Můj Příběh s knihou…


Warning: Undefined array key "use_custom_image" in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/custom-about-author/display-about-author-block.php on line 134

Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Svou přítomnost i budoucnost vytváříme TADY a TEĎ!

Myslíte, že přítomnost i budoucnost se nějak tvoří sama od sebe? Myslíte si, že nelze mít vliv na to, jak se máme, jak žijeme, jaké máme výsledky, seberealizaci, zdraví, vztahy, peníze, bohatství?

Jistě většina z vás, doufá, že ano. Že ten vliv máte. Jinak byste nečetli mé články. Patříte mezi tu výjimečnou část populace, která se zajímá o své cesty k finanční nezávislosti a svobodě. Jistě i proto, že chcete mít VLIV na výše uvedené příjemné věci. Možná jen nevíte, jak na to, ale jste na správné cestě. Dokonce bych řekl, že jste skvělí!

 

Nejlepší způsob, jak předpovědět svou budoucnost, je vytvořit ji.
Lidé jsou přesně tak šťastní, jak to své mysli dovolí.

Abraham Lincoln

 

Těmito dvěma citáty uvádím článek, který je dnes možná trochu jiný, než byste čekali. Nejen, že není o burze a podnikání, ale řekl, bych, že není ani tak textově souvislý… Prostě jak myšlenky, vyplouvaly na povrch, tak jsou uvedeny.

Mnoho let vnímám spirituální podstatu peněz, bohatství, života. A nemyslím tím ‚náboženskou‘, ne, vážně nic takého. Ta spiritualita, o které mluvím, je obsažena nejen ve všech náboženských systémech, které můžete uznávat, ale je stejná i pro ‚ateisty‘ (mimochodem, nevím, kdo tento pitomý termín vymyslel ).

Můj příběh s knihou

Před 20 lety jsem měl rozjeto své první velké podnikání. Nikdo mě ve škole, v rodině, ani nikdo z mých přátel a okolí neřekl, že to mohu udělat. Mám vzdělání, které jsem nabyl ještě za ‚totáče‘, třeba i státnici z marxistických věd, o čem je kapitalismus. Prostě taková byla doba. To bylo součástí mého vzdělání. Ještě, že jsem nevěřil tomu, co mi rodiče a učitelé říkali! A vy svým učitelům věříte? Co jste dělali ve škole?

 V roce 1991 jsem koupil knihu Myšlením k bohatství od Napoleona Hilla. V této knize stálo úplně něco jiného, než nás učili. Nové věci, vše je jinak! V té době jsem si to nespojoval s tím, že jsem si nadělil NOVÝ PROGRAM do svého mozku. Respektive jsem nevěděl, že jde o program, myslel jsem si, že jde pouze o informace.

Skvělé, věci jdou dělat jinak, než jsem si myslel. Respektive jsem to tušil, ale chyběl spouštěč, program. Pochopil jsem, že kapitalismus není jen o penězích, ale i o svobodě, seberealizaci, o možnosti pomáhat jiným lidem. WAU, to byl skvělý program do hlavy.

Ale jeho realizace byla náročná! Postupně jsem chápal, že musím měnit ÚPLNĚ VŠE. Nemilosrdně se zbavovat nefunkčních a starých programů a nahrazovat je novými. Dělal jsem to s nadšením, protože se dostavily výsledky a můj život se měnil před očima jako ten nejlepší film, na kterém jsem kdy byl. A byl to můj vlastní film, který mi nadělil stovky a tisíce skvělých příběhů z natáčení, o kterých jsem ani netušil, že mohou nastat. Stačilo měnit programy.

Ale šlo to místy náročně. Byly i neúspěchy, krachy, problémy ve vztazích. Život šel nahoru po jakési spirále. To jsem jen tušil, že je to dobře. Vše se stávalo kvalitativně lepším, ale místy jsem vnímal jistá zacyklení. Proto jsem sem tam bojoval, občas šlo vše neuvěřitelně snadno. Můj mozek si pohrával s realitou a měnil jí. To byly skutečně svobodné pocity, postupná TRANSFORMACE. Přijal jsem do svého života i spirituální kontext všeho… Ty svobodné pocity dávaly smysl tomu, proč jsem vše dělal!

A začaly se dít zázraky. Ne ty ‚náboženské‘, ale ty skutečné, v nové realitě, které jsem tvořil. Spirituální, dějové, náhody, setkávání, peníze, cestování…

 

Kdy se stal první zázrak, aneb příběhy s knihou pokračují.

Po pár letech podnikání, které mi otevřelo neuvěřitelné možnosti a příležitosti, se některé věci v mém životě zacyklily. Prostě se v čase nahromadilo několik náročnějších problémů v kombinaci se vztahy. Kudy jsem chodil, myslel jsem na možná řešení… Vše mi šrotilo v hlavě, věděl jsem, že řešení jsou, místy jsem i tlačil na pilu, příliš hodně (a jak se časem vždy ukázalo, zbytečně).

V tomto rozpoložení jsem jednoho dne šel kolem obchodního domu. Bezmyšlenkovitě jsem do něj vstoupil, vyjel po eskalátorech do horního patra a najednou jsem si uvědomil, že jsem v prodejně knih. Když už jsem tady, tak se podívám, co zajímavého tady mají, řekl jsem si. Procházel jsem kolem regálů, nemyslel jsem na to, co potřebuji, ale na to, co mě zaujme.

 

 A potom se to stalo! 
 

Šáhl jsem do regálu, uchopil knihu a začal v ní listovat, po pár vteřinách zůstal můj zrak přilepen na stránce 273 a začal jsem číst. Stalo se něco neuvěřitelného!

V tom odstavci byl popsán můj příběh, hlavní problém, který jsem řešil a následně jeho ŘEŠENÍ!

WAU, řekl jsem si. To je ale náhoda. Knihu jsem si koupil, nadšeně donesl domů. Přečetl jsem ji, podtrhal jsem si přímo do knihy důležité myšlenky a pustil se do řešení svého problému.

 

Systémem TADY a TEĎ jsem naprojektoval svou budoucnost.

Šťastná náhoda, řeklo by se. Ale když jsem za pár měsíců opět něco řešil, zašel jsem opět do knihkupectví, vcelku bez hledání jsem mezi tisícovkami knih opět rychle našel tu pravou, otevřel jí na správně stránce a bylo to. Nic složitého. Jednoduché.

Když jsem to udělal potřetí, počtvrté a tak dále, začínal jsem chápat, že náhody neexistují. Začínal jsem vnímat, že jsem účasten něčeho spirituálního, co aktuálně neumím pojmenovat.

Ale ani jsem se o to nesnažil, prostě jsem ten systém, jak nacházet ŘEŠENÍ a INSPIRACE, vzal za své, moc jsem o něm nepřemýšlel. Prostě se z toho stal návyk.

Jen jsem po letech vzpomínal na tu první příhodu, jak jsem na zlatém podnose dostal svoje ŘEŠENÍ. Ten podnos jsem si vytvořil sám, k informaci jsem ještě musel přidat svůj mozek, své JÁ.

 

 Časem jsem pochopil, že to je TRANSFORMACE. Bylo to skvělé zjištění. 
 

Pochopil jsem, že ta první příhoda s knihou nebylo nic jiného, než získání nového PROGRAMU. Můj původní PROGRAM mi říkal, že najít ŘEŠENÍ je náročný intelektuální proces. Ale vše se ukázalo být jinak. Došlo k přecvaknutí v mé hlavě, chcete-li, Re-startu. Prostě jsem v ten okamžik dostal dar, dělat věci jinak a svou budoucnost ve své hlavě vytvářet s novým nástrojem.

Tím nástrojem se stala INTUICE, vytvářející řetěz událostí a NÁHOD, o kterých by můj racionální mozek byl přesvědčen, že nejsou statisticky možné. Mimo jiné pro můj mozek to bylo náročné vstřebat, jelikož jsem dělal státnice z matematické statistiky v praxi .

 

Získat nový PROGRAM bylo skvělé,

ale byl jedním z mnoha v procesu mé transformace. Potřeboval jsem jich více a zjišťoval, že proces TRANSFORMACE není nic jiného, než potřeba Re-Startu mozku, mého JÁ, aby vše fungovalo jinak. Také jsem až časem chápal, že když získám nový PROGRAM, který funguje, ten původní musí jít do kytek. Jinak dělá neplechu!

 

 Cestu k finanční svobodě a nezávislosti jsem 
již pro sebe objevil a je báječná.
 

Vážení, není to jen o penězích. Je to o seberealizaci. Je to o svobodném rozhodnutí, v které části Kyiosakiho Cash Flow kvadrantu se bude náš život odehrávat. Pro mě ta NEZÁVISLOST a SVOBODA nejsou o množství peněz (ale mám je rád), umožňují mi stýkat se výhradně s lidmi, které mám rád, umožňují mi dělat to, co mě baví, umožňují mi cestovat, žít, kde chci.

Umožňují mi trávit čas s rodinou a svými dětmi způsobem, jaký je pro většinu lidí ABSOLUTNĚ nedosažitelný. Proto podnikám způsobem, o kterém zde často píšu, podnikání na burze a v infooborech jsou pro mě cestou k nezávislosti a svobodě.

 

 

Převezměte aktivitu a věci do svých rukou. Nemusíte transformaci své mysli postupovat tak složitě a dlouho, jako já. S těmi náklady a složitostmi. Jde to rychleji.

Neříkám, že se váš život změní naruby ihned, ale nové programy v hlavě začnou pracovat neúprosně a jinak. A mnoho těch starých programů prostě zmizí bůhví kde. A zajímá vás to, kde? Mně ne .

A dnes končíme. Chtěl jsem napsat úplně jiný článek, ve vedlejší šabloně WORDU mám napsané poznámky na téma Svou přítomnost i budoucnost vytváříme TADY a TEĎ! A v dalších dnech si o tom povíme více, poznámky k tématu mám připraveny.

Ale nadpis původně zamýšleného článku jsem ponechal i pro tento článek. Důvod je prostý. Pochopil jsem, že i ty příběhy s knihou, ten okamžik pochopení – to byly také příběhy TADY a TEĎ!

Dneska vám přeji příjemný den a těšme se na živé vysílání. Nebudu v něm hrát hlavní roli, budu jedním z hostů. Asi jediným, kdo pracuje pouze s penězi a virtuálními produkty. Další budou podnikatelé, buddhistický mnich. Ale vím, že to bude pro mě i pro vás nesmírně spirituální, zajímavé a …? Vlastně ani nevím .

Prostě PENÍZE A SPIRITUALITA. Zítra večer pro ty z vás, kteří se včas přihlásí, informace pošlu! A nechcete-li čekat na můj email, tuto informaci dostanou i všichni, kteří jsou. Ještě musím napsat, druhé video, které Jirka zveřejní zítra, v úterý, je skvělé! Mít, či nemít? Peníze a vše kolem. To by vás fakt mělo zajímat!

A do toho ještě v úterý nové skvělé video od Jirky Vokáče Čmolíka. Mimochodem, co to má ten člověk za jméno ? Uvízne v hlavě po prvním videu…

Končím dnes. Kdo to dočetl až zde, ten je prostě skvělý, protože právě začal..! (nebo v něm úspěšně pokračuje). Blahopřeji! Těším se na vás v program Multiterminal Trading v červnu, s čerstvými PROGRAMY v hlavě se nám bude skvěle podnikat!

Přeji hezký den a nezapomeňte se podívat na mé video na www.jirimazur.cz !!!

 

Jirka Mazur
WinTraders LLC.

Je specialistou na podnikání s využitím internetu a obchodování na burze. Své know-how, vzdělávací akce a názory zvěřejnuje na svých webech, viz. Projekty. Více o Jirkovi najdete tady.

Můžete mi aktuálně napsat na jiri@wintraders.com nebo kontaktovat spolupracovníky ZDE.

Připojte se mezi příznivce chytrého podnikání na Facebooku!

Facebook Twitter YouTube 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *