Téměř z nuly na milion. Příležitost?


Warning: Undefined array key "use_custom_image" in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/custom-about-author/display-about-author-block.php on line 134

Warning: Undefined variable $button in /www/doc/www.jirimazur.cz/www/wp-content/plugins/wp-fb-like/wp-fb-like.php on line 35

Hodně lidí o tom sní, pouze málo jich to dokáže.

 

Upozornění: Tento článek je delší, než obvykle, ale měl by vás inspirovat. Pokud jej stihnete přečíst do čtvrtečního večera, naladí vás na témata DigiPárty, kde si o nich budu povídat s kolegy v tradingu. Možná, ještě než se pustíte do čtení, udělejte si rezervaci na tuto akci:

DigiPárty: Jak začít na burze & Burza jako podnikání

 

Na DigiPárty a zejména na navazujících akcích si povíme, jak je to technicky a technologicky možné, dostat se i na burze s relativně nízkým rizikem téměř z nuly na milión. Řekl bych → zajímavé know-how!

 

Jak se lze propracovat ze začátků na burze k tomu, aby se stala příležitostí k podnikání?

 

Je burza pouze hazardní hrou, nebo může být seriózním podnikáním? Kdy se z pokušitele štěstí stane profesionál? Jak rozpohybovat peníze téměř z nuly na milión?

Zamýšleli jste se někdy nad tím, že byste chtěli mít skutečně nezávislé podnikání, které lze začít téměř z ničeho a které by vám poskytlo to, po čem toužíte?

Jak lze z mála udělat velké peníze? Tak jisté je, že v jakémkoliv zaměstnání těžko. Pokud člověk nesází na výhru v loterii, dědictví nebo na to, že ho nechytí, potom nezbývá, než zapojit do hry osudu vlastní hlavu, mozek v akci.

Pro 95 % populace celkem nedostupná záležitost. Myšlení zdecimované systémem nemusí být tím nejlepším výrobním nástrojem pro peníze, svobodu a nezávislost. Že jakékoliv podnikání i investování na burze je výsledkem myšlení, nikoliv práce, to je jasné asi většině lidí, kteří touží po realizaci svých snů. Jen jaksi nevědí, jak na to. Proto hledají, studují, doufají…

Málokdy se dozvědí, že to hlavní, co musí ve svém životě změnit, se nachází v jejich vlastní hlavě. A není to jen myšlení, ale jsou to i postoje, návyky a vztah ke všemu, co považují za důležité.

Existují možná důvody, proč se atributy úspěchu neučí ve školách, v rodinách, ani nejsou ve společnosti přijímány tak, jak by měly. To však neznamená, že bychom na ně neměli nárok. Opak je pravdou. Otázkou je jen, jak na to. Úspěch nesouvisí s formálním vzděláním a exaktními znalostmi.

 

Podnikání a řízení investic na burze má mnoho podobností.

 

Podnikám přes 20 let, na burze obchoduji více než 12 let. Považuji se za úspěšného, splnil jsem si své sny a ještě mě další čekají. Získal jsem to, po čem jsem toužil ze všeho nejvíce – samostatnost, svobodu a nezávislost. Nemůžu ale říct, že to bylo vždy jednoduché a bez problémů. Naopak, hodněkrát jsem byl se svým podnikáním hodně na vrcholu, ale i hodně dole. Řešil jsem věci, kvůli kterým jsem měl bezesné noci, někdy to bylo pěkně náročné. Podnikatelům to jistě nemusím vysvětlovat…

Když jsem pro sebe objevil příležitost burzy a když jsem pochopil mechanismus, jak se dají peníze vydělávat technicky a technologicky nejjednodušším způsobem, jaký kdy byl vynalezen, byl jsem přesvědčen, že jsem natrefil na tu pravou cestu pro finanční svobodu a pohodový život. To jsem ale v úvodu netušil, co všechno mě na burze čeká.

Stručně – byly to roky fenomenálních úspěchů, stejně tak jsem si užil lehké krachy, prohry a náročné situace. Období učení, období akce a přestávky, kdy jsem hledal cesty, jak dále. Místy moje podnikání na burze připomínalo horskou dráhu. Měl jsem to štěstí, že jsem na burze vždy pracoval s rizikovým kapitálem, takže jsem moc nemusel řešit ani slastná období snadných výdělků, ani období kapitálových propadáků.

Časem mi bylo stále více jasné, že musí existovat postupy, které umožní zklidnit onu horskou jízdu a adrenalin v permanentních burzovních akcích. Uvědomoval jsem si paralely a podobnosti burzovních spekulací se svým podnikáním. V obojím se vyskytuje prvek spekulace, pravděpodobnosti a řízení rizik.

Pochopil jsem principy uvažování lidí z pravé části Kiyosakiho Cash-flow kvadrantu a zakomponoval jsem je do svého života i podnikání. Naučil jsem se pracovat celkem důsledně s Pravidlem 80/20 a s nejrůznějšími pákovými efekty. Vím, že toto jsou věci pro 95 % populace celkem nedostupné a že jsou vlastně výrobním nástrojem pro úspěšné podnikání.

Vím, že nápady, vize, příležitosti mají svůj původ v hlavě. Vím, že peníze se vydělávají myšlením, nikoliv prací. Mnoho lidí toto tvrzení irituje, ale nehodlám na tom nic měnit. Mnoho lidí touží po jistotě, klidu a rajském životě. Mým výrobním nástrojem je ale nejistota, neustálá změna a akce. Opak toho, čeho se lidé obávají.

 

Velkým nepřítelem úspěchu u 95 % lidí je STRACH.

 

Můžu tomu rozumět, ale nemusím pro to mít pochopení. Strach o práci, o peníze, o jistoty, o budoucnost. Strach z neúspěchu, ze ztráty, z názoru jiných lidí. Strach z neznáma, z rizika. Někdy strach z nepohodlí.

V mládí jsem se věnoval adrenalinovým sportům – jeskyňaření, horolezectví nebo paraglidingu. Bylo mi jasné, že určitá míra strachu je pro úspěšné přežití prostě nezbytná. Šlo spíše o respekt před poznaným rizikem. Kdo riziko neodhadl, nebo podcenil, nedopadl v těchto mých oblíbených sportech moc dobře…

V podnikání a na burze jsem musel vždy riskovat více, než by bylo příjemné pro 95 % ostatních lidí. Úspěch nemusí souviset se vzděláním, znalostmi ani talentem či inteligencí. I když v nezbytně nutné míře jsou tyto ingredience žádoucí :-). Finální úspěch v jakékoliv činnosti, v podnikání a na burze souvisí především v identifikaci rizik, neustálé prevenci a v tom, že strach je překonáván s náležitým respektem a s úctou k možnému výsledku.

Zdá se vám to jednoduché? Ono to v zásadě jednoduché je, ale ujišťuji vás, že v podnikání i v řízení investic na burze je výše uvedené naprosto zásadní! Musel jsem v podnikání i na burze zažít hodně skvostných adrenalinových akcí i drsných propadáků, než jsem si to uvědomil. Byť mě veřejnost zná jako víceméně klidného člověka, můj smysl pro dobrodružství, adrenalin a akci mě dostával často na výsluní, ale také mě pěkně potrápil. Ale vraťme se k burze.

 

Jak začít na burze, aby to dávalo smysl?

 

Když jsem já osobně začínal na burze, moje ambice byla – naučit se burzovní spekulace, přijít na nějaký ten Svatý Grál pro úspěšné spekulace a rozhodování, a prostě se přesunout z klasického podnikání do čistě finančního světa. Bylo mi jasné, že burza představuje příležitost pro technicky a technologicky nejjednodušší podnikání s penězi na světě. A za tímto názorem si stojím dodnes.

Mojí ambicí v prvních letech podnikání bylo naučit se obchodovat prohánět na burze vlastní rizikový kapitál, který by mi postupně generoval pěkné zisky. Když se mi hned na první pokus podařilo za 14 dnů zhodnotit svůj první Live účet o téměř 100 %, hravě jsem si s kalkulačkou spočítal, kdy budu se svým počátečním kapitálem dolarovým milionářem. Myslel jsem si o sobě zcela upřímně, že jsem geniální a svět vypadal báječně.

Ale mělo to i svou odvrácenou stranu. Vrátím se ke svému prvnímu pokusu na burze. Euforie z prvních úspěchů byla obrovská. První burzovní krach byl na obzoru. Stačilo pár akcí a vše bylo jinak. Za dalších 14 dní se můj první účet přiblížil k nule. Druhý a třetí pokus byl již rozvážnější. Vlastně mi to potom docela šlo a já jsem si k burze přidal další malý byznys.

Začal jsem učit lidi to, co mě osobně bavilo. To bylo skvělé rozhodnutí, protože mi v rámci vzdělávání mými kurzy prošly stovky a tisíce lidí, které bavilo totéž. Mohli jsme navzájem sdílet své úspěšné strategie i neúspěchy. Učil jsem se z úspěchů i neúspěchů druhých a posouval jsem to dalším lidem. Výsledek asi znáte – série mých seminářů o burze, manuál o obchodování, skvělý online kurz a spousta dalšího.

Rychlé výhry, rychlé prohry. Totéž se podařilo desítkám a stovkám mých klientů. Dalo by se říct, že zhodnotit účet o stovky procent umí každý šmoula… Stejně tak prodělat peníze uměli a umí i velmi zkušení.

 

Lidé se mě ptají, jak začít na burze.

 

Jak se naučit toto akční podnikání, jak se naučit obchodovat, řídit peníze a spekulace. Byl bych raději, kdyby se mě ptali, proč to mají udělat. Proč postupovat rizika a proč se vydat na tuto dobrodružnou cestu – chytré podnikání pro odvážné.

Pokud je smyslem jen ona hra, nebo touha si přivydělat, nebo vylepšit finanční situaci, potom jsou to dosti chabé motivace pro toto podnikání a většinou končí neúspěchem. Ambice obchodovat na burze, abych nahradil mzdu nebo dosavadní byznys pravidelným příjmem z burzovních spekulací, je problematická. V mnohých ohledech i velmi riziková. Ambice zabíjejí příležitosti dříve, než tyto spatří světlo světa v celé své kráse.

Ambice nahradit příjem ze mzdy nebo mizerného podnikání příjmem z burzy zradí 90 % všech účastníků. Tlačí totiž na pilu, riskují, aby vydělali. A již se těší na své peníze, někteří dokonce předčasně řeší, jak je zdaní, spotřebují nebo probendí. Většinou se jich nikdy nedočkají. Číst knihy o tom, jak se z pár tisícovek udělá milion a doufat, že se mi podaří totéž, je většinou nereálné. Ne, že by to nešlo. Pár hodně šikovných traderů, co to dokázali, znám osobně. Ale…

Je tady ještě faktor funkce složeného úročení. Pokud peníze vydělávané na burze postupně budu projídat, nemám co úročit a jak navyšovat kapitál. Výsledky práce s kapitálem a s efektem složeného úročení může být zcela ohromující.

 

Přišel jsem na tom, jak se hromadí na burze bohatství.

 

Burza může být strojem na peníze, stejně tak jako bezednou žumpou. Většina pokušitelů štěstí na burze peníze prodělává. Menšina vydělává. Pár procent úspěšných potom vydělává hodně. Jistá část profesionálů potom vydělává fenomenálně hodně. Co je jisté – všichni se pohybují na stejné burze. Burza se svým sentimentem a se svými cenovými pohyby, se svými příležitostmi k zisku, je pro všechny účastníky stejná. Jak je to možné, že jen někteří uspějí?

Znám hodně lidí, kteří umějí na burze série ziskových obchodů s více než 90 % úspěšností. A přesto na burze paběrkují. Znám mnohé, kteří uzavírají polovinu obchodů ve ztrátě a jsou v balíku a prosperují. Jak je to možné? Kde je ten burzovní Svatý Grál?

 

Namátkově pár myšlenek:

» Burza je technicky a technologicky nejjednodušší podnikání.
» Burza je čisté podnikání s penězi a kapitálem.
» Burza je legislativně i daňově tím nejpříznivějším byznysem, který znám.
» Burza a dění na burze je pro všechny účastníky v zásadě stejné, ale jen pár procent vítězí.
» Burza je jediné podnikání, kde mohu pracovat s vysoce účinnými leverages.
» Burza je jediné podnikání, kde mohu bez průběžného zdaňování pracovat roky a hromadit kapitál.
» Burza je podnikání, kde mohu nejlepším způsobem pracovat s mechanismem složeného úročení.

 

Stačí? Mohl bych pokračovat. Výše uvedená slova vzbuzují naději, zvědavost a nabuzují ambice. Ale ambice mohou být zhoubné. Stejně tak, jako jakékoliv emoce, které se vyskytují v našich hlavách kolem peněz a z nich vyplývající budoucnosti. Emoce na burze zabíjejí sny většiny účastníků. Ambice a emoce.

 

Jak začít na burze?

 

Proto dnes říkám lidem, aby si nejdříve odpověděli na otázky proč. Proč vlastně na burze postupovat ten čas, adrenalin, rizika? Příležitost dělá zloděje. Je ale blbé okrádat sám sebe. Je lepší tu příležitost hned od začátku uchopit trošku jinak, než je zvykem v této branži.

Je dobré na burze začít hned od začátku s otevřenou hlavou, s jasným plánem a s vizí typu PROČ. Je třeba nastavit správně vize, ambice a začít s razantními změnami v zaběhlém myšlení. Zejména je třeba změnit NÁVYKY a nastavit nejen na burze, ale i v životě a v podnikání nová PRAVIDLA. Pravidla úspěšných lidí a na burze Pravidla pro úspěšné řízení investic. Všimněte si, že nepíšu pravidla pro obchodování, trading a podobné nesmysly.

Na burze totiž jde o sofistikované a chytré řízení investic. Burza je podnikáním. Pokud je toto správně pochopeno, může být burza tím správným strojem na peníze a zdrojem budoucího bohatství a svobody.

Burza není práce, není to zaměstnání. Podnikání na burze je mentální proces založený na svobodě a vlastní seberealizaci. Je to podnikání chytré akce, které vyžaduje odpovědnost, trpělivost a sebekázeň. Že se to někomu nerado čte? Raději byste něco snadnějšího, nebo nějaký návod na vydělávání peněz? Tak to raději rychle opusťte tyto stránky a šup někam raději do poklidné práce. Sice bez vizí a bez peněz, ale s klídkem a bez rizik. I když – není právě tím největším rizikem probendit potenciál života někde v klídku?

Pokud vás tedy zajímá nejen to, jak začít na burze, ale i proč, potom si nenechejte ujít některý z mých seminářů na toto téma pro začátečníky a opakující:

Jak začít na burze & Chytré podnikání pro odvážné

 

Možná již o burze něco víte, ale zopakovat si základy svoje PROČ a jednoduchý postup, ve kterém připomenu ty hlavní aspekty burzovních spekulací i podstatu úspěšného řízení investic. A budeme si o tom všem povídat i na čtvrteční DigiPárty.

 

Burza jako podnikání.

 

A jdeme do finále v dnešním článku. To hlavní nakonec.

Pokud pojmu své burzovní spekulace jako podnikání, musím k celému procesu učení se na burze zaujmout přístupy podnikatele. Podnikatel je člověk, který žije a přemýšlí na pravé straně CF kvadrantu. Jeho myšlení, postupy, přístupy  a rozhodování, jsou prostě jiné a je nutné je znát.

Podnikatel má vize, plán. Ví, co a proč dělá. Princip podnikání je → s málo penězi roztočit kola velkého byznysu. Jak udělat s málo penězi ten vytoužený milión? Mechanismus, jak se z garážového podnikatele stane milionář a jak z malého vstupního kapitálu na burze rozpohybovat velké peníze, je podobným, řekl bych téměř stejný.

Opakuji ještě jednou. Rozpohybovat kapitál téměř z nuly na milión je možné a reálné nejen v podnikání, ale i na burze. Dokonce kvůli tomu není třeba zvyšovat ambice, rizika nebo si někde půjčovat peníze či riskovat vlastní peníze, na kterých závisí existence a osud třeba celé rodiny. Brr, do takového rizika jsem nikdy nešel. A doufám, že ani vy nepůjdete. Jde to totiž i jednodušší cestou.

 

Zopakuji metody a nástroje:

» Burza – jako technicky a technologicky nejjednodušší podnikání na světě.
» Minimum vlastního operačního kapitálu.
» Know-how, které je na cestě k některým z vás.
» Pravidla, zásady, postupy burzovní i podnikatelské tak, jak je neznáte.
» MultiTerminal Trading a Franšíza Master Trader tak, jak se o ní nezasvěcení nikdy nedozvědí.
» Kapitál rizikových investorů, marketing, logistika virtuální firmy a trading s minimalizací rizika tak, jak se to nikde neučí.

 

Mimochodem, jistě chápete, že není v zájmu brokerských firem, abyste se učili na burze obchodovat s minimalizací rizika a ambicí. Kdyby to dělali všichni, z čeho by žili?

A jistě chápete, že tradiční školský systém ani stát nemají příliš zájem na tom, abyste byli samostatní, finančně nezávislí nebo dokonce nadměrně svobodní. Kdyby to tak dělali všichni, z čeho by ti týpci žili?

 

Abych nezapomněl, tady je odkaz na místa a termíny workshopů na téma

MultiTerminal Trading & Franšíza Master Trader (zní to opravdu sexy, co říkáte?)

 

Seminář Jak začít na burze je akce pro začátečníky, ale chci všem říct, co je může čekat na konci a jaká k tomu vede cesta. Workshop MultiTerminal Trading je akce pro pokročilé a pro zkušené, ale i jim chci připomenout některé důležité body, které by v těch začátcích neměli podcenit. Přijďte si pro svoje PROČ a JAK na mé pozdně podzimní akce! Jen dodávám, že akce na sebe nenavazují…

 

A ještě připomínám, pokud tento článek přečtete včas. Ve čtvrtek si na tato témata budeme s kolegy tradery povídat na mé DigiPárty:

Jak začít na burze & Burza jako podnikání

 

A jistě se dostaneme i k tématu, jak se dostat téměř z nuly na milión a jak si nepokazit tuto příležitost.

 

Děkuji, pokud jste dočetli až sem a těším se na společné akce!

Jirka Mazur

Je specialistou na podnikání s využitím internetu a obchodování na burze. Své know-how, vzdělávací akce a názory zvěřejnuje na svých webech, viz. Projekty. Více o Jirkovi najdete tady.

Můžete mi aktuálně napsat na jiri@wintraders.com nebo kontaktovat spolupracovníky ZDE.

Připojte se mezi příznivce chytrého podnikání na Facebooku!

Facebook Twitter YouTube 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *