ale i vy na mém blogu máte protekci právě proto, že jste na mém blogu. Jsem rád, že patříte mezi čtenáře mých článků a že vás zajímá problematika finanční svobody, nezávislosti, podnikání a dalších cest, které dávají smysl v tom, abyste prostě měli lepší život. Neříkám, že ten život vám musí vylepšit zrovinka burza. Je to spíše naopak, burza přilepší život jen 10% vyvolených, nakonec to probíráme v kurzu Hrajeme si na burze. Ale pravidla, myšlení, know-how a trénink mozku zde realizovaný, vám prostě mohou otevřít netušené spoje v mozkových synapsích a namotivovat vás k cestě k penězům. Rozdíly v uvažování a v rozhodovacích procesech i v návycích ve hře o peníze v podnikání a na burze jsou totiž minimální. Dejte si šanci!

Protekčně v předstihu vás chci namotivovat k tomu, abyste se již pustili do svého demo tréninku a na podzimní demo soutěž se mohli připravit dříve, než ostatní. Je to o tom, že vám nyní napíšu návod, jak začít trénovat na tuto demo soutěž a přidám vám pár PRAVIDEL pro obchodování, na která bude dobré si zvyknout. Na demu nebo na live, v životě i na vínobraní.

Vždy je dobré se bezpečně dostat k cíli a je třeba vědět, jak na to!

 

Jak se tedy můžete na soutěž připravit?

 

Doporučuji tento postup:

 


 

Na stránkách Goldstarway si otevřete stránku pro založení svého demo účtu. Založte si pro svůj trénink typ Demo účtu ActTrader Account, zatím vyberte klidně 1-5 účtů. Ale pro účely soutěže budete používat vždy pouze 1 účet. Registrační údaje k založenému účtu se vám objeví v rámci screenu obrazovky a zárověň přijdou emailem.

Demo účet založte ZDE!

 

 

Pokud nemáte, musíte si stáhnout software Goldstarway ActTrader. Na stránce pro stažení software klikněte na žluté tlačítko pro stažení software. Na ploše vašeho počítače se vám objeví žlutá ikonka G pro Goldstarway. Systém funguje v rámci operačního systému Windows. Pro Apple je třeba používat virtualizační program pro Windows, třeba Paralles (je to úplně jednoduché a funguje bezvadně. Nebudete-li si vědět rady, napište, nebo se poraďte se svým IT poradcem).

Stránka pro stažení software ActTrader Goldstarway

Přihlaste se na svůj Demo účet správným způsobem, tj. po rozliknutí ikonky Goldstarway zadejte správný typ účtu a správné přihalšovací údaje. Nebudete-li si vědět rady, napište.


 

Platformu si nastavte v SAO nastavení, nebo podle sebe, resp. jak umíte. V tomto článku nesuplujeme výuku ohledně základů obchodování na burze. Ale nebojte se na platformě vyzkoušet cokoliv, pokud nejste zběhlými uživateli. Nemůžete nic pokazit, můžete si založit libovolný počet demo účtů pro své potřeby!

Pusťte se do obchodování, tradingu, demo hraní… Je to technicky a technologicky nejjednodušší podnikání na světě, ale má svá úskalí. Jistě je znáte, nebo na ně přijdete. Zde na demu a v rámci soutěže ale BEZ RIZIKA!

 

Dodržujte jednoduchá pravidla pro obchodování.

 

V rámci soutěže Podzim s Goldstarway budou vyhlášená jednoduchá pravidla pro obchodování, jejichž dodržování reflektuje to, co je rozumné v podmínkách live obchodování činit z hlediska výběru aktiv pro obchodování, finanční účinnosti, obchodních časů, frekvence obchodování a podobně.

Zatím vám doporučuji trénovat s těmito PRAVIDLY:

 

Platforma ActTrader Goldstarway. Pro obchodování můžete využívat jakékoliv své strategie nebo metody, otevírat pozice Sell nebo Buy můžete jakýmkoliv typem příkazu (MO, ESO, ELO, OCO), uzavírat lze jakýmkoliv typem příkazu (MO, Stop, Limit), můžete pro své soutěžní Demo obchodování využívat jakékoliv funkce a možnosti obchodní platformy Goldstarway.

 

Velikost obchodu. Každý účastník na svém Demo účtu obdrží ekvivalent 50 tisíc USD. Obchodujte tak, abyste dodrželi zásadu pro přimeřenost finančního zatížení účtu tak, abyste neotevírali více pozic, než je ekvivalent 1 lot na každých 10.000 USD (EUR) kapitálu. Tj, v tomoto případě ochodujte v rozpětí 1 až 5 loty na jeden obchod s vybraným aktivem. OK? Přiměřeně…

 

 

Výběr aktiv. Pro účely soutěže budete pro obchodování pracovat s následujícími aktivy – akciové indexy SP500, DJIA, další komodity Crude Oil, Gold. Dále měnové páry Forex EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY, USD/CHF. Pro demo soutěž jsem vybral finančně méně účinná a zejména technicky predikovatelná aktiva! Žádné DAXy, stříbro, exotické měny, pochybné komodity nebo akcie… Omezený výběr podle Pravidla 99/1.

Obchodní časy. Obchodování lze realizovat pouze v obvyklých časech pro obchodování na jednotlivých burzách, doporučujeme využívat časy od 8:00 do 22:00 SEČ.

 

 

Frekvence pro obchodování. Jednotlivé pozice s jedním aktivem s vybraným počtem lotů 1-5 lze otevírat v rozpětí min. 10 minut. To znamená, že nelze otevírat v rozpětí méně než 10 minut více obchodů s jedním aktivem. Toto pravidlo eliminuje pokusy o frekvenční obchodování nebo snahu obejít pravidlo omezující počet lotů v dané obchodní situaci. Oproti tomu v tomto časovém rozpětí 10 minut lze otevírat pozice s jiným aktivem, nebo otevřít hedge pozici s libovolným aktivem, které je již obchodováno.

 

OK, zdá se vám to jednoduché? Tak to je dobře, ono to totiž jednoduché je. Jen se mi v minulé soutěži zdálo celkem neuvěřitelné, kolik pokusů účastníci nedali jen z toho důvodu, že tato jednoduchá Pravidla nepochopili, nebo spíše omylem porušovali. Největší problém měli účastníci s počtem lotů pro obchodování a s frekvencí obchodování. Časový test, čili odstup pro obchodování 10 minut se stejným aktivem bylo nejčastějším porušením Pravidel.

Jasně, tady jsou stanovena Pravidla pro hru. Ale chci vás ujistit, že když si tato, nebo lépe ještě přísnější Pravidla stanovíte pro svůj Live trading, váš život na burze bude klidnější a úspěšnějsí!

Kdo zabojuje o hlavní ceny? Stačí dodržet pravidla a trochu se soustředit.

Co můžete vyhrát v soutěži CFD Forex Champions 2014 s Goldstarway

 

Vinobraní nebo Demohraní?

 

Obojí vám tento podzim přeji, ať si užijete a k tomu spoustu dalších věcí, které souvisejí s vyděláváním peněz, seberealizací nebo i zábavou. Trénujte na soutěž, za pár dnů to vypukne!

Goldstarway Happy Day. Malá interní info pro vás. Akce na Bonusy 40 až 50% a úročení live účtů 5% p.a. (což hodí výsledných 7.5%) se chystá na tento pátek, ale již ve čtvrtek vám doufám zašlu protekčně link na rezervaci těchto Bonusů, protože v pátek asi jako obvykle bude o ně virtuální pranice :-).

A ještě k té finanční účinnosti a k důvodům, proč řešit principy přiměřeného obchodování v rámci CFD a Forex trhů, podívejte se na můj článek z minulého týdne a potom jděte na věc a začněte se chystat na demo soutěž Podzim s Goldstarway. A článek je zde:

Finanční leverage v praxi těchto dnů.

 

Díky za pozornost a to, že jste dočetli článek až sem. Pokud mi napíšete smysluplný příspěvek do komnetářů, rezervuji vám ke 3 platným pokusům do soutěže jeden pokus navíc. Kdo to dá?

Jirka Mazur

 

 

Je specialistou na podnikání s využitím internetu a obchodování na burze. Své know-how, vzdělávací akce a názory zvěřejnuje na svých webech, viz. Projekty. Více o Jirkovi najdete tady.

Můžete mi aktuálně napsat na jiri@wintraders.com nebo kontaktovat spolupracovníky ZDE.

Připojte se mezi příznivce chytrého podnikání na Facebooku!

Facebook Twitter YouTube 

Příspěvek byl publikován v rubrice Burza - hra s penězi a jeho autorem je Jirka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „Vinobraní nebo Demohraní?

 1. Ahoj Jiří,

  v článku nie je spomenuté, akým spôsobom bude stanovený víťaz súťaže, resp. o čo v tejto súťaži pôjde. Pre mňa najpravdepodobnejšie je, že sa bude hrať o to, kto najviac zhodnotí svoj demo účet vo finančnom vyjadrení. Súťažiť sa však dá aj v tom,
  – kto urobí najlepší výsledok v Lot P/L,
  – kto bude mať najlepší win/loss ratio v rámci svojich obchodov,
  – prípadne najvyšší priemerný výnos na obchod,
  – alebo kombinácia týchto cieľov.

  Marcel

 2. Zdravím Jiří,

  těším se na soutěž, a jsem rád, že si mohou příznivci obchodování změřit a porovnat své kvality s ostatními. Je to motivace a take škola pro život. Vážím si lidí, kteří dělají pro ostatní. Děkuji

  Petr

 3. Dobrý večer Jirko,

  dnes jsme se potkali a vzpomínali na minulou soutěž v Demo obchodování, která se celkově velmi povedla.

  Jsem nadšený, že i když budu na 6. místě jako loni, tak se budu moci zúčastnit VIP Meetingu a k tomu bude cihlička.

  Přeji pěkný večer na Moravě :).

  Karel Macalík

 4. Dobrý den,
  chtěl bych si ujasnit počet otevíraných lotů.

  V bodě 2 PRAVIDEL je uvedeno:

  ……abyste neotevírali více pozic, než je ekvivalent 1 lot na každých 10.000 USD (EUR) kapitálu. Tj, v tomoto případě ochodujte v rozpětí 1 až 5 loty na jeden obchod s vybraným aktivem…

  Znamená to, že je možno otevřít jenom jeden lot na jednom účtu?
  A to 1 až 5 lotů se vztahuje k tomu, že mám otevřených 1 až 5 účtů?

  Děkuji
  Jiří Žídek

 5. Dobrý den,

  v bodě 2. Velikost obchou se uvádí:

  ….abyste neotevírali více pozic, než je ekvivalent 1 lot na každých 10.000 USD (EUR) kapitálu. Tj, v tomoto případě ochodujte v rozpětí 1 až 5 loty na jeden obchod s vybraným aktivem……

  Jak to bude, když velikost účtu klesne třeba na 30.000 USD. Bude možno ochodovat v rozpětí 1 až 3 loty na jeden obchod s vybraným aktivem?

  Děkuji
  Jiří Žídek

 6. Dobrý den, mám dotaz k následujícímu bodu z tohoto článku , zda tomu dobře rozumím :

  Velikost obchodu. Každý účastník na svém Demo účtu obdrží ekvivalent 50 tisíc USD. Obchodujte tak, abyste dodrželi zásadu pro přimeřenost finančního zatížení účtu tak, abyste neotevírali více pozic, než je ekvivalent 1 lot na každých 10.000 USD (EUR) kapitálu. Tj, v tomoto případě ochodujte v rozpětí 1 až 5 loty na jeden obchod s vybraným aktivem. OK? Přiměřeně…

  V pravidlech soutěže je, že nutno snížit účet na 10.000 USD, to znamená, že je možno otevírat maximálně jeden LOT na jeden obchod ? Děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *